Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

JAK-SI-VEDOU-NASE-DRUZSTVA

 

Jak si vedou naše družstva?

 

Letošní část soutěží družstev skončila a lze tedy částečně (zatím radostně) bilancovat.

 

Začnu od regionálního přeboru, kde máme dva celky, které si vedou výborně. »Déčko« to vzalo doslova „od podlahy", se čtyřmi vítězstvími má slušný tříbodový náskok, ale jásat zatím nemůže. Případné klopýtnutí je při současném systému tří bodů z vedoucí pozice ihned odsune, protože všechny zápasy vyhráli jen těsně a průběžné pořadí také zkresluje lichý počet účastníků. Radostné zlepšení ukázalo »céčko«, když se po dvou úvodních porážkách dokázalo doslova „otřepat" a dvakrát zabodovalo, z toho jednou opravdu výrazně a navíc s tradičním soupeřem.

 

Tabulka RP Vsetín

 

Potěšitelné výkony podává »béčko« v krajské soutěži. Tabulku vede s dvoubodovým náskokem a má také díky vysokým výhrám i znatelně nejlepší skóre. Případnou cestu do krajského přeboru jim ale mohou zkřížit ještě dva silné celky - Brumov a Hošťálková B, s ostatními by si snad měli poradit.

 

Tabulka ZKS - východ

 

Statečně bojuje ve 2. lize naše »áčko«. První dvě kola sehrálo poměrně vyrovnané souboje, jenže zůstalo nakonec bez bodů a po porážce 3:5 v Porubě byl pro nás výsledek 1½:6½ s havířovským Slovanem hodně krutý. Obrat k lepšímu znamenalo vítězství 5½:2½ s Baníkem Havířov a ve 4.kole v Olomouci s Grygovem B 4½:3½. Velkou posilou jsou první dva hostující hráči. Motúz měl třikrát černé a vydoloval 1½ bodu, krásný výkon podal hned v úvodní vítězné partii proti IM Dobrovolskému. Viták získal ještě o bod více, měl ovšem čtyřikrát bílé. Poměrně dobře si vede střed sestavy (Parák, Bosák, Juříček), zato poslední šachovnice (Zádrapa, Straděj, Smílek) mají smůlu, i z vyhraných postavení těží pouze minimum. Zatímco černými pozice držíme (4:4=8), varovné jsou naše celkové ztráty bílými, ze 16 partií máme bilanci 4:7=5 („zadáci" pouze 1:6=1)! Naopak pochválit musíme náhradníky - Zajíček i Stančík dokázali své partie vyhrát.

 

Protože poslední čtyři kola nás čekají nejsilnější soupeři, naprosto klíčové budou dva následující zápasy, neboť případné porážky by naše šance na udržení ligy hodně snížily. Ale věřme, že pokud zlepšíme hru bílými a „zadáci" zaberou, pak se po Novém roce doma s Orlovou B a venku v Dobré, všechno „v dobré obrátí" ... 

 

Tabulka 2.liga sk. F

 

ŠK Slavoj Poruba "B" 5-3 Zbrojovka Vsetín

 

TJ Slovan Havířov 6½-1½ Zbrojovka Vsetín

 

Zbrojovka Vsetín 5½-2½ Baník Havířov

 

Agentura 64 Grygov "B" 3½-4½ Zbrojovka Vsetín

 

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2022 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk