Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

GRAND-PRIX-TABOR-2015

 

Grand Prix Tábor 2015

 

Na začátku prázdnin jsme se společně s Honzou Malčánkem z Rožnova rozhodli, že navštívíme toto léto mj. turnaj v Táboře. Turnaj se konal ve dnech 2.-9.8.2015 ve velkém sále v hotelu Palcát. Ubytovaní jsme však byli cca 800 metrů od hrací místnosti. Turnaje se zúčastnil docela hojný počet šachistů (103) a kromě Čechů/Češek zde byli taky Rakušáci, Nizozemci a vždy po jednom zástupci z Německa, Polska, Irska, Chorvatska, Jihoafrické republiky a Austrálie. Turnaj byl poměrně silně obsazený a to dokládá fakt, že zde byli 3 velmistři, 3 mezinárodní mistři a několik hráčů s titulem FM.

 

V samotném turnaji jsem zahrál pár dobrých partií, obzvlášť se mi podařila a zároveň jsem byl spokojen s výhrou nad panem Krouželem. Toto byl asi taky největší úspěch na turnaji. Přesto jsem však občas přehlížel jednoduchou taktiku, na niž jsem často doplatil materiální ztrátou, místy se taky vyskytovaly strategické nedostatky. Takže mám ještě co vypilovat. Naopak jsem skoro u žádné partie neměl veliké problémy s časem, což u mě nebývá zvykem. Celkově jsem získal 5 bodů, z toho 4 výhry, 2 remízy a 3 prohry a skončil na 29.místě.

 

Honza Malčánek hrál v prvních 5 kolech s elově slabšími soupeři a 4x z toho dokázal vyhrát, jednou podlehnul panu Světlému, kterému se ale dále v turnaji velice dařilo, až na konci odpadnul. V 6. kole nafasoval GM Lechtynského, kde se mu podařilo po dlouhém boji získat půl bod. Potom docela dostal drtku od GM Laliče a z posledních dvou kol získal 1,5 bodu, celkově tedy 6 bodů a 15.místo v turnaji. Honza ukázal, že jeho silnou stránkou je zejména znalost sicilské obrany za černé.:)

 

Kolo se hrálo většinou až odpoledne, takže jsme nelenili, jeden den jsme si objednali půjčku jízdních kol a spojili to například s výletem na zříceninu Kozí Hrádek a hrad Choustník. Jiné dny jsme si zašli třeba na tenis nebo jsme si prohlíželi město Tábor. Poslední večer jsme procházeli okolo Žižkova náměstí a všimli si, že se tam koná akce Komedianti v ulicíh, takže jsme si tam sedli a sledovali. Zpočátku mě to nebavilo, ale potom jsem se toho chytnul a obdivoval jsem různé artistické kousky, které divadelníci předváděli.

 

Turnaj hodnotím určitě kladně, bylo tam spousta zábavy, úsměvných okamžiků, kulturních památek a hlavně napínavých šachových soubojů.

 

- výsledky FIDE Open Velká cena Tábora 2015 na chess-results

- www stránky pořadatele

 

- Fotogalerie turnaje

 

Partie

 

  tabor 1     tabor 2

                           Výlet na hrad Choustník.                                                          Věž Choustníku.

 

3

Žižkovo náměstí.

 

4

Pohled na obec Choustník.

 

55

Komedianti v ulicích.

 

7

Kozí Hrádek.

 

8

Hrad Choustník - pohled shora.

 

Lukáš Gabryš

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2022 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk