Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

OPEN-KROMERIZ

 

Open Kroměříž 2014

 

Ve dnech 7. - 11. května se v krásném prostředí Bezměrovského dvora uskutečnil otevřený turnaj v šachu. Změřit mezi sebou své síly zde přijelo 64 šachistů (hezké šachové číslo :) ). Ze Vsetína jsem se turnaje zúčastnil já a Adéla Bierská, z Hošťálkové Jakub Krejča, který se mnou cestoval vlakem. Turnaj pořádal klub Sokol Postoupky. A měli to - stejně jako minulý rok - opravdu ,,zmáknuté". Připraveno bylo plno pohárů a medailí pro vítěze různých kategorií. Prvních osm desek bylo opět možno sledovat na on-linu na internetu, ale i v televizi, která byla uprostřed hracího sálu. Pořadatelé zvolili zrychlený švýcarský systém, díky kterému jsou oproti normálnímu švýcarskému systému první dvě kola vyrovnanější - hrálo se totiž jen sedm kol.

 

A jak jsme dopadli my? V prvním kole snad nejlíp jak to bylo možné. Mně a Kubovi se podařilo ukrást každému půl bodu se silnějším soupeřem a Adéla se mohla chlubit dokonce výhrou. V kole druhém se už tolik nevedlo. Já jsem nehrál úplně nejlíp, ale i tak jsem se dostal do vyhrané pozice, kterou jsem však jedním nepřesným tahem zkazil a zbyl mi špatný černý střelec k h-pěšci. Kuba tlačil opět papírově silnějšího hráče, nakonec se ale karta obrátila a tak musel krotit nápor bílých figur zkušeného oponenta, což se mu nakonec povedlo. Adéla tentokrát bohužel neukázala to nejlepší, co umí, a tak jsme do třetího kola vkročili všichni se stejným počtem bodů. Kuba a já jsme si z něj odnesli oba jeden bod. Hošťalkovský zabiják nedal černému žádnou šanci. Já jsem nejdřív získal kvalitu z útoku na krále, potom se soupeř houževnatě držel dlouhý čas a kdyby mi potom nedal věž, snad by to i postavením pevnosti v koncovce D+p proti V+p zremizoval. Adéle program vylosoval Bronislava Pálku, který sice vyhrál, ale to není žádná ostuda, protože tento šachista potom přejel i několik ,,káemek" a umístil se na pěkném čtvrtém místě. Další kolo přineslo nejvíc ovoce. Ztratili jsme ze tří bodů jen půlku. Mně se partie povedla a v koncovce těžkých figur jsem uplatnil pěšce navíc. Adéla vyhrála nad postoupeckou Zdeňkou Jordovou a Kuba remizoval s Jiřím Neduchalem. Páté kolo se už tolik nevyvedlo. Jakub Krejča držel s velmi silným soupeřem dlouho vyrovnanou pozici, v koncovce ho však soupeř přehrál. Kuba ale dokázal svým výkonem v pozici, kdy měl dámu a pět pěšců míň pobavit snad přes dvacet lidí kolem tím, že chystal bystrému Pavlu Ptákovi patové diagrámky, takže to určitě stálo za to! =) Adéla sehrála velmi pěknou partii s otcem mého soupeře ze třetího kola, nakonec ale ostřílený Michal Zavadil její nápaditou, houževnatou hru zdolal. Mně se partie zdařila a tak jsem zachránil nulové skóré pátého kola. V předposledním kole jsem dostal možnost zahrát si s velmi silným IM Josefem Přibylem. Partie to byla hodně pěkná, ale samozřejmě jen ze strany mezinárodního mistra, který mi dal totální ,,čočku" a po jeho jednadvacátém (!) tahu jsem mu musel podat ruku s uznáním, že je tak o pět tříd lepší. Kuba Krejča se dostal do podobné situace s Miroslavem Kuncem jako jsem s ním měl já(pišek víc), ale bohužel se mu materiální výhodu nepodařilo uplatnit. No a spasila nás Adéla, která přehrála kunovického Fridricha Tomáše. V posledním kole nás zase musel zachraňovat Kuba, protože já i Adéla jsme svým soupeřům podlehli.

 

Celkově bych kroměřížský turnaj zhodnotil jako úspěšný. Myslím, že se svou hrou jsme byli všichni spokojení (i když samozřejmě ne ve všech partiích). Taky bych chtěl tento turnaj doporučit všem ostatním příznivcům královské hry, protože je to - podle mého názoru - jeden z nejhezčích turnajů, který se hraje v pěkném sále a pěkném okolí.

 

Jakub Stančík

 

Open Kroměříž 2014 - Vybrané partie


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk