historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-JABLUNKA-2015

V Jablůnce začaly prázdniny turnajem 1. VASTO Tour

Sto dvanáct šachistů startovalo ve třetím turnaji Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2014/2015. První den jarních prázdnin se hrálo v prostorách ZŠ Jablůnka.

A zejména nejmladší kategorie do deseti let lámala rekordy v počtu účastníků - bylo jich padesát. Zvítězil Tomáš Kabeláč z TJ Valašské Meziříčí, druhá skončila Jana Šošovičková z Dubnice nad Váhom, třetí Ondřej Grycman ze Sokola Ústí, celá trojice dosáhla v turnaji 6 bodů.

V kategorii do třinácti let nastoupilo třicet osm šachistů. Vyhrál Tomáš Galda z Hošťálkové, ten jako jediný dosáhl plného počtu 7 bodů. Druhý Jiří Ptáček z Karolinky uhrál 6 bodů a třetí Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín 5,5 bodu.

V nejstarší věkové kategorii do šestnácti let zvítězil mezi dvaceti čtyřmi startujícími Radek Zgarba ze Sokola Ústí, druhý Jakub Jiříček ze Skaličky, oba získali 6 bodů. Třetí Filip Matůš ze Sokola Ústí měl v turnaji 5,5 bodu.

Na třetím turnaji 1. VASTO Tour scházeli někteří šachisté, kteří se ucházejí o titul mistra Valašska pro rok 2015, kteří momentálně hrají Mistrovství republiky mládeže v jesenických Koutech nad Desnou. Ale o nic podstatného nepřišli, neboť ze čtyř turnajů se započítávají tři nejlepší výsledky, takže ve Valašské Bystřici bude 18. dubna z tohoto pohledu všechno ještě otevřené.

Kompletní tabulky s výsledky turnaje v Jablůnce můžete studovat v excelu ZDE, případné podrobnosti můžete zkoumat v chess-results. Fotografiemi Davida Klímka se můžete potěšit ZDE. Průběžný stav Mistrovství Valašska visí ZDE.

Chci velmi poděkovat za výborné organizační zvládnutí sto dvanácti šachistů řediteli turnaje Petru Zvardoňovi, rozhodčím Vladislavu Bambuškovi, Martinu Klímovi, Vladislavu Hrtáňovi, Josefu Svitákovi, Lukáši Gabryšovi a Jakubovi Stančíkovi. A také chlapcům ze ZŠ Jablůnka, kteří pomáhali připravit prostory a příjemné podmínky pro všechny tři skupiny.