Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-DOROSTU

 

Výhra, prohra, remíza - 1. liga ml. dorostu


O víkendu 12. a 13. října byl odstartován nový ročník 1. ligy mladšího dorostu. Začali jsme tradičně trojkolem doma a v Hošťálkové. Protože nám ze sestavy vypadli "staří" borci Jakub Stančík, Lukáš Gabryš a Áron Fojtů, naskočili "mladíci" posílení o našeho hosta ze Skaličky Jakuba Jiříčka.

V sobotu dopoledne jsme sehráli důležitý duel o záchranu soutěže - ano, už od prvních kol musíme mít na zřeteli náš hlavní cíl, totiž záchranu - se Slovanem Havířov. A náš benjamín Štěpán Řezníček, dále Pavel Budík a Matyáš Kovařík výhrou a Dan Ondřejík remízou získali důležité tři body. Na odpolední duel s béčkem Frýdku-Místku bychom určitě co nejrychleji zapomněli. No, bylo to tenisové trauma...

V neděli ráno jsme vyrazili v sestavě Jakub Jiříček, Matyáš Kovařík, Pavel Budík, Adéla Bierská, Dan Ondřejík a Leo Jankovský do Hošťálkové. Štěpán Řezníček hrál fotbal, tak proto Leo, a také proto, aby si Leo vyzkoušel před MMaS vážnou partii. Štěpáne, vyhráli jste? Kolik jsi dal gólů?

Hošťálkovští se nadechli k velkému náporu a Leo po pár tazích ztrácel v partii s Monikou Matoškovou jednu figurku za druhou. Též Adélu Jakub Gálík negentlemansky zmáčknul a Ondra Vraj očividně věděl, jak chce porazit Dana. No a aby lídr domácích Kuba Krejča nezůstával pozadu, také ukázal hned v úvodní části souboje Jakubovi Jiříčkovi svoji sílu. Tak snad aspoň Matyáš a Pavel, říkal jsem si, ať zase nedostaneme kanára...

Árone, máš skvělého následovníka. Už nejen Ty se potřebuješ dostat do ohrožení života, abys začal vymýšlet krkolomné varianty k přežití a následnému zničení soupeře. Ten Tvůj následovník se jmenuje Leo Jankovský !!! Bravo, Leo, ale příště zkus hrát po neáronovsku...Po prohře na čtvrté, páté i první desce bylo jasné, že potřebujeme dva body k remíze.

Matyáš v pohodě zvládl koncovku proti Martinu Nehybovi a vše měl v rukách (a hlavě) náš Pavel Budík. Třikrát za mnou přišel, že je to remíza, třikrát jsem ho učil bojovat, tedy potřetí jsem byl asi dost drsný - ale Pavel pochopil. A zabral a makal a bojoval. Bojoval za družstvo a bojoval tak, že takto bude bojovat už pokaždé !!! Budeš, Pavle, budeš se takto pokaždé rvát? Pavel po dalších devadesáti minutách donutil Karla Vraje k rezignaci.

Gratuluju k padesátiprocentnímu zisku v úvodním trojkole, den po Mikuláši jedeme do Brna, kde nás čekají borci z Kuřimi a béčka Durasu. Kompletní výsledky prvních tří kol najdete ZDE.


Josef Kovařík

1.kolo  TJ Slovan Havířov 2½ - 3½ Zbrojovka Vsetín


2.kolo  Zbrojovka Vsetín 0 - 6 BŠŠ Frýdek-Místek "B"

3.kolo  TJ Sokol Hošťálková 3 - 3 Zbrojovka Vsetín

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk