historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-VAL-MEZ-2015

1. VASTO Tour pokračovalo ve Valašském Meziříčí

SVČ Domeček ve Valašském Meziříčí byl v sobotu 17. ledna dalším místem, kde se potkali mladí šachisté na turnaji 1. VASTO Tour. Tentokrát se sjelo 112 hráčů, v nejmladší kategorii do deseti let 47, v prostřední do třinácti let 32 a v nejstarší do šestnácti let 33.

Kromě tradičních oddílů a školních kroužků, jejichž děti tyto turnaje hrávají, přijely i výpravy ze Skaličky, Dubnice nad Váhom, Púchova, Lysé pod Makytou či z Brumova-Bylnice. Nově se představily i děti z SVČ Rožnov pod Radhoštěm či ze školních kroužků ZŠ Choryně a ZŠ Integra Vsetín. A právě toto je jedna z myšlenek 1. VASTO Tour, totiž, aby turnaje fungovaly i jako startovací pro začínající šachisty.

V kategorii do deseti let zvítězil Tomáš Kabeláč (TJ Valašské Meziříčí) před Tomášem Budíkem (Zbrojovka Vsetín) a Michalem Hanákem (SVČ Rožnov pod Radhoštěm), z dívek se nejvýše umístila Lucie Obšivačová (Sokol Valašská Bystřice).
V kategorii do třinácti let zvítězil Štěpán Řezníček, druhý skončil Martin Dvořák (oba Zbrojovka Vsetín), třetí Jiří Ptáček (ŠO Karolinka), mezi dívkami byla nejlepší Michaela Kačíková (ZŠ Lysá pod Makytou).

V nejstarší kategorii nastoupili již zkušení šachisté, vítězství si vybojoval Jakub Jiříček před Martinem Nehybou (oba Sokol Skalička), třetí místo obsadil Jakub Ryšánek (TJ Valašské Meziříčí), nejvýše mezi děvčaty se umístila Adéla Bierská (Zbrojovka Vsetín).

Kompletní výsledky všech tří kategorií můžete studovat v přiloženém dokumentu ZDE, podrobnosti o turnaji na chess-results a fotografie můžete prohlížet ZDE.

Série 1. VASTO Tour pokračuje v sobotu 7. března v Jablůnce a poslední turnaj se bude hrát 18. dubna ve Valašské Bystřici.