Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-FR-LHOTA-2014

 

Tomáš zlatý, Pavel a Patrik stříbrní, Štěpán bronzový, Nikola a Klára zlaté

 

V sobotu 8. listopadu bylo zahájeno Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2014/2015. V Kulturním domě ve Francově Lhotě nastoupilo 92 šachistů z Valašska, ale také ze západního Slovenska. Novinkou série je tempo jednotlivých zápasů, hraje se na 2 krát 13 minut plus 2 vteřiny za každý tah. Na prvním letošním mládežnickém turnaji se představilo 17 šachistů Zbrojovky Vsetín.

 

Mezi dvaatřiceti šachisty ve věku do deseti let zvítězil náš Tomáš Budík. Jako jediný dokázal v sobotu porazit všechny své soupeře. Druhý skončil Patrik Řezníček se 6 body. Smolíčkem výpravy se stal Matěj Kopecký, kterému medaile unikla jen díky druhému pomocnému kritériu. Ale co, Matěji? Medaile a poháry na Tebe ještě čekají. Je skvělé, že už teď jsi jim tak blízko. Zlatem byla odměněna nejlepší dívka, naše Nikola Konvičná! Tomáš Hurtík skončil třináctý, Radek Jurča dvacátý, náš benjamín Michal Řezníček devětadvacátý. Podrobnosti z této kategorie jsou na chess-results.

 

Největší skupina šachistů se utkala ve skupině třináctiletých, hrálo jich celkem třicet šest. Zvítězil Jakub Zahorček z ŠKŠ Dubnica. Třetí byl náš Štěpán Řezníček. Ode mne velká gratulace! A také veliká pochvala - Štěpán se rozhodl tento rok hrát o kategorii výš. Desátý skončil Štěpán Husa, Martin Dvořák jedenáctý, Gabriel Kamas sedmnáctý, Jakub Fáber dvacátý. Kompletní výsledky této kategorie čtěte v chess-results.

 

V nejstarší kategorii do šestnácti let se představilo čtyřiadvacet hráčů. Zvítězil Ondřej Vraj z Hošťálkové. Druhý byl náš Pavel Budík, čtvrtá Klára Dančáková. Ta si odvezla zlato jako nejlepší dívka. Osmý skončil Šimon Šak, třináctý Leo Jankovský, patnáctý Dan Martinec. V této kategorii by letos mohl hrát ještě i Matyáš Kovařík. Rozhodl se však, že bude na turnaje 1. VASTO Tour jezdit pomáhat v roli „trenéra" či poradce. Věřím, že svým mladším kolegům bude v této pozici užitečný. A těším se na jeho postřehy a komentáře.

 

Výsledky i veškeré statistiky šachistů do šestnácti let si můžete prostudovat na chess-results. Čtyřiašedesát fotografií z turnaje si můžete prohlédnout ZDE. Výsledky turnaje ve Francově Lhotě jsou také k případnému vytisknutí v excelu ZDE.
Další díl Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour se odehraje po Novém roce, 17. ledna ve Valašském Meziříčí.

 

Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2022 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk