Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

TURNAJ-PRATELSTVI-2014

 

Turnaj přátelství 18. - 20. dubna 2014


V době Velikonočních svátků se v Olomouci každoročně koná Turnaj přátelství. Pořádají ho Brněnská šachová škola a Agentura 64 Grygov jako otevřený krajský přebor žáků do 15 let Olomouckého kraje. Hrají však pochopitelně i dospělí šachisté a mezi nimi též několik dvoutisícových.

 

Minimálně poslední tři roky tvoří podstatnou část turnajové obsady také početná výprava kraje Zlínského. Mezi nimi letos pětice šachistů Zbrojovky Vsetín - Adéla Bierská, Matyáš Kovařík, Lukáš Gabryš, Jakub Stančík a věkový průměr trošičku narušující Standa Juříček (Standa mi tuto veselou vsuvku jistě odpustí, ovšem na druhé straně - je zkušenou a důležitou protiváhou našeho dravého mládí), který mimochodem před dvěma lety tento turnaj vyhrál. A i letošní Turnaj přátelství je nejen co do kvantity, ale i kvalitativně opět velice dobře obsazený.

 

Standa na sebe přijímá i velice důležitou roli (zejména večerního) analyzátora partií našich Zbrojováků. O naše mladíky (a mladici) však bude po stránce trenérské postaráno i během jednotlivých partií, neboť pro zlínské vyslance dal mládežnický šéftrenér kraje Martin Beil dohromady trenérskou partu, která se bude v průběhu tří dnů a devíti kol „motat" okolo více než dvacítky borců našeho kraje.


Tak Adélo, Matyáši, Lukáši, Kubo a Stando, ať vám to na šachovnicích sviští. Přeju hodně zdaru. Průběh turnaje můžeme my v Olomouci nepřítomní sledovat na chess-results. A průběžné komentáře a vzkazy možno vkládat pod článek.


Josef Kovařík


  Kovařík Matyáš
(1734) -  Šobáň Jaroslav (2170)  1-0Turnaj přátelství
2014 - vybrané partie z druhého dne


Turnaj přátelství 2014
- vybrané partie třetího dne


HODNOCENÍ TURNAJE:


Celkově se turnaj naší výpravě velmi dobře podařil po šachové i po organizační stránce. Kromě samotné hry, rozborů partií a doprovodného programu jsme dobře zvládli i starání se o sebe - páteční skvělá večeře díky Ambrožovým, sobotní snídaně a večeře i nedělní snídaně pak vlastními silami. Výprava byla rozdělená do čtyř skupin ("tlup"), ve kterých se účastníci jednak pohybovali mezi ubytovnou a hrací místností, jednak v těchto skupinkách i společně pracovali - vařili, uklízeli, apod. Nejen šachové zkušenosti, ale i zkušenosti ze starání se o sebe jsou užitečné.


K vlastnímu hodnocení výkonů hráčů - z 66ti hráčů turnaje bylo 26 hráčů z naší výpravy, takže se naši hráči často setkávali i mezi sebou. Ale vzhledem k tomu, jak pestré složení naše výprava měla, nebylo to vůbec na škodu. Není snadné u tak početné výpravy hodnotit každého zvlášť, přesto se aspoň ve stručnosti pokusím.


Hráči z HONZOVY TLUPY:

Nehrající trenér Honza Malčánek je nejen velmi silným šachistou, ale také ostříleným trenérem na našich krajských akcích. V Olomouci udělal spoustu práce na rozborech a s přehledem se postaral o svou tlupu. Lukáš Gabryš (5,5 bodu z 9 partií, 14. místo) roste v šikovného šachistu, v turnaji mu k výraznějšímu úspěchu chybělo ve zlomových okamžicích urvat nějakou výhru navíc. Matyáš Kovařík (5,5b., 15.) hrál aktivně a sebevědomě, body ztrácel jen s dalšími hráči z naší výpravy. Krásným úspěchem byla jeho výhra nad prvním nasazeným hráčem turnaje. Kuba Krejča (5b., 20.) je hráč s nesmírným šachovým potenciálem, ale bohužel velmi nestálým pracovním nasazením, kterým by potřeboval podložit svůj talent. Ale hned po turnaji mi napsal o další domácí úkoly a je rozhodnutý víc máknout, takže soupeři, třeste se! Kuba Stančík (5,5b., 10.) zahrál velmi dobře a celý turnaj se pohyboval na špičce, ještě v posledním kole v partii s Pavlem Richardem bojoval o třetí či čtvrté místo. Ríša Štefaník (5,5b., 16.) hrál klidné a trpělivé šachy, úspěšně dokázal čelit i hráčům na úrovni kolem 1900-2000. Prohrál jen s prvním nasazeným hráčem, pohled na jeho pět remíz ale říká "přiostřit!".


Hráči z DAVIDOVY TLUPY:
Hrající tlupoun David Trčálek (5b., 27.) se zvládl nejen dobře postarat o svoji skupinku, ale navíc sám také hrál. Sám byl ke svému výkonu spíš kritický, ale prohrál jen s hráči kolem 1900 a výš, což není žádná ostuda, a dokázal jim klást velmi statečný odpor. Nepochybuji o tom, že je brzy dožene. Matěj Eliáš (3b., 54.) hrál svůj první vícedenní turnaj a byl pro mě po všech stránkách velmi příjemným překvapením. Pořád sice hraje dost rychle, ale přemýšlení a trpělivosti postupně přibývá a odměnou mu byla hlavně úspěšná sobota, ve které vyhrál všechny tři partie a byl naším sobotním králem! Martin Húsek (6b., 6.) byl největším skokanem celého turnaje - jako 22. nasazený se od samého začátku dral mezi nejlepší a i pro zkušené kandidáty mistra Jardu Šobáně, Petra Zatloukala (s oběma remízy) a mistra FIDE Víťu Valentu, kterého skoro porazil, byl vyrovnaným soupeřem. Martin se šachům na vyšší úrovni nevěnuje příliš dlouho a má zatím řadu slabých míst, ale pokud vydrží a bude na sobě systematicky, sebekriticky, s radostí i s pokorou pracovat, bude z něho výborný šachista. Lukáš Macháček (3,5b., 49.) potvrdil výrazný nárůst kvality své hry z posledních měsíců, i v partiích s daleko zkušenějšími soupeři (s Matyášem, Luckou či panem Slanicayem) velmi solidně bojoval. Saša Skalský (5,5b., 13.) dokázal výborně navázat na úspěch z nedávného MČR mládeže a mílovými kroky se blíží k výkonnosti kolem 1900. Ale naším cílem je do března 2015 se dostat na výkonnost blízkou elu 2000, což nám dá ještě pořádný kus práce. Hlavně vydržet, nenechat se rozhodit žádnými dílčími neúspěchy, nedávat žádné zbytečné remízy, bojovat, makat! Radek Zgarba (4,5b., 34.) hrál velmi solidní a zdravé šachy, houževnaté a přemýšlivé. V turnaji získal skalpy dvou sedmnáctistovek a zanechal velmi dobrý dojem.


Hráči z PEPOVY TLUPY:

Nehrající trenér Pepa Bednařík s námi byl poprvé jako trenér a svou úlohu zvládl výborně šachově i organizačně. Pepo, říkám zcela upřímně a od srdce - jsi největší hošťálkovský klenot! Tomáš Fridrich (3b., 56.) střídal velmi pěkné okamžiky s horšími, často doplácel na rychlou hru. Chtělo by to zpomalit a pořádně máknout! Antonín Krmíček (4,5b., 37.) hrál velmi solidně, třetí den potkal nejsilnější skladbu soupeřů a uhrál s nimi 2,5 bodu. Pro další výrazný růst doporučuji víc práce s šachovou literaturou, s taktikou (včetně precizního zápisu) a více dravosti. Ludvík Procházka (4,5b., 30.) turnaj začal výbornou partií s Radkem Holmanem a v nadstandardních výkonech pokračoval celý turnaj. Pro Ludvíkovo další zlepšování platí úplně stejný recept jako pro Toníka. Hanuš Suchánek (4b., 42.) pro mě byl příjemným překvapením - ve všech partiích hrál velmi houževnatě a bojovně, i mnohem zkušenějším soupeřům kladl velký odpor. Jen tak dál a na dalších turnajích to s více zkušenostmi bude ještě lepší! Kryštof Suchánek (4,5b., 32.) hrál také velmi dobře, je na něm vidět zlepšení a vyzrávání - k větším úspěchům a k větší radosti z naší královské hry bych mu přál především více samostatně pracovat.


Hráči z MARKOVY TLUPY:
Hrající trenér Marek Navrátil (6b., 9.) to neměl vůbec snadné - hrál, rozebíral, pomáhal mladým, byl po všech stránkách výraznou oporou naší výpravy. V turnaji škoda zejména prohry v 6. kole, mohl mířit ještě výše. Lucka Ambrožová (5,5b., 17.) sehrála i přes zdravotní potíže výborný turnaj a z mojí strany velká trenérská spokojenost a hrdost! Stejně tak i Adéla Bierská (5b., 22.), která hrála se svou obvyklou odvahou a zároveň zdravěji bez zbytečných extravagancí a její styl je ostrý a přímočarý jako břitva. Z Lucky i Ádi mám radost, že plynule navazují na výkony a hlavně na poučení z nedávného MČR mládeže. Lenka Navrátilová (3,5b., 52.) hrála soustředěně a velmi se snažila, její výkon je dost zkreslený náročným losem, který měla. V každém případě cenná zkušenost, která se Lence vrátí. Viktorka Všetulová (4b., 47.) měla slabší první dva dny, ve kterých bylo mnoho zbytečných chyb a přehlédnutí. Naplno se rozjela třetí den, kdy se soustředěným výkonem dostala na vítěznou vlnu, všechno vyhrála a stala se naší nedělní královnou.


OSTATNÍ HRÁČI:

Jan Botek odehrál v turnaji jen několik kol. Stanislav Juříček (7,5b., 2.) bojoval od samého začátku o mety nejvyšší, v turnaji ani jednou neprohrál. V konečném pořadí ho v bodových závodech předčil jen výborný Víťa Valenta. Patrik Krušina (5,5b., 12.) s námi byl na prvním společném turnaji a je to správný borec šachově i lidsky. Jeho hře by myslím si pomohl především trenérský či konzultační kontakt se silnějšími šachisty. Gabriel Slanicay (5,5b., 18.) vstupoval do turnaje s velkými ambicemi a snahou posunout si svoji výkonnostní laťku, první dva dny ho ale srážely dolů nevyužité příležitosti proti silným soupeřům plus nečekaně tvrdý odpor našeho Hanuše. Dobrým finišem se však Gabo dostal na celkový solidní výkon. Martin Vodička (5b., 29.) hrál svůj první vážný turnaj a po slabším začátku se rozjel ke slušným výsledkům i výkonům.


Vítězem turnaje se stal Víťa Valenta s famózním ziskem 8,5 bodů! Asi nejvíce byl Víťa ohrožený v partii posledního kola s naším Martinem Húskem (viz ukázky partií ze třetího dne). Za stříbrným Standou pak skončil na třetím místě bez jediné remízy prostějovský Pavel Richard se 7 body, na dalších dvou místech zkušení borci Peťa Zatloukal a Jarda Šobáň. Zejména Jarda měl v turnaji velké štěstí na mladé hráče z naší výpravy - potkal jich v turnaji celkem 7 s celkovým skóre 5,5:1,5 pro něj, příště ho určitě pozlobíme ještě víc:-)


Kompletní výsledky najdete ZDE. Na turnaji jsme navíc zakoupili množství šachové literatury z nabídky vynikajícího šachisty a trenéra Richarda Biolka ZDE, takže o náplň domácího studia bude dobře postaráno:-) A protože platí, že taktika a propočet variant jsou v šachu základ, znovu poukazuji na pravidelné domácí úkoly na našich krajských stránkách ZDE.


Přidávám ještě odkazy na článek pořadatelů ZDE a na článek o brněnské výpravě ZDE Mirka Hurty, se kterou jsme společně bydleli na ubytovně a tímto jim i děkuji za pohodové a přátelské soužití. Standův článek o turnaji najdete ZDE. A závěrem děkuji všem, kteří se na naší výpravě i na celém turnaji podíleli!


Fotografie z turnaje na webu pořadatele ZDE

Martin Beil

 

Turnaj přátelství 2014 - vybrané partie krajské výpravy

Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

66
18.5.2016 4:35:36 - GIURn8ld1h
qavViEuB4WW
 

65
18.5.2016 0:20:53 - 9DvLUwT7uW
CMQJ81YCtpeG
 

64
24.5.2014 21:40:57 - Anonymous
Konešně ten pravý komentář-číslo 64 !!!! Doufám že už nikdo nepřidá :P
 

63
27.4.2014 17:32:38 - Matyáš Kovařík
Ad:62 Díky :-D Tam mi tu výhru nechal zadarmo :-D
 

62

26.4.2014 23:21:41 - David Klímek
Ad:59 Matyáši, pěkná miniaturka s Ondrou Zámečníkem :-)

 

61

26.4.2014 23:16:54 - David Klímek
Přidány odkazy na článek pana Hurty a fotografie z turnaje.

 

60

25.4.2014 23:55:12 - Martin Beil
Přidali jsme několik ukázek partií hráčů z naší výpravy. Jestli jsem na něčí partii zapomněl, anebo kdybyste chtěli přidat nějakou další partii, dejte mi prosím vědět a můžeme doplnit:-) V každém případě chválím všechny, kteří si už všechny partie z Turnaje přátelství uložili do počítače. A speciální pochvala pro Kubu Krejču, který už má dokonce skoro všechny partie z Olomouce rozebrané včetně pěkných slovních komentářů, dobrá práce!:-)

 

59

24.4.2014 13:49:34 - Matyáš Kovařík
Ad:58 Partii se Šobáněm jsem si přehrál asi 5 krát :D Dopodrobna rozebranou ji však ještě nemám ;)

 

58

23.4.2014 19:24:12 - David Klímek
Ad:57 Matyáši, tak takový zájem jsem nečekal. Rekord zatím drží soutěžní úlohy s 3643 zobrazením. A mimochodem, kolikrát sis už přehrál svou životní partii. :-)

 

57

23.4.2014 17:35:01 - Matyáš Kovařík
"Tisícovka" v počtu zobrazení článku pokořena :D

 

56

23.4.2014 0:49:40 - Honza Malčánek
Pěkné, pěkné to bylo... gratulace všem :-) Špagetové hlášky super :-) Pěkný komentář Pepo!

 

55

22.4.2014 20:14:20 - Matyáš Kovařík
Ano glorio, byl to senzační turnaj ;)

 

54

22.4.2014 16:28:50 - glo glo gloria
Byl to prostě super turnaj.

 

53

22.4.2014 13:45:39 - Matyáš Kovařík
Díky, taky jsem udělal stejnou chybu-aktualizoval jsem stránku po napsání komentáře :-)

 

52

22.4.2014 6:52:41 - David Klímek
Výběr dalších patií z krajské výpravy by se měl objevit v pátek.

 

51

21.4.2014 20:50:50 - Martin Beil
Díky za upozornění, přesně to jsem při psaní komentáře z mobilu udělal. Dáme si s Matyášem pozor:-)

 

50

21.4.2014 20:45:24 - David Klímek
Matyáši, když napíšeš komentář a neopustíš stránku, tak při aktualizaci načtené stránky se formulář (komentář) odešle znovu. (vložíš opět komentář)

 

49

21.4.2014 20:35:43 - Matyáš Kovařík
A sakra.... Řítí se na nás dvojitý Martin :D

 

48

21.4.2014 20:26:17 - Martin Beil
Nadšení šachisti se nezapřou:-) Důležité je, že nakonec člověk zvítězil nad špagetou (po boji).

 

47

21.4.2014 20:25:08 - Martin Beil
Nadšení šachisti se nezapřou:-) Důležité je, že nakonec člověk zvítězil nad špagetou (po boji).

 

46

21.4.2014 20:19:33 - Matyáš Kovařík
Jo a ještě lepší hláška byla, když jsme ty špagety měli už asi půl hodiny vařit, tak přišel někdo (nevím už kdo) a povídá: "Aha tak takhle se vaří ty špagety!!!" No vtipné to bylo z toho důvodu, že tam na špagety ještě nikdo ani nemrkl, ani sporák nebyl zapnutý a místo toho tam všichni seděli okolo stolu, 2 hráli šachy a ostatní je poučovali :D:D:D

 

45

21.4.2014 19:32:05 - Martin Beil
Díky, dvojitý Matyáši, jsem rád, že jste byli oba spokojení:-) Musím říct, že jsi byl nejen šachově jednou z opor naší výpravy (v překladu: hrál jsi mi na nervy mnohem méně než obvykle:-D). To vaření špaget bylo opravdu výborné - zvlášť první várka, kdy jste po hodině snažení přišli s hláškou ve smyslu "Dali jsme tam málo špaget, ale první dva lidi jsou najezení" :-D

 

44

21.4.2014 19:20:32 - Matyáš Kovařík
Nevím, jak jsem dokázal být opět dvojitým Matyášem Kovaříkem :-DDD Úmysl to rozhodně nebyl ;)

 

43

21.4.2014 19:18:48 - Matyáš Kovařík
Opět perfektní turnaj!!! Všechno bylo úplně super :D Zlínská krajská výprava je prostě nejlepší :D :D :D Myslím, že všichni jsme byli nadmíru spokojení :-) Určitě jsme nezklamali výsledkově, někteří dokonce výrazně předčili očekávání :-) Všem takovým gratuluji ;) A po večerech si celá výprava užívala obrovské zábavy, kterou představovalo zejména hraní Activity, přátelských šachových partií, povídání si, rozbory partií a vaření špaget :D :D :D Jsem opravdu velice šťastný, že jsem se opět účastnil této skvělé akce. Moc už se těším na další "podnik" Zlínské krajské výpravy :-)))

 

42

21.4.2014 19:17:16 - Matyáš Kovařík
Opět perfektní turnaj!!! Všechno bylo úplně super :D Zlínská krajská výprava je prostě nejlepší :D :D :D Myslím, že všichni jsme byli nadmíru spokojení :-) Určitě jsme nezklamali výsledkově, někteří dokonce výrazně předčili očekávání :-) Všem takovým gratuluji ;) A po večerech si celá výprava užívala obrovské zábavy, kterou představovalo zejména hraní Activity, přátelských šachových partií, povídání si, rozbory partií a vaření špaget :D :D :D Jsem opravdu velice šťastný, že jsem se opět účastnil této skvělé akce. Moc už se těším na další "podnik" Zlínské krajské výpravy :-)))

 

41

21.4.2014 13:21:52 - Martin Beil

Moc díky, Pepo, za velmi pěkné hodnocení! Se vším souhlasím a připojuji se k velkému poděkování Standovi Juříčkovi za večerní šachovou práci se staršími borci z naší výpravy. Standovi zároveň patří gratulace ke skvělému druhému místu se ziskem 7,5 bodu z devíti partií (výkon 2158).

 

 

40

20.4.2014 21:24:41 - Pepa Bednařík
Jako nehrající trenér ;) bych rád jen tak okrajově zhodnotil turnaj Přátelství v Olomouci. Asi největším překvapením turnaje byl Marťa Husek, který po celou dobu turnaje předváděl perfektní výkon!! Jeho hra se mi jako celek velmi líbila. Škoda poslední partie, Marťa ji zahrál perfektně a doufám, že mě nikdo nebude vytýkat, když sem napíšu, že Marťa měl FM Víta Valentu téměř poraženého!! Dokonce měl i nabídnutou remis, Marťa však remis odmítl a partii pokazil. Na perfektním výkonu to však nic nemění! Držím palce v dalším růstu, protože hru, kterou Marťo předvádíš je na tvé roky excelentní a rozbor partií... byl pro mě velmi velkým potěšením! ;) Asi svou životní partii na turnaji odehrál Matyáš Kovařík proti Jaroslavu Šobáňovi. Velmi hezká partie. Jen škoda prostředních kol v turnaji, kdy měl Matyáš slabší chvíli. Povedený turnaj odehrál také Kuba Stančík, škoda, že nepřidal nějaký pořádný skalp hráče s elem 2100, ale cenná výhra je i s Markem Růžičkou. U Kuby jde vidět, že je do šachů zapálený až po uši, takže skalpy pořádných hráčů se brzy určitě dostaví! :) Lukáš Gabryš odehrál turnaj ve svém standartu, asi jeho největším úspěchem na turnaji byla remis s Radkem Holmanem. Dalším účastníkem byl můj oddílový kolega Kuba Krejča. Kuba měl povedený začátek, když remizoval se třetím nasazeným Petrem Zatloukalem. Poté však přišly jeho standartní výkony. Když jsme spolu rozebírali partie, zdály se mi velmi vysušené. :D Málo taktiky a spíše držení velmi pevné pozice a vyčkávání (né však všechny partie). Asi nejvíce "vysušenou" partii měl Kuba poslední kolo. Kvůli tomuto typu hry se Kubovi výsledky zas až tak nedostavily. Áďa Bierská hrála také velmi pěkné partie v celkovém hodnocení by si zasloužila i více bodů než má, ale i 5 bodů je pěkných. Na řadu přichází i ústecké eso :) David Trčálek. David bojoval velmi pěkně o tom svědčí, že neměl ani jednu remis. Měl velmi hezké partie a zasloužil by si určitě bodů více. Přesto, že na turnaji nepředvedl žádný ze svých skrytých šachových umů a neporazil zde žádného hráče s elem vyšším 1800, měl určitě na to a přál bych mu to! ;) Druhým záložním zdrojem ústeckého šachu byl Radek Zgarba. Radek si na turnaji připsal další cennou výhru nad 1700 elo. Radek určitě nasbíral velmi cenné zkušenosti, které může určitě úročit na rychle se blížícím Přeboru Vsetína. Tak to by bylo jen velmi stručné zhodnocení hráčů (kamarádů) hlavně z mého okolí tedy ze Vsetínska, více nechám na Marťovi Beilovi. ;) Zhodnotit i ostatní hráče naší výpravy by bylo také velmi zábavně, ale bylo by to asi na velmi dlouho a tak dlouhý článek by asi nechtěl nikdo číst. :) Každopádně si myslím a můžu konstatovat, že nikdo z naší výpravy ostudu neudělal a všichni odehráli velmi dobrý turnaj! Rozbory jsme také zvládli na výbornou! Takže partie, které hráči naší výpravy odehráli byly velmi kvalitní, samozřejmě figurka atd.. se někdy přehlédla (hlavně u mladších), ale to se stává i těm nejlepším. Má funkce, tedy rozborář mě velmi bavila a velmi jsem si ji užíval, také večerní přednášky pana Juříčka byly velmi poučné, obsahovaly jeho vlastní partie, koncovky atd.. Také brouzdání v jeho obrovské šachové historii a jeho velmi krásně zpracované databázi historie. Měl jsem radost, že jsem v jeho archívech našel i já a dokonce jsem zde měl i okomentované partie. Prostě večerní vykládání s panem Juříčkem, hlavně to sobotní (byl jsem s ním totiž jen já, ostatní se od šachů odreagovávali nebo se připravovali) :) mě otevřelo úplně jiný pohled na šachovou historii p. Juříčka. Určitě mi také dodalo mety, kterým bych se chtěl přiblížit, či je dosáhnout. Tak uvidíme :). Na závěr bych chtěl všem poděkovat za velmi pohodový, zábavný, šachově velmi nabitý velikonoční víkend strávený v Olomouci!!! :) (Omlouvám se za případné chyby v textu, nechtěl se mi můj literární výtvor znovu číst, takže si nejsem jist kolik chyb jsem se dopustil) :)

 

39

20.4.2014 19:33:07 - Martin Beil
Ve shonu posledních dvou kol a řady organizačních věcí spojených s odjezdem domů už nebyl čas psát průběžné zprávy o vývoji turnaje. Rád se pak k průběhu vrátím v drobném hodnocení turnaje (včetně doplnění dalších partiových ukázek), případně se mohou ke své hře vyjádřit sami mladí:-) Konečné výsledky už samozřejmě visí na chess-results.

 

38

20.4.2014 12:33:48 - Marek N
Nejdůležitějšími událostmi ze 7. kola jsou určitě remízy Martina Huska s Petrem Zatloukalem a Ríši Štefaníka s Radkem Holmanem. Z oddílového souboje vyšel nad Lukášem Gabryšem vítězně Matyáš Kovařík. Pochvala patří také Lucce a Sašovi a Viktorce.

 

37

19.4.2014 23:31:15 - Matyáš Kovařík
Můj výkon dneska nic moc. Ráno jsem měl jako soupeře Ludvíka Procházku (1541) Celou partii jsem stál hůř, zahájení jsem rozehrál špatně, za konečnou remízu jsem mohl být rád. V dalším kole jsem hrál s Luckou Ambrožovou. V dračí sicilské mě naprosto zničila. Nedala mi žádnou šanci. Vlezl jsem do ne moc dobré varianty a Lucka naprosto nekompromisně vyhrála. Napráskala mi jak psovi. :D V dalším kole jsem měl o hodně jednodušší partii.Soupeřem mi byl Nesporý Šimon. Využil jsem jeho nepřesností.

 

36

19.4.2014 20:23:35 - David Klímek
Martin Husek s Adélou Bierskou zatím největší skokani výpravy po 6. kolech. :-) Tak ať se všem zítra v poslední třetině daří.

