Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-ROZNOV

 

Vsetín „B" pokračuje ve vítězné šňůře

 

V neděli 15.11. jsme změřili své šachové síly s hráči Rožnova pod Radhoštěm. Šachisté Rožnova byli po 2. kole v tabulce poslední, my první, avšak nikoho neradno podceňovat, navíc Rožnov hrál dvakrát pouze v 7 lidech.

 

Po jistých technických problémech s autem pana zástupce a bloudění po Rožnově, při kterém pan zástupce osočil kapitána z nedostatku zeměpisných znalostí, konkrétně z neznalosti umístění Rožnova na mapě, jsme zdárně dorazili do hrací místnosti.

 

Čekal jsem vyrovnaný boj na předních deskách a věřil, že se vzadu ukážeme jako silnější. Průběh zápasu nebyl moc napínavý, po dvou hodinách bylo prakticky rozhodnuto.

 

Nejprve vyhrál Kuba Stančík, ani nevím jak, ale bylo to nějak hrozně rychle. Pak následoval Jarkův drastický závěr partie. Pan Závodný spočítal kombinaci a obětoval (chtě nechtě) celou věž za strašný útok. Když jsem procházel kolem jeho partie, myslel jsem si, že bílý (Jarek) dokáže snad ještě remizovat věčným šachem, maty jsem za něho neviděl. Hráči Rožnova si mysleli, že jeho soupeř to musí vyhrát a co si myslel Jarek, to se neodvažuju hádat. Partie skončila Jarkovým vítězstvím, po chybě černého pod útokem. Jeho soupeř asi odešel domů s vědomím, že kdyby neudělal chybu, nakonec by snad vyhrál. V analýze po partii však našli kluci za bílého přece jen krásné vítězné pokračování. Jarkova ďábelská oběť se tedy projevila jako nádherné taktické zakončení partie. V této partii vládla magie.

 

Hned v zápětí dostal Rosťa nabídku remízy, kterou přijal, neboť na ostatních šachovnicích to vypadalo, že budeme sklízet bohatou úrodu. Matyáš má pěšce méně, ale má velmi dobrou figurovou hru, která podle mě víc než kompenzuje jeho materiální ztrátu, Petr Zajíček má pěšce více, Marek stojí nejméně rovně, Honza na první šachovnici tlačí a já mám mocně strategicky vyhranou pozici.

 

Další bod přidává Matyáš, bohužel jsem neviděl závěr jeho partie, nemohu tedy komentovat. Následuje moje výhra s panem Tkadlecem. Po zahájení se mi podařilo soupeře dostat do stísněného postavení a stupňovat tlak. Je těžké bránit takové pozice. Partii se mi povedlo ukončit elegantní taktikou.

 

Zápas už byl vyhraný, záleželo teď jen na tom, jak vysoké skóre si z Rožnova odvezeme. Po další půlhodině hry téměř simultánně prohrává Marek a vyhrává Honza. Marek pravděpodobně nedocenil soupeřovu oběť a v časovce partii nezvládá. Honza s kvalitou víc nemá větší problémy partii ukončit. Poslední, kdo hraje, je Petr Zajíček. Jeho pozice je slibná, má v koncovce pěšce více. A Petr nakonec dotahuje partii do výhry.

 

 

     CHESSMONT
     Rožnov pod Radhoštěm A

 

     ŠK Zbrojovka Vsetín B

   Malčánek Jan

  2084F

    0

   -

    1

  2141F

   Bosák Jan

   Tkadlec Miloslav

  2117F

    0

   -

    1

  1978F

   Smilek Petr

   Slížek Josef

  1953F

    0

   -

    1

  1981F

   Zajíček Petr

   Pagáč Jaroslav

  1875F

    1

   -

    0

  1880F

   Jurča Marek

   Štefanko Igor

  1863F

    ½

   -

    ½

  1600F

   Vilém Rostislav

   Křižák Eduard

  1726N

    0

   -

    1

  2044F

   Stančík Jakub

   Klíma Vladimír

  1876N

    0

   -

    1

  1768F

   Kovařík Matyáš

   Bil Vladimír

  1641N

    0

   -

    1

  1764F

   Závodný Jaroslav


   1½

  :

   6½


 

Petr Smilek

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk