Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1.VASTO GP BYSTŘIČKA 20.3. 2010

 

V sobotu 20. března uspořádal Sokol Bystřička a Valašský šachový klub mládeže čtvrtý turnaj letošní série 1. VASTO Grand Prix. Rovněž nyní přibylo účastníků - a byla zlomena magická stovka! Devatenáct výprav vyslalo do šachového měření sil 107 hráčů. V celkových statistikách dohledáno - do letošního ročníku 1. VASTO Grand Prix se zapojilo již neuvěřitelných 142 mládežníků!


Největší byla tentokrát spojená výprava ZŠ Integra/ŠKZ Vsetín, která čítala šestnáct hlav, čtrnáctičlenná výprava dorazila z Lysé pod Makytou, dvanáct dětí z Jablůnky a po jedenácti z Hošťálkové a Huslenek. O tom, že 1. VASTO Grand Prix dávno překročila svým záběrem vsetínský region, svědčí nejen tradičně početná skupina ze Slovenska, ale například i šachisté ze Skaličky či Veřovic. Z dalších oddílů a šachových kroužků dorazili z Ratiboře, Valašské Bystřice, Francovy Lhoty, Vidče, Rožnova, Horní Lidče, Branek, Karolinky, Ústí a samozřejmě také šachisté domácí Bystřičky.


V kategorii do deseti let došlo k malému překvapení, když největším favoritům vypálil rybník Erik Matůš z Francovy Lhoty, se stříbrem a bronzem následovalo hošťálkovské duo Jakub Gálík a Karel Vraj, hned za nimi duo vsetínské - Pavel Budík a Kryštof Panovec, na šesté pozici Martin Nehyba ze Skaličky. O vyrovnanosti nejmladší věkové kategorie svědčí i to, že šachisté na 3.-9. místě dosáhli pěti bodů.


Mezi dvanáctiletými potvrdil dobrou formu vsetínský Matyáš Kovařík, následovaný hošťálkovskou dvojicí Jakub Krejča a Karel Kachtík. Čtvrtý skončil Tomáš Vozák ze Skaličky, pátý Filip Maňák z Hošťálkové, šestý domácí Jaroslav Černotík.
V nejstarší věkové kategorii potvrdil Martin Konvička z Chessmontu Rožnov, že jeho vítězství v Hošťálkové nebylo náhodné. Předčil svého oddílového kolegu Jana Malčánka, třetí příčku obsadil Lukáš Vozák ze Skaličky, čtvrtou Jaroslav Lukaštík z Ústí, pátou vsetínský Lukáš Gabryš a šestou Josef Bednařík z Hošťálkové. Jako čestného hosta jsme chtěli na turnaji přivítat vicemistra republiky Ondru Karlíka, toho však nepustilo infekční onemocnění.


Turnaj probíhal naprosto hladce ve vkusně připravených místnostech bystřičského areálu Sportcentra. Sice stísněně, ale opět byl předložen důkaz, že dobrých lidí se při kázni a disciplíně i do malých prostor vleze hodně. Poklona patří Karlu Hurtovi i celému pořadatelskému štábu. Série 1. VASTO Grand Prix vyvrcholí 8. května na vsetínské ZŠ Integra.

     
                                                                                                                                     Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

6
18.5.2016 3:49:08 - 9eZOMB6J0QWh
511A6N2bJ
 

5
7.10.2012 - yOJwPYlVZZcwfHY
KbothOCjxtkFXrL
 

4
19.8.2011 - ltMdXzCGpukrNPyiAF
KzxreuSfCDG
 

3
30.3.2010 - Ondřej Karlík
aha já myslel že se započítávají jen z okresu .)
 

2
26.3.2010 - Josef Kovařík
Lukáš Vozák ze Skaličky má započítaných 18 bodů do celkového pořadí, protože na turnaji na Bystřičce skončil třetí. Druhý Jan Malčánek GP body nezískává, neboť je narozen roku 1993 a tudíž startuje mimo Grand Prix. Žádná jiná omezení pro zisk GP bodů v soutěžním řádu nemáme :-) Vzhledem ke svému dosud jedinému startu v sérii 1. VASTO Grand Prix se Lukáš Vozák může v celkovém pořadí teoreticky vyhoupnout maximálně na sedmou příčku.
 

1
23.3.2010 - Ondřej Karlík
dobrý den určitě očekávané pořadí :-) ale mám jednu připomínku v nejstrarší kategorii proč má ylukáš Vozák započítané grand prix body do celkového pořadí
 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk