Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LM-A-KP-ZACI-2014

 

Dorostenci a starší žáci pokračovali v soutěžích družstev

Dorostenecké družstvo dnes nastoupilo ke dvojutkání se Starým Městem „A" a „B". Zatímco ráno jsme moc neočekávali, staroměstské áčko kráčí neohroženě k extralize, odpoledne mělo být naše utkání s jejich druhým týmem pokusem o zisk důležitých bodů do průběžné tabulky. Nevyšlo to. Dopoledne jsme inkasovali nepopulárního kanára, své zápasy prohráli Kuba Jiříček, Matyáš, Pavel, Adéla, Klára i Leo. Odpoledne předvedli pěkné partie Matyáš a Adéla, bohužel však zůstalo jen u těchto dvou výher, a tak body z obou střetnutí odplavaly do Starého Města.

Mnohem veseleji se vrátili naši žáci ze Slavičína. Svoji koučskou premiéru má za sebou Marek Jurča. Náš tým nejdříve porazil Boršice 4½ : ½, následně remizoval s béčkem Postoupek 2½ : 2½, poslední duel skončil porážkou 1 : 4 s domácím Slavičínem. Družstvo se představilo v sestavě Vojta Jiříček (1½ bodu), Šimon Šak (1), Štěpán Řezníček (2), Patrik Řezníček (1) a Daniel Mikuš (2½).

První dorosteneckou ligu, její tabulky a statistiku naleznete ZDE, komletní výsledky dosavadních šesti kol KP starších žáků jsou v dokumentu ZDE.

Josef Kovařík


1.LMD 6. kolo  ŠK Staré Město "A" - Zbrojovka Vsetín  6 - 0
1.LMD 7.kolo   Zbrojovka Vsetín - ŠK Staré Město "B"  2 - 4


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
18.5.2016 1:10:51 - 5Qth205S8
m4gzfrfheZ
 

6
18.5.2016 0:48:45 - ULj0a2C4tRO
GPh956JA
 

5

27.1.2014 13:32:20 - Radek Zádrapa
Právě jsem si přehrál Adélinu partii proti Janu Nekardovi z odpoledního utkání pro béčku Starého Města. Mistrovský kousek s krásnou závěrečnou kombinací. Gratuluju Áďo.

 

4

27.1.2014 10:22:45 - Radek Zádrapa
Viděl jsem dopolední utkání. 0:6 byl příliš tvrdý výsledek, určitě to po většinu času na kanára zdaleka nevypadalo. Jednu chvíli (a vůbec to nebylo v první minutě hry) to se dalo při (hodně)příznivých konstelacích doufat ve výsledek 3:3. Rozhodlo však soustředění soupeřů - pokud mi něco neuniklo - tak všichni vydrželi po celou partii neudělat větší chybu, už vůbec nejednotahovou. Naši hráli slušně, chvílemi nápaditě, zejména Kuba a Matyáš předvedli divácky přítažlivé partie (Kuba ze strategického pohledu, Matyáš z taktického). Bohužel se hned čtyři z našich nedokázali vyhnout hrubým jedno- nebo doutahových chybám. To rozhodlo. Bez ohledu na chyby z přehlédnutí jsme se dopustili (někteří) občas i hrubých chyb strategických: nevynucené výměny figur po ztrátách materiálu; zanedbání vývinu (co byste řekli na fotbalovou taktiku: dva hŕŕŕ do útoku a ostatní posedávat u vlastní brány?); provokativní otálení s rošádou když soupeřova věž už číhá na éčku; oběť pěšce za nic; odvedení dámy z bojiště na smetiště;... To na nejlepší nemůže stačit. Nevadí. Poděkujme staroměšťákům za poučné lekce a bojujme dál!

 

3

26.1.2014 23:27:20 - Martin Beil
Byly to hodně zajímavé zápasy. Adéla zahrála s Honzou Nekardou suprově a závěrečná kombinace byla moc pěkná! Pavlovy partie je škoda, byl na dobré cestě k výhře a přehlédl rozhodující mezišach soupeře - právě proto je dobré makat na diagrámcích. Leo objektivně v žádnou chvíli nestál v partii lépe a už vůbec ne na výhru:-) Ale s šikovnou soupeřkou hrál celkově velmi pěknou partii a když se v budoucnu vyhne zbytečným přehlédnutím, bude velký zabiják! Ale to jsou zase ty diagrámky. Dvě pěkné a bojovné partie zahrála Klárka, škoda, že se z nich nepodařilo urvat nějaký bodík. Příště to určitě vyjde! Matyáš a Kuba jsou na mě moc dobří, tak jejich partie nekomentuji:-)

 

2

26.1.2014 17:51:13 - Matyáš Kovařík
Adéla zahrála perfektně svoji druhou partii. Největší škoda je, že Pavel Budík zazdil ve druhé partii jasnou výhru (figura víc). Leo rovněž měl 2.partii několikrát vyhranou. Nakonec oba dva prohráli a proto prohrálo i družstvo. Klára se snažila, hrála solidně, někdy však zbrkle. A Kuba Jiříček určitě nehrál špatně a měl 2 silné soupeře proti sobě.

 

1

26.1.2014 17:26:56 - Matyáš Kovařík
Adéla zahrála perfektně svoji druhou partii. Největší škoda je, že Pavel Budík zazdil ve druhé partii jasnou výhru (figura víc). Leo rovněž měl 2.partii několikrát vyhranou. Nakonec oba dva prohráli a proto prohrálo i družstvo. Klára se snažila, hrála solidně, někdy však zbrkle. A Kuba Jiříček určitě nehrál špatně a měl 2 silné soupeře proti sobě.

 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk