Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-2015-6

 

Oddílový výškový rekord

 

Stoupáš výš a výš, to je to, co máš nejraděj..., kvílí Vilém Čok v písni Ó hory, Ó hory. Tak to přesně mi znělo v uších, když se náš tým prodíral východní větví 1. ligy mládeže až ke konečnému stříbrnému stupni. Pokud mě paměť neklame, tak vysoko se ještě žádný šachový tým Zbrojovky nevydrápal.

 

Než se ale pustím dál, musím pogratulovat týmu Hošťálkové k úžasnému prvnímu místu a postupu do extraligy dorostu, mezi 16 nejlepších týmů v zemi!

 

Do posledních čtyř kol, která se hrála ve Vyškově v sobotu a neděli 23. a 24. dubna, jsme nastupovali z průběžného čtvrtého místa. Medaile na dosah, ale... Čekala nás utkání s dosud druhou Kuřimí A, třetím Starým Městem B, nebezpečným Grygovem a Kuřimí B, která jediná dokázala v soutěži bodovat s Hošťálkovou. S Kuřimí A jsme sice prohráli, tři ostatní utkání jsme však zvládli a zabrali tak pro Valašsko i druhý nejcennější kov, který byl k mání. V těsném závěsu za námi skončila vyrovnaná skupina týmů v pořadí 3. Beskydská šachová škola B, 4. Interchess Frýdek-Místek a 5. ŠK Kuřim. Naši borci se v posledním čtyřkole mohli opřít o výborné výkony Matyáše a Kuby. Nebýt Kubovy prohry v posledním kole, kdy se strojově přesně, leč marně, bránil strojově přesně vedenému útoku po intuitivní demoliční oběti soupeře, posbírala by tato dvojice tolik bodů, co zbývající čtveřice dohromady. Stále lepšící výkon Martina si mohl vychutnat i jeho tatínek, který tým doprovázel po celé dva dny. V klíčových sobotních utkáních podržela tým Klárka. I její hra, přes trochu nešťastné prohry v nedělních utkáních, zřetelně vyzrává. Pavel odvedl svůj standard. Kdyby svou vyčkávací až opatrnickou hru okořenil větším sebevědomím (a věru ho má odkud brát :-) ), jistě by bodů přibývalo. V posledním čtyřutkání sedla smůla na Šimona. Soupeři jakoby se domluvili a všichni se do něj pustili gambity, které vyžadují znalost přesnějších odpovědí. Ty nepřišly, a ač Šimon pak bojoval jako lev, soupeři měli úlohy usnadněné. Nicméně dobrá zkušenost. Šimon má na to, proměnit dnešní prohry v zítřejší výhry.

 

V týmu Zbrojovky se postupně vystřídalo 11 šachistů. Nejvíce utkání sehráli Matyáš Kovařík (8 bodů z 11 partií), host ze Skaličky Jakub Jiříček (7,5 z 10), Pavel Budík (4,5 z 9), Adéla Bierská (5,5 ze 7), Martin Dvořák (5,5 z 10), Šimon Šak (1 ze 7) a Klára Dančáková (4,5 ze 7). Do bojů zasáhli ještě jednotlivými partiemi hostující Vojta Jiříček a Štěpánové Husa a Řezníček a Matěj Kopecký.

 

Gratuluju celému týmu ke skvělému výsledku a děkuju za srdnaté výkony.

 

 

Radek Zádrapa

 

1. liga_1

Hošťálková a Vsetín, zlatí a stříbrní v 1. lize-východ.

 

1. liga_2

Čekání na soupeře.

 

1. liga_3

Sýýýr!

 

1. liga_4

Hošťálková a Vsetín, zlatí a stříbrní v 1. lize-východ.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk