historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-FRANCOVA-LHOTA

Stovka šachistů odstartovala 1. VASTO Tour ve Francově Lhotě

Rovných sto šachistů se sjelo v sobotu 10. prosince do Francovy Lhoty, aby zde zahájili 10. ročník 1. VASTO Tour. Premiérově rozdělení do čtyř věkových skupin a v novém hracím tempu (2 krát 12 min + 4 vteřiny za tah) se v sálu kulturního domu představili hráči zkušení i ti, pro které to byl vůbec první podobný turnaj.

V kategorii do 9 let se skvěle předvedla Amálka Zádrapová ze Zbrojovky Vsetín. Jako jediná ze všech účastníků dokázala vyhrát ve všech sedmi kolech a po zásluze získala svůj první pohár mezi kluky! Druhý skončil Vít Kamlár z Brumova-Bylnice, třetí Michal Kamlár z Valašské Bystřice.

Kategorii do 11 let pozlatil Jakub Zádrapa ze Zbrojovky Vsetín, stříbro bral jeho oddílový kolega Lubomír Hlouch a bronz Michal Hanák z Rožnova pod Radhoštěm. Ve skupině do 13 let zvítězil Tomáš Hofschneider ze Slavičína před Tomášem Budíkem ze Zbrojovky Vsetín a Antonínem Randusem ze Sokola Ústí. Kategorie do 16 let měla pořadí na pomyslném stupni vítězů takovéto: první Filip Matůš ze Sokola Ústí, druhý Martin Dvořák ze Zbrojovky Vsetín a třetí Matěj Kovář ze Sokola Ústí.

Jako pozitivum této turnajové série lze brát i to, že nejlepší šachisté se po domluvách se svými trenéry zařazují do vyšších věkových kategorií. Jde jim o kvalitní partie a získávání zkušeností z těžších utkání se silnějšími soupeři. A ani mezi těmi staršími se neztrácejí v konečných tabulkách.

Kompletní výsledkový servis z Francovy Lhoty můžete studovat v chess-results ZDE, na fotografie se můžete podívat ZDE. Další turnaj 1. VASTO Tour se uskuteční v sobotu 11. února v Jablůnce.