Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

OPEN-PLZEN

 

Open PLZEŇ 2015.

 

Západočeská metropole byla ve dnech 22. - 28.11. dějištěm 7.ročníku open-turnaje, který měl procentuálně nebývale početnou účast - ze 75 startujících byla více jak polovina ze zahraničí (ALG, ARM, AUT, BEL, CZE, FIN, GER, GRE, ISR, LAT, LTU, NED, POL, RUS, UKR) a hrálo se v příjemném prostředí hotelu „Central" švýcarem na 7 kol.

 

Jako 20.nasazený bych se ziskem 4½ bodu a 17.místem mohl být spokojen, vždyť tentýž počet měl dokonce i první nasazený německý IM Plischki/2392. Navíc jsem měl za soupeře pouze cizince a černými vyhrál všechny 4 partie. Jenže bílými to byla doslova katastrofa. Pravda, ty mi PC přiděloval na silné soupeře (IM Strebkovs/LAT, IM Dambrauskas/LTU), ale i tak, ½ bodu ze tří her - tak špatný výsledek téměř nepamatuji a snad by bylo lépe, kdybych měl po celou dobu soutěže jen černé ...

 

Spokojený jsem tak byl jen s návštěvou neteře, setkáním s panem Zachem (řídí šachovou rubriku v Podbrdských novinách, kam občas zasílám své dvojtažky), dále prohlídkou historického centra (chrám sv. Bartoloměje má nejvyšší věž v ČR - 103 m a 295 schodů!) a výletem na nedaleký hrad Radyně (výrazná zřícenina královského gotického hradu založeného v pol. 14. století Karlem IV. asi 15 km jihovýchodně od Plzně. Radyně, pův. Karlskrone, plnila správní a ochrannou funkci sídla Stará Plzeň. Poté, co hrad nedobyli ani husité, ztrácel po požáru kolem r. 1530 na významu a opuštěn pomalu chátral. Stojí na stejnojmenném vrchu (569 m.n.m.) nad obcí Starý Plzenec a představuje typickou ukázku středověkého sídla v čisté architektuře lucemburské gotiky, kterou nenarušily žádné pozdější stavební úpravy a vyznačuje se mohutnou srostlicí obdélného paláce a dvou věží, velmi podobnou hradu Kašperk. Hranolová věž nabízí jedinečné výhledy do okolí: na západě Plzeň, hrad Přimda, za dobré viditelnosti Šumava, jihovýchodně zbytky hradu Vlčtejna, východně potom zámek Kozel a na sever Starý Plzenec, nad nímž se na pravém břehu řeky Úslavy vypíná na kopci Hůrka rotunda sv. Petra a Pavla.)

 

Z turnaje se pochlubím dvěma partiemi. V první Armén Sargsjan dlouho otálel s postupem b2-b4-b5 a když ho provedl, bylo již pozdě. Ve druhé (z posledního kola) jsem v oboustranné časové tísni vyprovokoval Holanďana Goumu k chybnému postupu pěšců královského křídla. (sj)

 

Výsledky na chess-results

 

Partie

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk