Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-7-KOLO

 

Remíza byla výhrou. (Slavoj Poruba B - ŠKZ Vsetín 4:4)

 

V dalším, už 7.kole 2.ligy, jsme zajížděli na šachovnice Poruby B, kde jsme loni prohráli po velkém boji 3:5. Také letos se očekávalo vyrovnané střetnutí, tím spíše, že Slavoj s 9 body byl v aktuální tabulce před námi jen na skóre.

 

Zatímco domácí nenastoupili v nejsilnější sestavě, my ano, jenže všechno se změnilo už po první hodině hry. Zpocený, udýchaný a nešťastný Dominik totiž dorazil do hrací místnosti teprve asi 20 minut po uplynutí čekací doby ... Za stavu 0:1 byla zapsána remíza na šachovnici seniorů (Potomák - Juříček, anglická), když bílý postavil velmi pevnou pozici a z mé strany nemělo smysl pokoušet osud. V dalším průběhu tak na mne zbyla role nervózního pozorovatele, ale utkání jsem neviděl až tak špatně.

 

Nejlépe vypadala situace na „dvojce" (Viták - Hladík, dámským pěšcem), kde Pavel soupeře masíroval pozičně a také na „pětce" (Zádrapa - Očkay, Caro-Kann) díky Radkově hodně postouplému pěšci f6. V partii lídrů (Veselý - Motúz, anglická) probíhal vyrovnaný boj, v souboji „čtyřek" (Trapl - Zvardoň, španělská) měl Petr za obětovaného pěšce určitě dobrou kompenzaci. Hodně nejasná pozice vznikla na „osmičce" (Smílek - Kudla, Caro-Kann) a úplnou loterii měl na desce náš kapitán (Bosák - Žídek, sicilská), který hned v zahájení obětoval figuru za jediného pěšce! A pak se pomalu začalo utkání „lámat". Velice důležitou výhru docílil Radek, který v dámské koncovce výtečně využil onoho Pf6, čímž vyrovnal na 1:1. Po remíze Karola se dokonce stav otočil v náš prospěch, když Pavel pobídl jezdce k velkolepému skoku jako na Taxisu (Jh5!) a poté instruktivně proměnil svoji výhodu ve věžovce. Další remízu jsme zaznamenali díky Petrovi S., který zaslouží pochvalu za odvážnou oběť Pb2 v zahájení i vynalézavý útok na soupeřova krále uvíznuvšího v centru. Jediná herní smůla nás postihla v partii Petra Z.; po neopatrném tahu připustil protivníka k vítěznému závěru v koncovce D+2p : D+p. Jako poslední končil kapitán. Ze zmíněné, zcela nejasné oběti se mu podařilo doslova vydupat zisk kvality, ale v hodně otevřené pozici raději opakoval tahy; kdo ví, byla-li v té chvíli vůbec vyhraná.

 

Takže nakonec 4:4. To musíme určitě brát jako úspěch, na druhé straně je pravda, že při troše štěstí to mohlo skončit i 4½:3½, což by byl v sedmi hráčích asi zázrak. Každopádně nás ale desátý bod opět posunul k udržení ligové příslušnosti.  (sj)

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk