Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

PLZEŇ 2012

 

Plzeň 2012 (18. 8. - 25. 8.)


Když jsem přemýšlel, kde hrát v létě šachový turnaj, napadla mě Plzeň. Nikdy jsem v Plzni nebyl a startovní pole naznačovalo, že o silné hráče nebude nouze. Ze Vsetína jsme vyjeli ve složení Bartošek, Smilek. Turnaje se nakonec nezúčastnili všichni přihlášení hráči, ale startovalo 6 Mezinárodních mistrů a 3 Fide mistři. Celkem změřilo své síly 60 šachistů z 8 států. Hrálo se na 9 kol švýcarským systémem s tempem 1,5 hod/40 tahů plus 30min s přídavkem 30s na tah. Tohle tempo hry má své výhody a nevýhody, je ale pravda, že jsem nezaregistroval ani jednu prohru na čas.

Turnaj proběhl poměrně v poklidu. Hrálo se v krásném sále Měšťanské Besedy. První kolo bylo dost zvláštní, protože mistři byli ve „Švýcaru" nasazeni proti sobě a byla jim napsána remíza. To mohlo trošku zamíchat celým pořadím v prvních kolech.

První místo si pohlídal největší favorit IM Petr Neuman se ziskem 7b. Druhý skončil německý IM Sebastian Plischki a třetí příčku si vybojoval mocným finišem Zdeněk Hába, oba po 6,5b. Výborně hráli také někteří velmi mladí hráči, např. Martin Hollan (5b), Petr Hollan (4b) z SK OAZA Praha a Jonáš Eret (4,5b) z SK Sokol Klatovy. Myslím, že kluci půjdou hodně vysoko.

Vsetínské duo mělo skvělý start, oba jsme měli s Ivanem po dvou kolech 2b. Ivan nakonec získal 3,5b. To není nijak oslnivé, ale v první polovině turnaje hrál velmi dobře. V pátém kole porazil s přehledem Simeta a v šestém kole měl černýma lehkou výhodu proti IM Piankovovi, ve střední hře bohužel nenašel správné pokračování a mistr se pak ukázal silnější.

Já jsem skončil s 5,5b na 11. místě. Zatím je to asi jeden z mých největších úspěchů. Jsem poměrně spokojený se svojí hrou. Celý turnaj jsem hrál bílými jen 1.d4 a přeorientoval jsem se na zavřené hry. No hrůza, vypadá to, že se ze mě stává poziční šachista...


Kompletní výsledky na chess-results
Fotografie od Petra ZDE
Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
18.5.2016 1:19:33 - m7tWt5CF
udcgYsgMzo
 

6
27.10.2014 16:26:21 - Z2TTyHZTV
AnFF8VkYVB
 

5
3.4.2013 7:31:39 - PjkRgTWATroAUblcci
HKzIQdofTwfFvZCm
 

4
28.8.2012 - Radek Zádrapa
Gratuluju Petře, krásný výsledek. Skvělé, když můžeš studovat hru mistrů (a bratrů velmistrů) z vlastních partií. Koukal jsem, že jsi měl proti sobě hned tři takové. Přeskočil si dvoutisícovou hranici ela. Jsi na dobré vlně, teď nepouštěj pádlo. Překvapil mě nádherný hrací sál, v tak vznešených prostorách se hraje asi málo turnajů na světě. A - díky za pěkný článek a fotky.
 

3
28.8.2012 - Petr Smilek
Marek měl asi pracovní povinnosti, jinak pro mě byl turnaj hezký. Plzeň je pěkné město..
 

2
27.8.2012 - Standa Juříček
Také jsem to sledoval a jen se divil, jak Ti, Petře, přibývají body. Gratuluji, před sezonou družstev je to velice slibný výkon. Ivan sice v závěru odpadl, ale start měl vynikající.
 

1
27.8.2012 - David Klímek
Petře, gratuluji k vydařenému turnaji. Sledoval jsem vaše výsledky a nestačil jsem se divit jak to hraješ :-)Přepiš partie a pošli mi je ať se můžem podívat na tvé šachové umění. Ta změna zahájení se ti určitě vyplatila jak bodově v turnaji, tak i bodově v Elo listině. S takovou budeš za chvílku KM :) A co Marek ? čekal jsem, že vyjedete na turnaj spolu.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk