historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

MAJOVY-TURNAJ-2017

Pět medailí z Maštalisek

V sobotu 20. května se na Maštaliskách uskutečnil závěrečný čtvrtý turnaj Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu mládeže. Představilo se 109 šachistů, z toho 30 vsetínských borců. A pět z nich odcházelo odpoledne s medailemi na krku.

Největší mraveniště bylo tradičně v nejmladší kategorii do deseti let. Mezi dvaapadesáti šachisty byl šestnáct našich. Matěj Kopecký získal stříbro, Amálie Zádrapová pak stříbro mezi děvčaty. Vyhrál Jakub Matůš ze Sokola Ústí.

Stříbro máme i z kategorie dvanáctiletých, získal ho Jakub Zádrapa. Zvítězil Dominik Večeřa z Postoupek. Mezi čtrnáctiletými zvítězil ústecký Filip Matůš, našemu Martinu Dvořákovi se podařilo získat bronz. A mezi děvčaty odcházela Nela Otáhalová se stříbrnou medailí.

Zajímavé jsou i celkové součty celé sezóny, z nichž vyplývá, že se na zářijovém mistrovství republiky v rapid šachu mládeže představí Matěj Kopecký a také Nela Otáhalová.

Turnaj na Maštaliskách neznamenal pro naše šachisty pouze snahu o zisk medailí, hlavně ti nejmladší okusili silnější konkurenci, než byli dosud zvyklí. Atmosféra na Maštaliskách, kde mezi fanoušky nechyběli ani mnozí z rodičů, byla rozhodně příjemná.

Kompletní výsledky turnaje naleznete v chess-results ZDE, nebo v excelových tabulkách ZDE, součty výsledků celé sezóny můžete studovat ZDE, fotogalerie z 20. května je umístěna ZDE.