Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-4-5

 

Dorostenci Zbrojovky v Brně loupili (body)

 

V sobotu 3.12.2016 se na Vsetíně u vlakového nádraží sešli Kuba Jiříček, Tomáš Budík, Matěj Kopecký a řidič Jan Bosák a v 7:30 vyrazili směr Brno. 15minut před nimi vyrazilo první auto ve složení Pavel Budík, Martin Dvořák, Matyáš Kovařík a řidič pan Dvořák. Matyáš vystoupil ve Starém Městě a v Brně se k výpravě přidala Adéla Bierská, kterou dovezli rodiče. V Brně nás čekali velmi silní soupeři: Lokomotiva a Duras. Kapitánovi Jožkovi Kovaříkovi se podařilo dát sestavu dohromady jen taktak a chyběla nám řada tradičních opor: bratři Řezníčkové, Klára Dančáková, Šimon Šak...

 

Nicméně s respektem k soupeři ,ale zato s větším odhodláním, jsme nastoupili na Duras. Nejdřív dohráli oba naši benjamínci - Matěj a Tomáš. Bohužel oba prohráli a tak si odbyli svou nováčkovskou daň. Nicméně utkání i za stavu 0:2 ztraceno nebylo. Martin po katastrofálním zahájení svého soupeře postupně přehrával, až ho přehrál a snížil na 1:2. Adéla zahrála partii skvěle a vyrovnala n a 2:2. Osud v rukou měly tedy první dvě desky: Kuba a Pavel. Kuba sehrál zahájení dobře, pak ale přehlédl taktický obrat a dostal pěšcem vidle a přišel o figuru. Nicméně velmi bojovně naladěný Pavel obětoval figuru za tři pěšce a dal se se svou infanterií na pochod. Když dorazil pěšci na druhou a třetí řadu bylo rozhodnuto a s Durasem jsme se rozešli smírně 3:3.

 

V odpoledním utkání s Lokomotivou to vypadalo na začátku nádherně. Pavel získal dva pěšce a výhra byla velmi blízko. Martin sehrál skvěle zahájení a také bych na něho vsadil (kdyby to šlo). Nicméně Martin to totálně pokazil a velmi rychle prohrál. 0:1. Pak prohrál i Tomáš (0:2). Matěj sehrál velmi pěknou partii a měl i pěšce navíc, kterého ovšem přehlédnutím ztratil ale uhrál remízu a bylo to 0,5:2,5. Na naše vítězství by si v té chvíli vsadil jen málokdo, ale pak to přišlo ráz na ráz. Pavel sice jednoho pěšce ztratil, ale přešel velmi zkušeně do koncovky a snížil na 1,5:2,5. Kuba svého soupeře přejel a bylo to 2,5:2,5. Bojovnice Adéla si počínala s jezdcem a dámou mnohem šikovněji než soupeř, odrazila soupeřův pokus o věčný šach a vyhrála. Tím jsme vyhráli celý zápas 3,5:2,5.

 

Cesta zpátky byla bez problémů a tak jsme okolo 19:00 byli na Vsetíně jak na koni (tedy spíše autem). Na závěr si dovolím ohodnotit celou akci. Dík patří řidiči panu Dvořákovi za bezpečnou dopravu a strávený čas. Velké absolutorium zaslouží zejména oba dvoubodoví Adéla a Pavel. Byl jsem velmi mile překvapen jejich hrou a bojovností. Kuba sehrál také velmi dobře, v první partii byl soupeř lepší, ale ve druhé to byla radost. Martin - jak na houpačce. První partie strašné zahájení, ale výhra. Druhá partie krásné zahájení a pak totální kolaps. No, alespoň je co zlepšovat, ale poděkování si zaslouží také. Pro Matěje a Tomáše to byla velká zkušenost. Pro Tomáše byli soupeři ještě nad jeho síly, ale kdoví, jaké to bude příště? Matěj - také je co zlepšovat, nicméně jeho půlbod měl cenu zlata!

 

Takže dorostenci - jen tak dál a Extraliga není zase až tak moc vzdálená!

 

Honza (řidič, kouč a trenér dohromady)

 

ŠKZ Vsetín-Loko Brno "B"

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

4
27.1.2017 9:24:09 - - potěšil stoprocentním ziskem Pavel Budík - z toho Pavla bude ještě opora !!! Kuba také přispěl důležitým ziskem, též Martin, bravo. A odpoledne znamenala exkluzivní Matějova remíza zisk tří bodů do tabulky. Pro Tomáše bylo Brno dalším důležitým krokem směrem k dlouhému šachu. Upřímně musím napsat, že po celotýdenních peripetiích se sestavením šestice jsem moc v body nedoufal, o to víc jsem ze soboty unešený. A ještě dovětek k Matyášovi, kterého Honza zmiňuje v úvodu článku. Matyáš hrál extraligu za Staré Město, výhrou nad Ludvíkem Procházkou přispěl k vítězství nad Hošťálkovou a podívá se do finále dorostenecké extraligy. Blahopřeju k výbornému výsledku !!! Ke skvělým dvěma bodům přidala Adéla ještě třetí v neděli s panem Bambuškem. Hodně potěšil stoprocentním ziskem Pavel Budík - z toho Pavla bude ještě opora !!! Kuba také přispěl důležitým ziskem, též Martin, bravo. A odpoledne znamenala exkluzivní Matějova remíza zisk tří bodů do tabulky. Pro Tomáše bylo Brno dalším důležitým krokem směrem k dlouhému šachu. Upřímně musím napsat, že po celotýdenních peripetiích se sestavením šestice jsem moc v body nedoufal, o to víc jsem ze soboty unešený. A ještě dovětek k Matyášovi, kterého Honza zmiňuje v úvodu článku. Matyáš hrál extraligu za Staré Město, výhrou nad Ludvíkem Procházkou přispěl k vítězství nad Hošťálkovou a podívá se do finále dorostenecké extraligy.
1. c4 e6 2. Nc3 d5 3. cxd5 exd5 4. d4 Nf6 5. Nf3 Be7 6. Bf4 c6 7. e3 O-O 8. Bd3 Bg4 9. O-O Nbd7 10. h3 Bh5 11. Rb1 Re8 12. Be2 Nf8 13. b4 Ne6 14. Bh2 Rc8 15. Ne5 Bxe2 16. Qxe2 Bd6 17. Nd3 Bxh2+ 18. Kxh2 Nxd4 19. Qb2 Nf5 20. Rfd1 g5 21. g3 Qd6 22. Kg2 b6 23. Ne2 Re6 24. Nd4 Nxd4 25. exd4 Rce8 26. Re1 Rxe1 27. Rxe1 Rxe1 28. Nxe1 Qe7 29. Nf3 Ne4 30. Qc1 Qxb4 31. Qxc6 Qb2 32. Qe8+ Kg7 33. Qe5+ Kg6 34. Nh4+ gxh4 35. Qf4 Qxf2+ 0-1
 

3
27.1.2017 9:22:21 - potěšil stoprocentním ziskem Pavel Budík - z toho Pavla bude ještě opora !!! Kuba také přispěl důležitým ziskem, též Martin, bravo. A odpoledne znamenala exkluzivní Matějova remíza zisk tří bodů do tabulky. Pro Tomáše bylo Brno dalším důležitým krokem směrem k dlouhému šachu. Upřímně musím napsat, že po celotýdenních peripetiích se sestavením šestice jsem moc v body nedoufal, o to víc jsem ze soboty unešený. A ještě dovětek k Matyášovi, kterého Honza zmiňuje v úvodu článku. Matyáš hrál extraligu za Staré Město, výhrou nad Ludvíkem Procházkou přispěl k vítězství nad Hošťálkovou a podívá se do finále dorostenecké extraligy.
Blahopřeju k výbornému výsledku !!! Ke skvělým dvěma bodům přidala Adéla ještě třetí v neděli s panem Bambuškem. Hodně potěšil stoprocentním ziskem Pavel Budík - z toho Pavla bude ještě opora !!! Kuba také přispěl důležitým ziskem, též Martin, bravo. A odpoledne znamenala exkluzivní Matějova remíza zisk tří bodů do tabulky. Pro Tomáše bylo Brno dalším důležitým krokem směrem k dlouhému šachu. Upřímně musím napsat, že po celotýdenních peripetiích se sestavením šestice jsem moc v body nedoufal, o to víc jsem ze soboty unešený. A ještě dovětek k Matyášovi, kterého Honza zmiňuje v úvodu článku. Matyáš hrál extraligu za Staré Město, výhrou nad Ludvíkem Procházkou přispěl k vítězství nad Hošťálkovou a podívá se do finále dorostenecké extraligy.
 

2
27.1.2017 9:20:41 - reeeeeee
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 

1
7.12.2016 0:25:29 - Josef Kovařík
Blahopřeju k výbornému výsledku !!! Ke skvělým dvěma bodům přidala Adéla ještě třetí v neděli s panem Bambuškem. Hodně potěšil stoprocentním ziskem Pavel Budík - z toho Pavla bude ještě opora !!! Kuba také přispěl důležitým ziskem, též Martin, bravo. A odpoledne znamenala exkluzivní Matějova remíza zisk tří bodů do tabulky. Pro Tomáše bylo Brno dalším důležitým krokem směrem k dlouhému šachu. Upřímně musím napsat, že po celotýdenních peripetiích se sestavením šestice jsem moc v body nedoufal, o to víc jsem ze soboty unešený. A ještě dovětek k Matyášovi, kterého Honza zmiňuje v úvodu článku. Matyáš hrál extraligu za Staré Město, výhrou nad Ludvíkem Procházkou přispěl k vítězství nad Hošťálkovou a podívá se do finále dorostenecké extraligy.
 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk