Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-5-KOLO

 

Vezeme výhru z Těšína

 

První zápas roku 2016 zavedl naše „A" ve druhé lize do Českého Těšína. Očekávali jsme těžký boj se soupeřem, který byl na špici tabulky. Bohužel se zápasu nemohl zúčastnit Standa, takže jako na „osmičce" nastoupil Lukáš.

 

Soupeř nás příjemně překvapil tím, že nenastoupil v nejsilnější sestavě. V 10:00 jsme usedli ke stolům. Zhruba po dvou hodinách hry jsem z pozice kapitána vykonal oblíbenou „inspekční" prohlídku a viděl toto: na jedničce Karol v sicilce při nestejných rošádách stál mírně hůře, ale určitě ne nějak zásadně. Na dvojce Pavel v královské indické bez rošády útočil na královské křídlo soupeře. Na trojce Dominik ve francouzské při nestejných rošádách stál podezřele. Na čtverce Honza v přijatém dámském gambitu měl více prostoru. Na pětce Petr černými stál stísněně, ale hratelně. Na šestce Radek v pircce sevřel soupeře. Na sedmičce Petr již černými vítězil, takže jsme vedli 1:0. Na osmičce Lukáš v drakovi při nestejných rošádách útočil na soupeřova krále. Takže celkově se mi to líbilo a mohl jsem spokojeně usednout ke své partii a odhadl jsem to tak, že všichni bílí vyhrajou a tím vyhrajeme celkově 5:3. S ubývajícím časem na hodinách se ale začaly dít věci. Nejprve svou partii totálně pokazil Honza a následně Lukáš. Radek uplatnil svou převahu k výhře. Největší radost mi ale udělali Petr s Dominikem. Dominikův soupeř tak dlouho útočil, až se do toho zamotal a Dominik zkušeně vyhrál. Petra jsem odepisoval, ale přišel za mnou s tím, že remízoval. Bohužel Karol podlehl soupeřovu útoku, takže byl stav 3,5 : 3,5. Osud zápasu držel v rukou Pavel. Soupeř jeho útok odrazil a oba s visícími fanglemi zamířili do koncovky D+V+moc pěšců proti D+V+moc pěšců. Po časové kontrole se Pavel zamyslel a neustálým šachováním zahnal soupeřova krále z pole g5 klikatou cestou na pole g1, kde mu mohl dát mat. Pavel (ani jeho soupeř) mat neviděl a tak zase krále nahnal zpět až na pole a4, kde soupeři sebral dámu za věž. Pavel uplatnil známé šachové moudro, které řekl nějaký velmistr (nevím bohužel který): „Když si mohu vybrat, zdali dát mat nebo sebrat dámu, vždy seberu dámu. Protože s dámou navíc již vyhraju". Partie byla rozhodnuta a tím i celý zápas, celkově jsme tedy vyhráli 4,5 : 3,5. Takže příběh se šťastným koncem.

 

Ale konec ještě nebyl. Po příchodu k autu jsem zjistil, že mám na autě nálepku od policie za nedovolené parkování. Takže pokuta, policajti naštěstí čekali opodál. Naštvaný jsem hodil doklady kdesi do auta, zaplatil a odjel. Po cestě domů nás zastavili ještě policajti ve Frenštátě. Doklady byly kdesi v autě, ale kde? Hledal jsem je cca 20minut a ruce se mi rozčilením klepou snad ještě teď....

 

Závěrem: mám štěstí, že píšu článek vždy, když vyhrajeme. Vůbec bych se ale nezlobil, kdyby byla tato tradice dodržena a mohl psát články až do konce soutěže.

 

Příští kolo se hraje velké valašské derby: Vsetín - Hošťálková. Přijďte se podívat!

 

 Slavoj Český Těšín - ŠK Zbrojovka Vsetín A 3½ : 4½

 

Honza

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk