Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SOUTEZE-MLADEZE

 

Dorost v lize mládeže zaválel, starší žáci v KP nezklamali

 

V sobotu 23. ledna se uskutečnilo ve Starém Městě společné zápasové soustředění družstev starších žáků a mladšího dorostu. Starší žáci (tedy Zbrojovka Vsetín „B") měli v krajském přeboru na pořadu trojkolo se Sokolem Ústí, ŠK Starým Městem „C" a Zlínem-Malenovicemi „A". V první lize mládeže nás čekala v dopoledním měření sil Lokomotiva Brno „B" a odpoledne Lokomotiva „C".

 

Oba duely naše šestice Matyáš Kovařík (dvě výhry), Jakub Jiříček (dvě výhry), Pavel Budík (výhra a prohra), Adéla Bierská (dvě výhry), Martin Dvořák (remíza a výhra), Matěj Kopecký (dvě prohry) zvládla vítězně. Dopoledne jsme vyhráli 4,5 : 1,5 a odpoledne 4 : 2. Po sedmém kole je tak prakticky splněn cíl sezóny (záchrana) a v závěrečném čtyřkole dokonce můžeme reálně bojovat o medaili. Poslední čtyři zápasy jsou rozloženy do soboty a neděle 23. a 24. dubna. Jedeme do Vyškova, hrát i nocovat se bude na hotelu Dukla. Kompletní přehled všech výsledků, tabulku i zápasové statistiky 1. ligy mládeže najdete ZDE.

 

 TJ Zbrojovka Vsetín - ŠK Lokomotiva Brno "C"  4 - 2

 

V družstvu starších žáků jsme signalizovali, že příležitost dostanou další šachisté. Oproti prvnímu trojkolu jsme tak obměnili sestavu hned na čtyřech postech, jediná Klára tak má ve svém zářezu účasti ve Zlíně i Starém Městě. První zápas jsme hráli se Sokolem Ústí, kterému fandíme, abychom se potkávali příští rok v první lize mládeže. Jejich celek je podstatně silnější, a tak jsme z utkání odešli poraženi 1,5 : 3,5. V duelu s céčkem Starého Města jsme vyhráli 3,5 : 1,5. Poslední utkání proti áčku Malenovic bylo nad naše síly, skončilo to porážkou 0 : 5.

 

A jak se dařilo hráčům na jednotlivých šachovnicích? Vojta Jiříček prohrál, remizoval, prohrál. Klára Dančáková remizovala, vyhrála, prohrála. Leo Jankovský prohrál, vyhrál, prohrál. Tomáš Budík vyhrál, vyhrál, prohrál. Nela Otáhalová (velká premiéra!) dvakrát prohrála a na poslední duel pustila do hry Matěje Kopeckého. Ten si odskočil ze zápasů dorostu, které se hrály ve vedlejší místnosti. Matěj ale i svůj duel v KP starších žáků prohrál. Zapomenout nesmíme ani na Adélu Bierskou. Té se sobota nebývale vydařila. Kromě dvou vítězných střetnutí v lize dorostu stihla v pozici hosta pomoct Sokolu Ústí i ve dvou střetnutích starších žáků a i zde obě vyhrála! A to přijela rovnou z olympiády mládeže. Kompletní statistiky KP starších žáků můžete pročítat ZDE. Fotogalerií všech účastníků si můžete polistovat ZDE. Poslední trojkolo se hraje v sobotu 16. dubna v Bezměrově.

 

Josef Kovařík

 

tab


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk