historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-JABLUNKA-2016

Rekordní účast na 1. VASTO Tour v Jablůnce

Stejně jako do Francovy Lhoty zorganizovali jsme i na další turnaj série 1. VASTO Tour jedenadvacetičlennou výpravu a včetně čtyř malých borců ze ZŠ Integra nás bylo opravdu dost. Medailové žně to sice tentokrát nebyly, nicméně kvalitní turnaj tentokrát asi pro každého. V kvantitě rekordních 120 šachistů totiž naši šachisté rozhodně nepropadli.

Nejvýše ze všech dosáhla v nejstarší kategorii do 16 let Adéla Bierská, mezi dvaceti čtyřmi hochy a dívkami skončila třetí. Zvítězil Ondra Vraj z Hošťálkové. V kategorii do 13 let vyhrál Michal Ondroušek z Bystřice pod Hostýnem, nejlepší z našich byl Martin Dvořák, mezi čtyřiceti devíti šachisty na sedmém místě. V kategorii nejmladší do 10 let nastoupilo čtyřicet sedm hráčů, zvítězil Jakub Matůš ze Sokola Ústí, Matěji Kopeckému těsně unikl bronz, skončil čtvrtý. Kompletní výsledky v excelové tabulce ZDE, nebo i s podrobnostmi na chess-results ZDE. Fotogalerii ze snímků Davida Klímka si můžete prohlédnout ZDE. Televizní reportáž Ladislava Kocůrka můžete vidět ZDE.

Série 1. VASTO Tour se zároveň hraje jako Mistrovství mládeže Valašska, šachistům z oddílů a škol vsetínského okresu se sčítají výsledky. Ze čtyř účastí se jedna škrtá, před posledním turnajem můžete zkoumat celkové pořadí ZDE. Série 1. VASTO Tour vyvrcholí v sobotu 30. dubna na vsetínských Maštaliskách.