historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

ZAJEČICE 2012

Družstvo žáků Zbrojovky skvělé v Seči

Letos jsme již potřetí vyrazili s naším šestičlenným družstvem starších žáků - na turnaj do Seče, na mistrovství republiky. Byl to 50. ročník šachových Zaječic, nejstaršího a největšího mládežnického turnaje u nás.

Tým Zbrojovky Vsetín pod vedením trenéra Radka Zádrapy podal velmi uspokojivý výkon. Turnajem prošel s pěti výhrami, jednou remízou a třemi porážkami a zanechal velice dobrý dojem. Jako 28. nasazený skončil na 18. místě. Jednotliví šachisté se podíleli těmito individuálními výsledky: Lukáš Gabryš 5½ bodu, Matyáš Kovařík 6, Pavel Budík 4, Jakub Stančík 6½, Áron Fojtů 6, Adéla Bierská 4.

Zbrojovka Vsetín - Sokol Postoupky  3½ : 2½

Konečné pořadí Mistrovství ČR družstev st. žáků: 1. Polabiny Pardubice 25 (39), 2. Spartak Vlašim 23 (38½), 3. BŠŠ Frýdek-Místek 19 (33), 18. Zbrojovka Vsetín 16 (32). Podrobnosti můžete studovat ZDE.

V rámci víkendu se hrál v Seči i devítikolový Open turnaj jednotlivců, v němž startovali i Stanislav Juříček (obsadil 19. místo) a Rosťa Vilém (skončil na 29. místě). Veškeré podrobnosti z tohoto turnaje jsou ZDE. Pár fotek z prvního červnového víkendu je ZDE.