Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

POVAŽSKÉ PODHRADIE

 

Dorostenecká parta na Slovensku zabodovala

 

Poprvé - spolu v jednom družstvu - absolvoval Vlastík Straděj a jeho tři dorostenci mezinárodní turnaj v Povážském Podhradí. Stalo se tak v neděli 18.května 2014. Vlastík den předtím sehrál stejný typ turnaje i ve Skaličce. A zdá se, že se rozehrál slušně. A zdá se, že ani jeho kluci mu ostudu neudělali. Nakonec sedmé místo (když nasazení byli jako patnáctí) o tom jasně svědčí.

 

Zvítězila čtveřice Caissa Čadca, mimo jiné se zářící dvanáctiletou slovenskou hvězdou Jergušem Pecháčem na druhé desce. Vítězové uhráli v devíti kolech nedostižitelných 31 bodů, druhý Pitný režim uhrál 25,5 bodu, třetí Dubnickí záchranári (s Karlem Motúzem) 22 bodů. A naši borci nasbírali 20 bodů! Vlastík Straděj 5, Jakub Stančík 4, Lukáš Gabryš 4½ a Matyáš Kovařík 6½ bodu.

 

Jenom těsně borcům uteklo místo, za které se přebíraly ceny. A uteklo jak to šesté s cenami, tak to pro nejlepší neslovenské družstvo. Ale což, Vlastík při zpáteční cestě kluky velmi pochválil.

 

Kompletní výsledky jsou na chess-results, snímky z fotoaparátů organizátorů ZDE.

 

Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

5
27.10.2014 8:43:30 - q8M8KrzH
KocfhAFrw
 

4
23.5.2014 14:13:56 - Petr Smilek
Přidávám se ke gratulacím! :) Jen tak dál!
 

3
21.5.2014 15:25:20 - Jakub Stančík
Turnaj pěkný, výsledky taky. Já jsem to ale neměl tolik týmu kazit. Na třetí místo stačilo mít jen o 2 a půl bodu víc a za to můžu hlavně já, protože vůbec neumím hospodařit s časem. Zase na druhou stranu - v poslední partii jsem měl velké štěstí, protože mi soupeř odmítl remízu, když jsem měl 10 sekund a on 17. Musel jsem zrychlit a nakonec se mi to podařilo vyhrát, protože měl špatného krále a tak musel víc přemýšlet - já jsem jen šachoval. :) Jinak ostatní z družstva si vedli na jedničku.
 

2
21.5.2014 11:21:19 - Radek Zádrapa
No, myslím že kluci stále častěji potvrzují, že jejich ambice míří vysoko.
 

1
20.5.2014 22:40:29 - Matyáš Kovařík
S turnajem jsem celkově velmi spokojen. Na 1. desce nás v klíčových utkáních podržel pan Straděj, porazil 3 hráče s elem přes 2000. Na druhé desce Kuba měl vyhraných několik partií, mnoho z nich však nemohl dotáhnout do vítězného konce, kvůli času. Například i s FM Karolem Motúzem (2336F !!!) byl jasně vyhraný!!!!! (měl dámu víc!!). Lukáš některé utkání zahodil hned na začátku ztrátou figury, měl ale i světlé okamžiky :-) Já na poslední desce měl (většinou) nejslabší soupeře a vypadaly podle toho i body, za což jsem rád :-) Nejvíce si cením vítězství s CM Františkem Vykydalem (2138F) z Lokomotivy Brno.
 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk