Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

ZBROJOVKA V ČELE 1.LIGY DOROSTU

 

 

Zbrojovka v čele první ligy dorostu !!!


Blížíme se k naplnění prvního cíle této sezóny - totiž záchraně v lize mladšího dorostu. Kluci a Adéla vykročili tím nejlepším možným způsobem - třemi výhrami v úvodním trojkole !!!


První dvě kola se hrála v naší klubovně v sobotu 6. října. Dopoledne TŽ Třinec se skvělou Anetou Pistovčákovou na první šachovnici, však Lukáš Gabryš uhrál ve finiši pěknou remízu. Ostatní borci své soupeře porazili, tedy 5½ : ½ na úvod.


Obědová přestávka společně strávená v Náhonu našim šachistům rovněž prospěla, neboť odpoledne přišla první velká výzva - Sokol Postoupky. Těm se s námi v poslední sezóně moc nedařilo (KP mladších žáků v Kroměříží, dorostenecká liga ve Vyškově, MČR starších žáků v Seči), tak jsme si mysleli, že si na nás dají tentokrát opravdu záležet. Dali, což o to, nicméně překvapivý základní kámen k odpolednímu úspěchu Zbrojovky položila Adéla Bierská, když poměrně rychle porazila Julču Šimčákovou. Potom sice rupnul Pavel Budík s Filipem Zavadilem a Matyáš s Mirkem Rakušanem, ale Áronova výhra nad Davidem Opluštilem a Kubova nad Michalem Scheichenostem nám v tu chvíli už zaručovala neprohru. Lukáš udržel na uzdě Honzu Netušila, a tak po remíze na první desce nádherně 3½ : 2½. Čekalo příjemné spaní...


A Pavel Budík dokonce zase zaspal !!! Ale vyspal se asi dobře. I zapomenutou čepici ze soboty jsem mu do Hošťálkové dovezl. Adéle se tentokrát partie vůbec nevydařila, Adam Březina ji velmi krutě přejel. Ale nakonec družstvu tato prohra neuškodila. Protože: Pavel porazil Ondru Vraje, který si nepěkně v konci naběhl, Áron překouzlil Karla Vraje, Kuba udolal Jakuba Gálíka, Matyáš s Jarkem Lukaštíkem remizoval a remíza byla i na první desce, kde se v tradičně nejdelší partii Lukáš utkal s Jakubem Krejčou. Po velmi bojovném valašském derby si Zbrojovka připisuje výhru 4 : 2 a vyhřívá se na čele první dorostenecké ligy. Áron Fojtů a Jakub Stančík si do své osobní statistiky připisují 3 body, Pavel Budík a Adéla Bierská 2 body a Matyáš Kovařík s Lukášem Gabryšem po 1½ bodu.


Trenér Radek Zádrapa prožívá krásné období. Oženil se, s manželkou Míšou i malou Amálkou čekají, že brzy znovu přilétne čáp, a do toho všeho se začíná zúročovat několikaleté úsilí a trenérská práce!!!


Borci, byl to dobrý víkend.  

Výsledky na Chess-Results

Fotografie ZDE

Partie 1. - 3. kolo 1.liga mladšího dorostu - východ 2012 / 2013Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

19
20.8.2016 19:51:07 - fscCEXOTbm0
B3FgerLTazm
 

18
18.5.2016 3:56:27 - qsR1oSFf
B1lzeq0DQe
 

17

13.10.2012 - Matyáš Kovařík
good luck :DJen tak dál Marku.

 

16

12.10.2012 - Jakub Stančík
Marek nepřemluvil jen mě. Na středečním turnaji u nás na Gymplu pozval další dva lidi. V pondělí je beru s sebou na trénink. Říkali, že se podívají, jak to ve Zbrojovce chodí, a kdyžtak by i zůstali. x)

 

15

12.10.2012 - Jakub Stančík
Marek nepřemluvil jen mě. Na středečním turnaji u nás na Gymplu pozval další dva lidi. V pondělí je beru s sebou na trénink. Říkali, že se podívají, jak to ve Zbrojovce chodí, a kdyžtak by i zůstali. x)

 

14

11.10.2012 - Matyáš Kovařík
Kubo ani jsem nevěděl, že tě přemluvil Marek. To myslím, že zaslouží i pochvalu. :-)

 

13

10.10.2012 - Jakub Stančík
Souhlasím s Lukášem. Lepší start snad ani nejde. Po třech kolech být první v průběžném pořadí není vůbec špatné.Samozřejmě musím taky poděkovat panu Kovaříkovi za výbornou organizaci nejen této akce a taky trenérům, kteří nám věnují svůj čas. Určitě nebudu nikdy litovat toho, že mě Marek přemluvil, abych šel do Zbrojovky.

 

12
 

11

10.10.2012 - David Klímek
Když se nepochválíme sami, nikdo jiný to za nás neudělá. :-)

 

10

9.10.2012 - Josef Kovařík
...a teď zase vpřed do další práce. Vždyť ty slastné chvíle po výhře celého týmu stojí za to, ne? ;-)

 

9

9.10.2012 - Radek Zádrapa
Tak jsme se všichni navzájem pochválili...

 

8

9.10.2012 - Matyáš Kovařík
Árone, musím s tebou souhlasit. :-D

 

7

8.10.2012 - Lukáš Gabryš
Výborný start v dorostenecké lize.Celé družstvo podalo skvělý výkon a dalo do toho všechno.Jsem hodně štastný a cením si toho,že máme na kontě tři vítězství a že jsme za tři zápasy této sezony získaly víc bodů než z jedenácti zápasů minulé sezony.V některých partiích jsme možná měli trochu štěstí,ale to přece k šachům patří.Jen tak dál a vzhůru k velkému úspěchu:postup do extraligy.Myslím,že když budeme hrát stejně jak v sobotu a v neděli a budeme pilně trénovat,tak máme šanci do extraligy postoupit.Taky bych chtěl samozřejmě poděkovat panu Kovaříkovi za organizaci a všem trenérům,co nás trénují a věnují nám tolik času.

 

6

8.10.2012 - Áron Fojtů
Já taky děkuji za veškterou organizaci panu Kovaříkovi, jelikož díky němu se můžu o turnaji dozvědět 5min před startem. Vše je již zařízeno a já si jen sednu za šachovnici kde můžu roztrhat nervy trenérům keří mně pořád dokola a dokola připravují na zahájení atd. Mám tam sice spoustu chyb ale díky tréningům se mi hraje líp :)) Díky téže týmu za jejich partie :DD

 

5

8.10.2012 - Standa Juříček
No, nestačím zírat! Od Mistr.ČR v Seči kluci i Adéla zase pokročili kupředu a je to znát. Všichni zaslouží pochvalu (+ trenér), jen pozor aby se nám v dalších kolech soustíčko nezadrhlo v krčku ... Ale to nechci být samozřejmě pesimista. Jen tak dál, je to fantastický start a přeji jediné - vydržet!

 

4

8.10.2012 - Matyáš Kovařík
Myslím, že na tom mají zásluhu všichni trenéři i organizátoři, kterým je samozřejmě potřeba poděkovat. Tedy děkuji za všechny všem trenérům co nás kdy trénovali a organizátorům turnajů a života v klubu. Já osobně si velice vážím vítězství s Hošťálkovou, Postoupkama ale i s Třincem. Já sice moc se svou hrou spokojen nejsem, ale líbila se mi např. pěkná houževnatá hr Kuby, Lukáše, ale i ostatních.

 

3

8.10.2012 - Vlastimil Straděj
No to je teda věc, hlavně ta Hošťálková.Gratuluji všem!!!Jen bych chtěl připomenout, že kromě trenéra Radka Zádrapy na tom má také velkou zásluhu Josef Kovařík, kterého nám může jako organizátora na mládež závidět každý šachový klub.

 

2

8.10.2012 - Radek Zádrapa
Díky klukům a Ádě za bojovné výkony. S takovým družsvem je radostí brázdit ligové vody! Chyby, přinejmenším ty hrubší, z partií mizí; pěkných strategických i taktických momentů příjemně přibývá. Nemálo partií přinášelo už i napínavý divácký zážitek. Na to se dá koukat!

 

1

8.10.2012 - David Klímek
Kluci, skvělý začátek sezony. Zvláště mě potěšila ta odplata Hošťálkové za přátelské utkání :-) .

 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk