Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-KOLO1-3

 

Dobré vykročení našich šachistů v 1. lize mládeže

 

V sobotu 3. října jsme v úvodním dvojkole 1. ligy mládeže (dříve se soutěž hrála pod názvem 1. liga mladšího dorostu) přivítali družstva OŠS TJ Ostrava a Interchess Frýdek-Místek. A oba hostující celky dokázali naši borci porazit.

 

Dopoledne usedli k šachovnicím Matyáš Kovařík, Jakub Jiříček, Pavel Budík, Adéla Bierská, Martin Dvořák a Klára Dančáková. Zvítězili jsme v poměru 4:2. Vítězstvím ve své partii se o to zasloužili Martin a Klára, ostatní uhráli na svých šachovnicích remízu.

 

Odpoledne jsme sestavu trochu obměnili, první a druhá deska zůstala v obsadě stejné, na třetí se posunula Adéla, na čtvrtou Martin, na pátou Klára a k šestému stolu usedl Štěpán Řezníček. Tentokrát se vítězně zadařilo Jakubovi, Adéle a Štěpánovi, půlbod přidali Matyáš a Klára. První den byl určitě spokojený jak Lukáš Gabryš, který naše družstvo v sobotu koučoval a následně pomáhal s rozbory partií, tak i trenér Radek Zádrapa, který přišel aspoň na chvíli zafandit svým svěřencům.

 

V neděli ráno se jelo ke třetímu kolu do Hošťálkové. Radek Zádrapa naložil Matyáše, Pavla, Adélu a Martina. Na místě už čekali Vojta Jiříček a Šimon Šak. Jak vidět, opět malé obměny v sestavě. Vojta místo bráchy Jakuba, jenž v sobotu odvedl dobrou práci, a Kláru, která také v sobotu skvěle přispěla k zisku důležitých bodů, vystřídal Šimon.

 

Hošťálková letos avizuje hodně nahlas boj o postup do extraligy. Do svých řad proto zapsala nadějnou Martinu Hartingerovou až z Libiny na konci Hané a také mezi oddíly putujícího Ludvíka Procházku z Dolní Lhoty. A jako tradičního hosta na první desce mají Martina Nehybu ze Skaličky. Sobota Hošťálkové vyšla náramně, Interchess porazila 6:0 a Ostravu 4,5:1,5.

 

V neděli tedy tradiční derby Hošťálková v. Zbrojovka Vsetín. Adéla dokázala porazit Martinu Hartingerovou, Matyáš remizoval s Martinem Nehybou, Pavel s Ondrou Vrajem. Ostatní bohužel odešli poraženi. Karel Vraj zvítězil nad Vojtou, Ludvík Procházka nad Martinem a Jakub Gálík nad Šimonem. Tentokrát tedy naši prohráli v poměru 2:4.

 

O vstupu do 1. ligy mládeže však rozhodně můžeme říct, že byl zdařený. Kompletní výsledky prvních tří kol a tabulku soutěže najdete ZDE.

 

 

Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk