HODNOCENÍ MMAS 2014

HODNOCENÍ HRÁČŮ ZBROJOVKY VSETÍN NA MMS 2014

H 10

Řezníček Štěpán

Skončil na 15 místě ze 40 účastníků s 5 body. Tento výsledek neodpovídá předvedenému výkonu.Štěpán měl rozhodně navíc a na šachovnici soupeře přehrával, ale chyby kolikrát ve vyhraném postavení ho stály postup na mistrovství ČR. Asi mu důležitost turnaje příliš zavazovala.

Kopecký Matěj

Skončil na 39 místě ze 40 účastníků se 2 body. Matěj sbíral zkušenosti, ale přesto mohl uhrát více bodů. Jednou se dokonce vzdal ve vyhrané pozici v koncovce.

H 12

Řezníček Patrik

Skončil na 56 místě se 2 body. Patrik hrál z počátku lehkomyslně, asi pod dojmem, že stejně postup na mistrovství ČR do 10 let má zajištěn.Následně začal bojovat a vytvořil několik vyhraných pozicí, které nedotáhl dokonce. Nutno dodat, že všichni soupeři měli vyšší ELO.

Dvořák Martin

Skončil na 43 místě ze 56 účastníků se 3,5 body. Počáteční partie hrál strašně rychle a přehlížel v zahájení ztráty figur. Po té si dal říci a hrál pomalu a rozvážně a začal vyhrávat..

Škoda jen poslední partie, kterou při přesnější hře mohl vyhrát a 50% bodů by odpovídalo jeho výkonu.

H14

Budík Pavel

Skončil na 9 místě se 6 body ze 48 účastníků a vybojoval postup na mistrovství ČR. Pavel zpočátku hrál trochu bojácně a v jedné partii s pěšcem více zbytečně nabídl remízu. Následně si dal říci a bojoval ve všech partiích na výhru. V 7 kole smolně prohrál vyhranou partii, ale opět se vzchopil a dokázal poslední 2 partie vyhrát.

Janovský Leonard

Skončil na 36 místě ze 48 účastníků se 4 body. Leo měl slabý začátek,ale v závěru dokázal jednoznačně vyhrávat.

D 14

Dančáková Klára

Skončila na 35 místě ze 48 účastníků se 4 body, jako nejlepší dívka získala zlatou medaili.Klára měla slabý začátek, ale postupně se rozehrála a měla skvělý závěr.

H 16

Kovařík Matyáš

Skončil na 22 místě z 51 účastníků s 5 body. Matyáš sehrál dobře téměř všechny partie. O lepší umístění a postup na mistrovství ČR přišel ve 2 a 4 kole, kde neproměnil lepší pozice. V druhé polovině turnaje bojoval a hrál opět dobře, ale pod psychickým tlakem zapříčiněným očekávaným postupem opět pokazil dvě pozice.

Šak Šimon

Skončil na 44 místě z 51 účastníků se 3 body. Přesto, že Šimon uhrál pouze 3 body je nutno jeho výkon hodnotit pozitivně, protože hrál na výkon ELA 1409 při svých 1231 ELO bodech.

D 16

Bierská Adéla

Skončila na 38 místě z 51 účastníků se 3,5 body. Adéla rozehrála turnaj mistrovsky 2 body ze 2 partií a skalp Zajíčka s ELEM 1942 dával příslib dobrého výkonu v dalších kolech. Bohužel následně ve 3 a 4 kole prohrála s hráči s ELEM 1909 a 1940. Následně se Adéle přestalo dařit a nedokázala vyhrát i s papírově slabšími soupeři.

Závěr :

Po sportovní stránce se více čekalo od Matyáše Kovaříka, Adély Bierské a Štěpána Řezníčka.

Sport je ale někdy krutý, zvláště u individuálních sportů, kde šach patří. Hráč je na všechno sám a když se přestane dařit, tak je těžké se psychicky znovu zvednout.

Na druhou stranu naše výprava nebyla neúspěšná, vždyť Klára Dančáková získala zlatou medaili v kategorii D 14 a Pavel Budík postoupil na přebor republiky v kategorii H 14. Tímto jim oběma gratuluji !!! Zároveń nesmíme zapomenout, že nás na mistrovství republiky bude reprezentovat taky Patrik Řezníček v kategorii H 10.

Po společenské stránce, která není také zanedbatelná se všichni naši hráči a hráčky chovali důstojně.

Závěrem bych chtěl poděkovat rodičům, kteří se MMS zúčastnili, zejména Řezníčkům, kteří pod svá křídla mimo svých dětí Patrika a Štěpána vzali „sluníčko" - Matěje Kopeckého.

Dne : 31.10.2014

Zpracoval : Vlastimil Straděj