Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

VANOCNI-CTM

 

Vánoční soustředění CTM na Vsetíně

 

O předvánočním víkendu 19. - 20. prosince hostil Vsetín další krajské soustředění Centra talentované mládeže. Sobotní program byl propojený s už 32. soustředěním Střediska šachových nadějí, neděle pak jen samostatně krajská.

 

Celou sobotu jsme tradičně strávili ve třídách ZŠ Integra Vsetín, která, ač měla již prázdniny (a také víkend), tak (opět) nezela prázdnotou - ba naopak, oplývala životem a chutí mladých lidí na sobě pracovat a zlepšovat se.

 

 

Šachového víkendu se zúčastnilo celkem 41 šachistů zejména ze Vsetínska. Přivítali jsme i nejvzdálenější účastnici, kterou byla Lucka Ambrožová ze Svitav, na šachové mapě hájící barvy Starého Města. Velké zastoupení měli zejména hráči z okolních míst, měst a vesnic. Namísto velkého uklízení doma šli raději šachovat (uklízeli jistě jindy).

 

Šachový program zajišťovalo celkem 10 trenérů - Ivan Bartošek, Josef Bednařík, Martin Beil, Jan Bosák, Radek Holman, David Trčálek, Radek Zádrapa a Petr Zvardoň, v neděli se připojil Jan Malčánek. V jednom sobotním tréninkovém bloku měla svoji trenérskou premiéru na soustředění Adéla Bierská a zvládla ji velmi dobře - děti už se těší, až ji opět uvidí! Organizačně se Josef Kovařík společně se svojí ženou Martinou a synem Kryštofem, tvořící skvěle sehraný tým, opět precizně o vše postarali. Nám všem okolo nezbývá než jen žasnout nad tím, jak vše krásně šlapalo a nesmírně děkovat za to, že je tomu tak. Žádný zádrhel se neobjevil, ačkoliv tuhle tlupu s několika desítkami členů není vůbec jednoduché zvládnout, ba naopak je to úkol nadmíru obtížný.

 

V sobotu byli účastníci rozčleněni do skupin A až D, z toho skupiny B a C po většinu dne a dopoledne také skupina D byly ještě rozdělené na poloviny. Ve hře tak bylo vždy šest vzdělávajících se part. V neděli jsme již dělili na tři skupiny - A, B1 a B2. V obou dnech jsme prošli řadu zajímavých šachových témat - mistra světa Smyslova a v jeho podání pak zejména souhru figur, odkryli jsme tajemství otevřených zahájení, nastudovali a procvičili základní dámské koncovky, obeznámili se s dalšími základy strategie ve střední hře, ani tajemství sicilek nám dlouho nezůstalo skryto, velký důraz byl kladen na propočet variant v taktice i v koncovkách, který jsme pilovali během soboty i neděle velmi intenzivně. Dále jsme se věnovali pěšcovým i věžovým koncovkám, vyřešeny byly také soutěžní testy taktiky a koncovek a milovníci francouzské dostali těžkou ránu při tréninkovém bloku s názvem "Bijte francouzskou!"  V mladších skupinkách se mimo jiné věnovali zásadám zahájení, plánu hry v koncovkách a zahráli si cvičný turnaj, který byl zejména v jedné pětici neuvěřitelně vyrovnaný.

 

Bylo toho neskutečně moc, soustředění se opět ukázalo jako skvělý způsob, jak strávit víkend. Díky menším a výkonnostně vyrovnanějším skupinkám se mohlo trénovat velmi intenzivně, dále se zlepšovat, vyhrávat a vlastně, a to především, bavit se šachem!

 

Velkou pochvalu ještě jednou určitě zaslouží všichni účastníci, kteří zodpovědně a uvědoměle přistupovali k práci, všech deset trenérů starajících se o to, aby práce bylo dost a správně se dávkovala. Speciální díky patří rodině Kovaříkových a šéftrenérovi CTM Martinu Beilovi, kteří společnými silami úspěšně dirigovali celý víkend a postarali se tak o skvělé předvánoční soustředění. Všichni účastníci se určitě již těší na další společně strávený den, konkrétně na pátek 29. ledna 2016

 

Fotogalerii ze šachového vsetínského víkendu si můžete prohlídnout ZDE.

 

David Trčálek

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk