Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

ODESEL_VLASTIK_STRADEJ

 

Odešel Vlastimil Straděj.

 

Dne 11. 9. 2015 zemřel náhle a nečekaně předseda šachového klubu Zbrojovka Vsetín Vlastimil Straděj. V oddílu působil jako hráč od roku 1966 a brzy se stal nedílnou součástí základního kádru „A" družstva Zbrojovky, se kterým prošel od krajského přeboru, přes divizi až do II. ligy. Hostoval také v regionálním přeboru za družstvo Sokol Huslenky.

 

Pětkrát se stal přeborníkem oddílu Zbrojovky a třikrát přeborníkem okresu Vsetín jednotlivců. V roce 1982 splnil normu pro udělení mistrovské třídy KM. Jeho nejlepší umístění v kandidátských turnajích byla tato: páté místo Šumperk 1981, páté místo Jeseník 1982, šesté místo Staré Město 1982, dělba prvního místa v Bardějově 1984. Řadu předních umístění dosahoval také v bleskovém šachu a rapid šachu.

 

Byl jedním ze zakladatelů kandidátského turnaje s názvem Přebor města Vsetína v roce 1975. Řadu let a také v letošním jubilejním 40. ročníku působil ve funkci ředitele turnaje. V šachovém oddílu byl nejen aktivním hráčem, ale v letech 1978 - 1989 a od roku 2001 až do současnosti vedl šachový oddíl Zbrojovka Vsetín jako jeho předseda.

 

Do června tohoto roku vykonával funkci předsedy TJ Zbrojovka Vsetín. V této pozici inicioval úpravu vstupní části sekretariátu na Lapači a v letech 2014 - 2015 byla pod jeho vedením zrealizována velká rekonstrukce tenisových kurtů areálu v Tyršově ulici. Sám měl „bílý sport" velice rád a jako rekreačního hráče si ho z tenisových kurtů jistě mnozí pamatují.

 

Svůj poslední šachový turnaj absolvoval v srpnu v Lázních Jeseník. Jako vyznavač královské hry na 64 šachových polích odešel symbolicky ve svých 64 letech ...

 

nekrolog vlastik

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

5
3.10.2015 18:59:10 - Milan Walek
R.I.P.Vlastíku, měj se tam nahoře fajn, a děkuji moc za nezapomenutelné a krásné chvíle na Openech v Jeseníku, kde jsme spolu válčili nejen za šachovnicí, ale také na tenisových kurtech.
 

4
29.9.2015 21:36:14 - Sabina Stradějová
Moc dobře si pamatuji okamžiky, kdy mě táta jako malou brával do Vaší klubovny, která byla tehdy vedle hospody U Marka. Snažil se i o to, abych se naučila šachy i hrát. Měla jsem radost, když jsem mu v dětství třeba vzala věž nebo střelce, ale on na to řekl: "Sabinko, já Ti teď můžu vzít další tři figurky. Musíš myslet dopředu." Bude nám všem moc chybět...
 

3
18.9.2015 18:49:37 - Koutný
Smutný den, nevím co říct, skvělý člověk. Já nemám opravdu slov, jsem hodně v šoku, upřímnou soustrast rodině a kamarádům. Petr Koutný
 

2
15.9.2015 9:04:56 - Tonda Juříček
To je hlavně pro "pamětníky", jako je I. Bartošek nebo M. Sagánek a další ... Vzpomínám jak se Standa s Vlasťou potkali v ZK Sklář v šachové klubovně Tatranu OSP Janová odkud je po roce pan Otto Tkadlec "přetáhl" na Tyršovku do Zbrojovky Vsetín. V sezoně 1967/68 jsme v sestavě: V. Straděj 1/2, S.Juříček 1, A. Juříček 1 a Z. Ekart 0 vyhráli OP dorostu čtyřčlenných družstev nad V. Meziříčím 2,5:1,5! Ve fotopříloze I na straně 25 je nejstarší fotka dorostenců z následující sezony 1968/69 - sestava: V. Straděj, S. Juříček, Z. Ekart a P. Zavadil s dorostenci TJ Rožnov u vsetínské Sokolovny.
 

1
14.9.2015 17:09:51 - Standa Juříček
Při pohledu na foto se mi derou do očí slzy. Vždyť jsem se s Vlasťou znal přes 50 let a prožili jsme spolu v oddíle dobré i horší chvilky. Rád vzpomínám na naše dorostenecká léta, postup do ligy i několik společných turnajů, ten poslední letos v Janských Lázních. I když jsme mnohokrát měli na různé věci rozdílný názor, vždycky jsme se dokázali dohodnout. Šachy nás prostě spojovaly. Vlasťo, budu na Tebe rád vzpomínat ...
 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk