Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

ZKP-8-9-KOLO

 

Nešťastná remíza s Napajedlami a výhra nad Zlínem B

 

Zápasy Vsetína B z 8. a 9. kola již nemám v čerstvé paměti, článek píšu skoro měsíc po skončení obou utkání, proto nepředpokládám, že si čtenář moje řádky příliš užije.

 

Do Napajedel jsme jeli s jasnou dychtivostí zvítězit a získat 3 body, měli jsme dobrou sestavu, ale nakonec to nedopadlo dobře. Za náš tým zvítězili Jarek Závodný, Matyáš Kovařík a nedostižný Petr Zajíček. Dál remizovali Honza Bosák a Kuba Stančík. Poměrně rychle se dostal do potíží Karel Hradil, který následně musel kapitulovat. Do tohoto okamžiku bylo vše v pořádku, Lukáš Gabryš nestál viditelně špatně a mně se podařilo dostat soupeře do velmi pasivního postavení; o tom, že bych mohl prohrát se mi ani nesnilo.

 

Bohužel jsem se rozhodl otevřít pozici v nevhodný moment a soupeř využil taktického motivu, po kterém se z loveného stal lovec. Nakonec jsem partii nebyl schopen udržet. Jedna taková prohra by nám ještě tak nevadila, ale Lukáš se také dostal do podezřelé koncovky, ve které měl jeho soupeř nebezpečně postouplého pěšce. Lukáš bránil dobře a měl tendenci opakovat tahy. V jeden okamžik mohl soupeři jeho pěšce dokonce vzít, naneštěstí byl v časové tísni a variantu nezaregistroval. Výsledek zápasu Napajedla vs. Vsetín B skončil pro nás nešťastně 4 - 4. Celková remíza nás odsunula na 2. místo v soutěži.

 

Fatra-Slavia Napajedla "A" 4 - 4 ŠKZ Vsetín "B" (8.kolo)

 

Zlín B se pohybuje na předních příčkách v tabulce a rozhodně disponuje kvalitním týmem. Po zaváhání z minulého kola jsme nechtěli ponechat nic náhodě a povolali i ne vždy hrajícího Laďu Bělunka. První remizoval Marek Jurča s kapitánem hostů Mirkem Kociánem. Na první šachovnici se mi jevilo vše v pořádku, na druhé hrál Kuba Krejča svoji francouzskou. Přestože mu zůstal pasivně vyhlížející střelec, nebyl to ještě důvod k panice. Na třetí desce jsem využil soupeřovy nepřesnosti a získal kvalitu. Vedle mě seděl Petr Zajíček, který je letos nezastavitelný. A opravdu, Petr rozehrál „Alechinku", chvíli se mi zdálo, že stojí podezřele, ale ve střední hře se dostal k útoku na soupeřova krále a připsal Vsetínu první výhru.

 

Na zadních šachovnicích to také nevypadá zle. Lukáš Gabryš a Kuba Stančík rozhodně nestojí hůře. Jen o Matyášovu pozici jsem se lehce obával, byl pod útokem a jeho král před sebou už neměl ani jednoho pěšce.

 

V následujících minutách začíná Kuba Krejča stát zle, v mojí partii jsem se rozhodl pozici zjednodušit a přešel do pozice se dvěma pěšci víc při nestejnobarevných střelcích. Byl jsem si docela jistý, že pozici dotáhnu do výhry, ale je velmi pravděpodobné, že po mém zjednodušení partie už nešla vyhrát.

 

K naší nepřízni následovaly dvě prohry na prvních dvou šachovnicích a moje remíza určovali stav 2:3. Zachránili nás naši mladí borci, nejprve vyhrál Matyáš, když přežil útok a pak už jen zjednodušoval pozici. Kuba Stančík hezky pozičně zatlačil soupeře, který se svým pasivním jezdcem nemohl dlouho odolávat. Poslední dohrával Lukáš, zdálo se, že někde to má vyhrané, ale po pár tazích jeho soupeř vytvořil nebezpečné protihrozby. Lukáš se proto rozumně rozhodl opakovat tahy, aby zajistil týmu celkové vítězství. Vsetín B vs. Zlín B skončil těsnou výhrou 4,5 - 3,5.

 

ŠKZ Vsetín "B" 4½ - 3½ ŠK Zlín "B" (9.kolo)

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk