Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

ZBROJOVKA V ČELE 1.LIGY DOROSTU

 

 

Zbrojovka v čele první ligy dorostu !!!


Blížíme se k naplnění prvního cíle této sezóny - totiž záchraně v lize mladšího dorostu. Kluci a Adéla vykročili tím nejlepším možným způsobem - třemi výhrami v úvodním trojkole !!!


První dvě kola se hrála v naší klubovně v sobotu 6. října. Dopoledne TŽ Třinec se skvělou Anetou Pistovčákovou na první šachovnici, však Lukáš Gabryš uhrál ve finiši pěknou remízu. Ostatní borci své soupeře porazili, tedy 5½ : ½ na úvod.


Obědová přestávka společně strávená v Náhonu našim šachistům rovněž prospěla, neboť odpoledne přišla první velká výzva - Sokol Postoupky. Těm se s námi v poslední sezóně moc nedařilo (KP mladších žáků v Kroměříží, dorostenecká liga ve Vyškově, MČR starších žáků v Seči), tak jsme si mysleli, že si na nás dají tentokrát opravdu záležet. Dali, což o to, nicméně překvapivý základní kámen k odpolednímu úspěchu Zbrojovky položila Adéla Bierská, když poměrně rychle porazila Julču Šimčákovou. Potom sice rupnul Pavel Budík s Filipem Zavadilem a Matyáš s Mirkem Rakušanem, ale Áronova výhra nad Davidem Opluštilem a Kubova nad Michalem Scheichenostem nám v tu chvíli už zaručovala neprohru. Lukáš udržel na uzdě Honzu Netušila, a tak po remíze na první desce nádherně 3½ : 2½. Čekalo příjemné spaní...


A Pavel Budík dokonce zase zaspal !!! Ale vyspal se asi dobře. I zapomenutou čepici ze soboty jsem mu do Hošťálkové dovezl. Adéle se tentokrát partie vůbec nevydařila, Adam Březina ji velmi krutě přejel. Ale nakonec družstvu tato prohra neuškodila. Protože: Pavel porazil Ondru Vraje, který si nepěkně v konci naběhl, Áron překouzlil Karla Vraje, Kuba udolal Jakuba Gálíka, Matyáš s Jarkem Lukaštíkem remizoval a remíza byla i na první desce, kde se v tradičně nejdelší partii Lukáš utkal s Jakubem Krejčou. Po velmi bojovném valašském derby si Zbrojovka připisuje výhru 4 : 2 a vyhřívá se na čele první dorostenecké ligy. Áron Fojtů a Jakub Stančík si do své osobní statistiky připisují 3 body, Pavel Budík a Adéla Bierská 2 body a Matyáš Kovařík s Lukášem Gabryšem po 1½ bodu.


Trenér Radek Zádrapa prožívá krásné období. Oženil se, s manželkou Míšou i malou Amálkou čekají, že brzy znovu přilétne čáp, a do toho všeho se začíná zúročovat několikaleté úsilí a trenérská práce!!!


Borci, byl to dobrý víkend.  

Výsledky na Chess-Results

Fotografie ZDE

Partie 1. - 3. kolo 1.liga mladšího dorostu - východ 2012 / 2013Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk