Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1.VASTO GP BYSTŘIČKA 20.3. 2010

 

V sobotu 20. března uspořádal Sokol Bystřička a Valašský šachový klub mládeže čtvrtý turnaj letošní série 1. VASTO Grand Prix. Rovněž nyní přibylo účastníků - a byla zlomena magická stovka! Devatenáct výprav vyslalo do šachového měření sil 107 hráčů. V celkových statistikách dohledáno - do letošního ročníku 1. VASTO Grand Prix se zapojilo již neuvěřitelných 142 mládežníků!


Největší byla tentokrát spojená výprava ZŠ Integra/ŠKZ Vsetín, která čítala šestnáct hlav, čtrnáctičlenná výprava dorazila z Lysé pod Makytou, dvanáct dětí z Jablůnky a po jedenácti z Hošťálkové a Huslenek. O tom, že 1. VASTO Grand Prix dávno překročila svým záběrem vsetínský region, svědčí nejen tradičně početná skupina ze Slovenska, ale například i šachisté ze Skaličky či Veřovic. Z dalších oddílů a šachových kroužků dorazili z Ratiboře, Valašské Bystřice, Francovy Lhoty, Vidče, Rožnova, Horní Lidče, Branek, Karolinky, Ústí a samozřejmě také šachisté domácí Bystřičky.


V kategorii do deseti let došlo k malému překvapení, když největším favoritům vypálil rybník Erik Matůš z Francovy Lhoty, se stříbrem a bronzem následovalo hošťálkovské duo Jakub Gálík a Karel Vraj, hned za nimi duo vsetínské - Pavel Budík a Kryštof Panovec, na šesté pozici Martin Nehyba ze Skaličky. O vyrovnanosti nejmladší věkové kategorie svědčí i to, že šachisté na 3.-9. místě dosáhli pěti bodů.


Mezi dvanáctiletými potvrdil dobrou formu vsetínský Matyáš Kovařík, následovaný hošťálkovskou dvojicí Jakub Krejča a Karel Kachtík. Čtvrtý skončil Tomáš Vozák ze Skaličky, pátý Filip Maňák z Hošťálkové, šestý domácí Jaroslav Černotík.
V nejstarší věkové kategorii potvrdil Martin Konvička z Chessmontu Rožnov, že jeho vítězství v Hošťálkové nebylo náhodné. Předčil svého oddílového kolegu Jana Malčánka, třetí příčku obsadil Lukáš Vozák ze Skaličky, čtvrtou Jaroslav Lukaštík z Ústí, pátou vsetínský Lukáš Gabryš a šestou Josef Bednařík z Hošťálkové. Jako čestného hosta jsme chtěli na turnaji přivítat vicemistra republiky Ondru Karlíka, toho však nepustilo infekční onemocnění.


Turnaj probíhal naprosto hladce ve vkusně připravených místnostech bystřičského areálu Sportcentra. Sice stísněně, ale opět byl předložen důkaz, že dobrých lidí se při kázni a disciplíně i do malých prostor vleze hodně. Poklona patří Karlu Hurtovi i celému pořadatelskému štábu. Série 1. VASTO Grand Prix vyvrcholí 8. května na vsetínské ZŠ Integra.

     
                                                                                                                                     Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk