Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

MAJOVY-TURNAJ-2017

 

Pět medailí z Maštalisek

 

V sobotu 20. května se na Maštaliskách uskutečnil závěrečný čtvrtý turnaj Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu mládeže. Představilo se 109 šachistů, z toho 30 vsetínských borců. A pět z nich odcházelo odpoledne s medailemi na krku.

 

Největší mraveniště bylo tradičně v nejmladší kategorii do deseti let. Mezi dvaapadesáti šachisty byl šestnáct našich. Matěj Kopecký získal stříbro, Amálie Zádrapová pak stříbro mezi děvčaty. Vyhrál Jakub Matůš ze Sokola Ústí.

 

Stříbro máme i z kategorie dvanáctiletých, získal ho Jakub Zádrapa. Zvítězil Dominik Večeřa z Postoupek. Mezi čtrnáctiletými zvítězil ústecký Filip Matůš, našemu Martinu Dvořákovi se podařilo získat bronz. A mezi děvčaty odcházela Nela Otáhalová se stříbrnou medailí.

 

Zajímavé jsou i celkové součty celé sezóny, z nichž vyplývá, že se na zářijovém mistrovství republiky v rapid šachu mládeže představí Matěj Kopecký a také Nela Otáhalová.

 

Turnaj na Maštaliskách neznamenal pro naše šachisty pouze snahu o zisk medailí, hlavně ti nejmladší okusili silnější konkurenci, než byli dosud zvyklí. Atmosféra na Maštaliskách, kde mezi fanoušky nechyběli ani mnozí z rodičů, byla rozhodně příjemná.

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete v chess-results ZDE, nebo v excelových tabulkách ZDE, součty výsledků celé sezóny můžete studovat ZDE, fotogalerie z 20. května je umístěna ZDE.

 

Josef Kovařík

 

májový turnaj 1

 

májový turnaj 2

 

májový turnaj 3

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

3
26.5.2017 0:27:09 - Martin
Gratuluji všem třem vsetínským postupujícím k postupu na zářijové Mistrovství ČR v rapidu. Bude moc hezké změřit síly s těmi nejlepšími v celé republice. V sobotu byl celý turnaj Grand Prix ve Vsetíně moc pěkný, nemůžu vyjmenovávat všechno, ale byla to příjemná šachová sobota s řadou šikovných dětí, pěkných výkonů, bojovných partií. A samozřejmě také chyb, ze kterých můžeme čerpat poučení.
 

2

23.5.2017 20:25:43 - Ladislava Stradějová
držím jim palce a přeji úspěch!!!

 

1

23.5.2017 17:21:58 - Josef Kovařík
Další příjemná zpráva - Amálka Zádrapová pojede na Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže také. Jako vítězka velkého MČR do 8 let má právo postupu v kategorii do deseti let. Takže v září pojedou tři naši - Nela, Amálka a Matěj.

 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk