historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

BYSTRICE-2015

V Bystřici pod Hostýnem Honza Bosák třetí

Tradičního (už 34. ročníku) Štěpánského turnaje v Bystřici pod Hostýnem se letos zúčastnilo čtyřiačtyřicet šachistů. Hrálo se 15 kol v tempu 2 krát 4 minuty plus 2 vteřiny za každý tah. Zvítězil FM Vladimír Karlík ze Slavie Kroměříž, druhý skončil hošťálkovský Ondřej Karlík hájící barvy ŠK Zlín. Třetí byl náš Honza Bosák. Jak sám konstatoval, ty šachy pořád ještě umí hrát...

Zejména v posledních šesti kolech předvedl hezkou jízdu Matyáš Kovařík. Během devíti kol pouhé čtyři body, aby pak po obědě ze šesti zápasů udělal bodů pět a půl. V poslední partii si dokonce připsal i pěkné vítězství s Andrejem Verešem z Dubnice nad Váhom. Svým sedmým místem se zároveň stal skokanem turnaje.

Poslední člen vsetínské výpravy Lukáš Gabryš tentokrát hasil v posledních kolech, aby se dostal aspoň na padesát procent. Nakonec se povedlo! Kompletní výsledky visí na chess-results ZDE, fotogalerii turnaje si můžete prohlédnout ZDE.