 

35

19.4.2014 17:55:48 - Martin Beil
Jen drobné info z 6. kola před večeří:-) Standa znovu vyhrál a stále je společně s Víťou Valentou v čele. Cennou remízu uhrál Martin s Jardou Šobáněm, první nasazený hráč nás nebude mít moc rád:-) Výhrou nad Sašou se čelu turnaje přiblížil i Kuba, za dobrou partii si pochvalu zaslouží i Saša. I všichni ostatní bojovali dobře - za všechny vybírám Áďu, která se pěkným vítězstvím dostala do čela pořadí žen, a Matěj, který na svém prvním vícedenním turnaji uhrál v sobotu 3 body ze tří partií. Víc budou moci napsat ke svým partiím mladí v průběhu večera, určitě vyberu i nějaké pěkné partiové ukázky.

 

34

19.4.2014 15:40:40 - Martin Beil
V 5. kole remizoval na první šachovnici v bojovné partii Standa s Víťou Valentou, po boji prohráli Kuba a Lukáš. Výhrami se ke špičce přiblížili Martin, Marek, Patrik, Ríša, Saša a Lucka (všichni mají 3,5 a více bodů z pěti). Zejména Lucčina partie byla velmi pěkná a její oblíbené variantě dráčka padl za oběť nebohý Matyáš. Z dalších úspěchů našich mladých vybírám pěknou Ádinu výhru (zdravě, logicky, podle zásad) a další vítězství Matěje, který si tentokrát pochutnal dokonce na Viktorce. Viky si pak pochutnala aspoň na pečené kachně na oběd:-)

 

33

19.4.2014 12:22:24 - Martin Beil
Ve 4. kole se hrála řada zajímavých soubojů. Na první šachovnici porazil Víťa Valenta v pěkné partii našeho Velkého Marka, ale dobrý boj:-) Vyhrát se podařilo Standovi, cennou výhru ukořistil Kuba Stančík s Markem Růžičkou (elo 1911) a drží se na dostřel od úplné špičky. Lukáš remizoval se silným soupeřem Radkem Holmanem, Saša statečně vzdoroval Jardovi Šobáňovi, ale síla soupeře se nakonec projevila. Ale aspoň Saša ví, na jakou úroveň by měl za nějaké dva tři roky mířit:-) Z dalších partií musím zmínit souboj Lucky s Ríšou, kdy nejdřív tlačila Lucka, pak tlačil Ríša a nakonec Lucka "genglewomansky" souhlasila s remízou ve vyrovnané koncovce, ve které by Ríšovi silně docházel čas. Palec nahoru za very fair play! Remízou skončila i bojovná partie mezi Ludvíkem a Matyášem, takže v pátém kole hrají Lucka s Matyášem a je z toho rovnou ostrá varianta draka! Tvrdý boj předvedli i Lukáš Macháček s Gabem Slanicayem, Lukáš měl dlouho navrch a dokonce nějakého toho pika navíc, nakonec ale zkušeně zavěsil Gabo. Kruté bylo derby Adély s Tomem, velmi velmi velmi poučná partie, ve které se nakonec radovala Áďa. Svoji první výhru v turnaji vybojovala Viktorka, gratulace!:-) A hvězdou ("borec na konec") naší výpravy byl ve 4. kole Matěj Eliáš, který hrál velmi pěkně a trpělivě, dost přemýšlel a zaslouženě vyhrál. A v pátém kole se střetávají právě Matěj s Viktorkou a zatím má navrch Matěj, hraje velmi dobře a mám z něho radost! Super, že je tady s námi!!

 

32

19.4.2014 11:38:08 - Martin Beil
Ctvrte kolo bylo extremne bojovne a partie velmi zajimave! Za chvili snad budu mit trochu casu napsat k nim vic. Organizacne taky vse ok, snidane vyborna a pestra (zvlast na vareni caje jsme si museli pozvat experty z NASA:-D). Ted uz se naplno rozbehly partie 5. kola.

 

31

19.4.2014 10:10:16 - Petr Smilek
Výborně výborně! Držím pěsti všem Valachům, nejen těm ze Vsetína :) Ať se daří! Budu sledovat :)

 

30

19.4.2014 5:26:55 - David Klímek
Tak už máme k dispozici včerejší životní partii Matyáše. :-) Uvidíme jestli nám Martin vybere nějakou zajímavou partii Zlínské výpravy i z dnešního trojkola.

 

29

19.4.2014 0:27:49 - Martin Beil
První den na Turnaji přátelství jsme zvládli příjemně, pohodově a úspěšně. Atmosféra v partě je velmi dobrá, organizačně všechno klape (i když uspávat náš největší pokoj s 12ti lidmi je všechno jiné jen ne legrace:-D). Výsledkově jsou z našich po třech kolech nejlepší Marek Navrátil a Standa Juříček se 3 body, Saša Skalský, Lukáš Gabryš, Kuba Stančík a Patrik Krušina se 2,5 body a dalších 8 našich hráčů je v plusu se dvěma body. Z nich nejpříjemnějšími překvapeními jsou Ludvík Procházka, Radek Zgarba a Hanuš Suchánek. Ale turnaj je samozřejmě teprve na začátku a důležitá kola, ve kterých se bude lámat chléb i odpor figurek soupeřů, teprve přijdou. Po úvodních kolech, ve kterých se často střetávali hráči s výraznějšími rozdíly výkonnosti, totiž konečně přijdou vyrovnané boje nejen těch nejlepších, ale i méně zkušených hráčů. Mezi hity 4. kola budou patřit partie Víťa Valenta - Marek Navrátil, Standa Juříček - Karel Haderka, Lukáš Gabryš - Radek Holman, Marek Růžička - Kuba Stančík a Jarda Šobáň - Saša Skalský. Kromě toho nám 4. kolo přinese několik derby-partií našich hráčů mezi sebou, což bude také velmi zajímavé. Tak nadšeně a odvážně do druhého šachového dne!:-)

 

28

18.4.2014 22:57:14 - David Trčálek
Já dneska na šachovnici nic moc. Výhry po hrubkách soupeřů, prohra po hrubce mojí. Zítra chci všechno vyhrát a nebudu se soupeřem vůbec kamarád (soupeř: František Kamarád, elo 1882). Radek hraje dobře, prohra byla se silným soupeřem a další dvě partie hezky soupeře přehrál, další výhra se soupeřem přes 1700 je cenná. Celkově jsme tady všichni spokojení!!:-) (akorát Pepa si furt stěžuje na těžké soupeře)

 

27

18.4.2014 22:49:54 - Martin Beil
Kuba Stančík o svém výkonu říká, že "Tož já nevím, tož hrál jsem blbě docela. První partii jsem nestál úplně dobře, ale vyhrál jsem. Ve druhé jsem udělal chybu v zahájení a soupeř mě pak dlouho tlačil, ale potom udělal pár chyb a mohl jsem i vyhrát, ale chyběl mi čas, tak jsem byl rád za remízu. Ve třetím kole mi to soupeř ulehčil výměnami a vyhrál jsem jednoduchou pěšcovku. Zítra tři ze tří". Děkuji za rozhovor:-)

 

26

18.4.2014 22:46:55 - Lukáš Gabryš
Můj výkon dneska nic moc. První a druhou partii jsem zahrál špatně, ale se třetí jsem byl spokojený. Zítra nesmím dělat hrubé chyby a musím se zlepšit. Těším se na zítřejšího silného soupeře a věřím si.

 

25

18.4.2014 22:29:05 - Matyáš Kovařík
Myslím, že dnešek lze hodnotit jen a jen kladně :D Není lepší spojitosti než - šachy, úspěchy, zábava a výborná večeře :D

 

24

18.4.2014 20:09:21 - Martin Beil
Presne tak, bojovnost partii je vynikajici. A navic i vsechny remizy (a skoro vsechny prohry) byly take dobre boje. Diky mamince a tatinkovi Ambrozovym jsme navic paradne povecereli (kruti steaky s amerikami), super! Pozdeji vecer se pak s mladymi pokusime napsat i jejich dojmy z dnesnich partii.

 

23

18.4.2014 20:02:30 - David Klímek
Díky Martine za pěkný on-line přenos :-) Koukám, že turnaj je pěkně bojovný podle počtu remis.

 

22

18.4.2014 18:32:20 - Martin Beil
V narocnem krajskem derby porazil Marek Matyase. Z toho plyne pro oba narocna zkouska - pro Marka vrhnout se tvrde a soustredene na nejtezsi soupere, pro Matyase zkoncentrovat se po prohre na dalsi uspesny den!:-) Cennou vyhru nad panem Slanicayem vybojoval Hanus, velka gratulace! Narocny prvni den mela Adela, kdyz behem prvnich tri kol potkala tretiho i prvniho nasazeneho hrace turnaje. Narocne bitvy tretiho kola se blizi k vrcholu, je to boj!

 

21

18.4.2014 17:27:40 - Martin Beil
Velmi cennou výhru zaznamenal i Martin Húsek, když porazil Pavla Richarda (elo 1888), taky moc pěkné! Velmi pěkný boj ve druhém kole předvedl Matěj v partii s Kryštofem, který nakonec zvítězil, ale až po dlouhém boji v koncovce. Cenný výkon od Matěje. Ve druhém kole své první výhry zaznamenali i Toník, Hanuš, Radek, Lenka, Lucka a Adéla. Právě probíhají divoké boje 3. kola, díky fanouškům za držení pěstí!;-)

 

20

18.4.2014 17:25:30 - Josef Kovařík
Vždyť holky je třeba ochraňovat. A někdy třeba i "pomstít"... Obzvlášť ty NAŠE.

 

19

18.4.2014 17:24:11 - David Klímek
ad:14 Josefe, si mě předběhnul stím skalpem. Příště musím psát rychleji :-)

 

18

18.4.2014 17:23:09 - Martin Beil
Ve 2. kole už bylo více překvapivých výsledků:-) Největší bombu způsobil Matyáš, který ve velmi pěkné partii porazil prvního nasazeného Jardu Šobáně (elo 2170). Krásný úspěch! Matyáš teprve nedávno porazil svého prvního soupeře s elem přes 2000, teď si připsal výhru ještě cennější. Opravdovou zkouškou bude po dílčím krásném úspěchu potvrdit v řadě dalších partií. Cennou remízu se třetím nasazeným Peťou Zatloukalem (elo 2100) vybojoval Kuba Krejča - taky parádní výsledek! Obě tyto partie budeme podrobněji rozebírat až večer. Každopádně kluci pěkně pomstili úvodní porážky Lucky a Adély s těmito silnými soupeři.

 

17

18.4.2014 17:20:56 - Josef Kovařík
Borci ze Vsetína v prvních dvou kolech zaváleli. Standa a Matyáš dva body, Lukáš a Jakub jeden a půl, Adéla bod. Válejte. Ať vám vydrží síly.

 

16

18.4.2014 17:19:37 - Martin Beil
Malé střípky z úvodních dvou kol. V 1. kole byly většinou výrazné rozdíly mezi silou soupeřů, tak většina partií skončila výhrami favoritů. Naše slečny Lucka a Adéla bojovaly statečně, ale síla soupeřů zvítězila. Cennou remízu uhrál v úvodu turnaje Ludvík Procházka, když remizoval s pátým nasazeným Radkem Holmanem, super! A to ještě tahal spíše na výhru, jen chybělo více času. Ostatní partie prvního kola skončily podle předpokladů, ale mám radost, že i naše porážky byly po boji a dobrých výkonech - zejména Viktorka ve statečném boji dlouho vzdorovala Kubovi Krejčovi.

 

15

18.4.2014 17:18:48 - David Klímek
Pěkný skalp si připsal Matyáš v 2.kole. Vidím, že si drží formu z Kout. Jen tak dál :-)

 

14

18.4.2014 17:17:32 - Josef Kovařík
Matyáš porazil olomouckého Jaroslava Šobáně? A protože dnes není prvního, asi to nebude apríl... Matyáši, tak skalp dvoutisícového šachisty máš z Koutů a teď to rozšiřuješ o další stovku výše. Blahopřeju. Blahopřeju. Blahopřeje i mamka. Jen to zkus ustát. Asi určitě přijdou i prohry. Bojuj. Fandíme.

 

13

18.4.2014 17:09:48 - Martin Beil
Uz napraveno:-) Brzy napisu blizsi komentar. Jinak zas tak smutne to tu neni, spis je tu hodne veselo:-D

 

12

18.4.2014 16:35:07 - A. Macháček
Je to velmi smutné, že na takovém turnaji nejsou schopni poslat výsledky do světa. / Stačilo by do zlínského kraje /

 

11

18.4.2014 16:25:56 - Josef Kovařík
Trochu nuda. Že by v Olomouci umřela veškerá technika? Nebo jsou internetové trubky krátké? Na Vsetíně panuje již několik hodin celkem dost velké rozladění...

 

10

18.4.2014 16:20:15 - David Klímek
Žádné zprávy s výsledký :-) Chess-results se vůbec neaktualizuje :-( Takže výsledky na chess-results z prvních tří kol budou asi až večer. Jsem zvědav jak jste to rozehráli.

 

9

18.4.2014 12:10:14 - Martin Beil
Organizační začátek turnaje je úspěšně za námi, všichni jsme zdárně ubytovaní. Partie prvního kola už běží. Nejzajímavější soupeře pro první kolo mají naše slečny - Lucka hraje na první šachovnici s Jardou Šobáněm (elo 2170), Áďa hraje na třetí šachovnici s Peťou Zatloukalem (elo 2100).

 

8

18.4.2014 10:16:50 - Josef Kovařík
A od začátku naplno. A postupně přidávat !!!

 

7

18.4.2014 10:03:54 - David Klímek
Tak ať se všem z naší výpravy daří. Zahájení hrajte jako kniha, střední hru jako kouzelník a koncovku jako stroj :-)

 

6

18.4.2014 9:56:24 - Martin Beil
Už dorazila i kroměřížská část výpravy - Marek, Lenka a Matěj - a spokojeně se zabydluje. Pro Matěje je to první vícedenní turnaj, tak snad se mu s námi bude líbit.

 

5

18.4.2014 8:43:26 - Martin Beil
Ajajaj, už se na nás řití dvojitý Matyáš Kovařík ;-)

 

4

18.4.2014 8:28:28 - Matyáš Kovařík
Právě vyrážím na vlak :-D Sraz máme za 17 minut :-D :-D

 

3

18.4.2014 8:27:35 - Matyáš Kovařík
Právě vyrážím na vlak :-D Sraz máme za 17 minut :-D :-D

 

2

18.4.2014 8:26:06 - Martin Beil
Pro úplnost přidávám složení celé naší výpravy: Jakub Krejča z HOŠŤÁLKOVÉ, Matěj Eliáš, Marek Navrátil a Lenka Navrátilová z KROMĚŘÍŽE, Tomáš Fridrich a Gabriel Slanicay z KUNOVIC, Jan Botek z OSTROŽSKÉ NOVÉ VSI, Ludvík Procházka ze SLAVIČÍNA, Lucka Ambrožová, Martin Húsek, Toník Krmíček, Lukáš Macháček, Saša Skalský, Richard Štefaník a Viktorka Všetulová ze STARÉHO MĚSTA, David Trčálek a Radek Zgarba z ÚSTÍ, Adéla Bierská, Lukáš Gabryš, Stanislav Juříček, Matyáš Kovařík a Jakub Stančík ze VSETÍNA, Hanuš a Kryštof Suchánkovi ze ZLÍNA, Patrik Krušina a Martin Vodička ze SVITAV. Nehrající trenéři Pepa Bednařík, Martin Beil a Honza Malčánek.

 

1

18.4.2014 8:24:40 - Martin Beil
První část výpravy (Saša a Ríša) už je na ubytovně DDM (vše je tady hezké jako v minulých letech), ostatní přijedou během příštích tří hodin. První kolo hrajeme od 11:30:-)

 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk