historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

KRAJSKA-VYPRAVA-VSETIN-9-KOLO

Sobotní den šampionů

V sobotním posledním kole se hrálo už od 8 hodin ráno, tak na obvyklý sportovní program už čas nebyl. Snad jen dolaďování balení a úklidu, nakládání zavazadel a hlavně závěrečné 9. kolo.

V A-turnaji byli našimi želízky v ohni především Saša a Martin. Saša v cílové rovince remizoval a zakončil tak velice úspěšný turnaj - celkové 9. místo, výkon přes 2200, nejlepší v několika kategoriích - jako správný šachový "profík" odcházel z vyhlášení vítězů s několika obálkami plnými příjemných finančních cen. Martin zakončil turnaj vítězstvím a obsadil celkové 11. místo. Vyhráli také Matyáš Kovařík (celkové 21. místo) a nejlepší žena turnaje Lucka Ambrožová (celkově na 31. místě).

Konečné pořadí turnaje: 1. Eneasz Wiewiora elo 2290, 2. Jakub Roubalík 2391, 3. Vladimír Karlík 2207, hráči krajské výpravy 9. Alexandr Skalský 2071, 11. Martin Húsek 2137, 21. Matyáš Kovařík 1890, 31. Lucie Ambrožová 1875, celkem 43 hráčů.

30

Saša Skalský (zdroj: fotogalerie pořadatele).

V B-turnaji hráli z našich hráčů nejvýše Filip Matůš a Miky Trávníček. Filip nakonec po dlouhém boji podlehl Kristýně Laurincové a obsadil konečné 8. místo. Miky celou partii tlačil prvního nasazeného hráče Pavla Kozáka (1946F) a s přehledem zavěsil. Skvělou výhrou na závěr vybojoval celkové 9. místo. Oba kluci zahráli velice dobrý turnaj, skončili výrazně nad svým nasazením a patří jim velká gratulace!

Konečné pořadí turnaje: 1. Petr Gnojek 1741, 2. Kristýna Laurincová 1686, 3. Jakub Ryšánek 1692, hráči krajské výpravy 8. Filip Matůš 1733, 9. Kryštof Mikuláš Trávníček 1676, 19. Adéla Bierská 1676, 26. Matěj Kovář 1393, 29. Klára Dančáková 1417, 33. Viktorie Všetulová 1221, 40. Martin Dvořák 1408, 43. Ondřej Grycman 1245, 46. Matěj Kopecký 1287, 49. Jakub Dorňák 1183, 51. Roman Křenek 1167, 52. Marie Vaňková 1214, 53. Nela Otáhalová 1187, 54. Antonín Randus 1176, 55. Denis Noščák 1000, 59. Jakub Matůš 1191, 60. Vladimír Křupala 1078, 63. Jakub Křenek 1000, celkem 63 hráčů.

31

Adéla a Miky během posledního kola.

Poslední kolo přineslo našim mladým i řadu dalších pěkných výsledků. Další velice cennou výhru vybojoval Matěj Kovář s Jaroslavem Urbanem (1810F), Viky Všetulová v pěkné útočné partii porazila Miroslava Kunce (1561F) a vybojovala finanční cenu za nejlepší výsledek ve své ratingové kategorii. Vyhráli také Ondra Grycman, Kuba Dorňák a Denis Noščák. Áďa sice byla z remízy v posledním kole zklamaná, i tak ale vybojovala finanční cenu pro třetí nejlepší ženu turnaje.

33

Zamyšlená Nela a vedle ní vysmátá Maruška, která chvilku čekala na soupeře.

Krásný šachový týden na vsetínském turnaji tak skončil. Všem účastníkům krajské výpravy (22 dětí a juniorů) i ostatním trenérům (David Trčálek, Dominik Parák, občas pomoc od Pepy Bednaříka a Kuby Roubalíka) děkuji za dobrou spolupráci, pořadatelům za skvěle připravený turnaj. Blíže se k turnaji ještě vrátíme v nejbližších dnech v rámci hodnocení krajské výpravy.