Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LM-1-2-KOLO

 

Začala 1.liga mládeže

Tak už se nám soutěže družstev rozbíhají. Jako první na řadu přišlo naše družstvo „M", tj. družstvo mládeže, startující v 1.lize mládeže skupiny D.

 

První dvoukolo nás zavedlo do Frýdku-Místku. Z loňské úspěšné sestavy „zestárli" Kuba Jiříček a Adéla Bierská a letos již nemůžou hrát. Jejich místa nahradili Vojta Jiříček a Patrik Řezníček. Shodou okolností oba nemohli do Frýdku jet a tak kapitán povolal náhradníky Matěje Kopeckého a Nelu Otáhalovou. Kromě toho odjeli do Frýdku (nebo Místku?) Pavel Budík, Klára Dančáková, Martin Dvořák a Štěpán Řezníček. Jako řidič se nabídla mamka Kláry. Když jsem dorazil na místo startu, zaujala mne zejména Klára, která měla v puse dudlík. Zdálo se mi to podivné, nicméně vysvětlení přišlo ihned, protože s námi také cestovala Klářina jednoletá sestra.

 

Ve Frýdku nás očekávaly dva těžké zápasy s BŠS „B" a Orlová „B". Tím písmenkem „B" jsme se nedali splést, protože jejich „A" dlouhodobě startují v extralize mládeže. BŠS nastoupila ve velmi kvalitní sestavě a „moc jsme si nečuchli". Načal to Štěpán, který bílými v patnáctém tahu ztratil, figuru, pak věž a zbytek byla jen formalita. Matěj vůbec nezvládl černými Caro-Kann a celou partii stál velmi špatně, byť se srdnatě bránil. Kláře se partie také vůbec nepovedla, takže velmi brzo jsme prohrávali 3:0. Pavel trpěl s Petrem Gnojkem (letošní vítěz Přeboru města Vsetína „B"). Když už to vypadalo, že by mohl partii udržet, přišla v časové tísni chyba, vidlička a bylo po boji. Martin stál trochu hůře, ale zkušeně dovedl partii do koncovky nestejných střelců a remízy. Podle mého názoru nejlépe odehrála partii Nela, která dohrávala jako poslední a shodla se se soupeřem na remíze, protože nevěděla, jak partii vyhrát. Výhra tam ale byla. Takže celkově 1:5. Není to ale žádná tragédie, protože BŠS „B" je velmi silné družstvo a rozdíl ve výkonnosti byl značný.

 

V přestávce před zápasem s Orlovou jsme se šli posilnit do místního Penny, zahrát si stolní fotbal a holanďany. No a pak to začalo. Po 40minutách to bylo 0:2. Matěj se svou velmi rychlou hrou dostal do problémů a prohrál. Kuriozitou bylo, že na svých 18 tahů spotřeboval jen 7 minut, tj. něco málo přes 20 vteřin na jeden tah. Klára také prohrála velmi rychle, myšlenkami byla úplně někde jinde (asi na budoucím obědě v KFC). Takže to s námi vypadalo kriticky. Naštěstí krásnou partii sehrál Pavel, který přežil zahájení a ve střední hře to šlo asi takto: Pavel obětuje věž za pěšce. Pavel dobírá jezdce. Pavel získává dámu za věž. Soupeř dobírá střelce. Pavel obětuje dámu za věž. Pavel staví novou dámu a odráží matové hrozby soupeře. Skutečně moc krásná partie a všem doporučuji k přehrání. Vyrovnání nám přinesla Nela, která svou trpělivou hrou přehrála soupeřku. Pak se dlouho hrály dvě partie, v nichž jsme měli navrch. Martin pomalu vylepšoval pozici, s dvěmi minutami na hodinách odmítl remízu a soupeře krásně zničil. Poslední slovo měl Štěpán. Stál černými velmi dobře, postupně si pozici zhoršoval. Ve finále nedocenil vazbu věže a prohrál. Škoda hezky hrané partie. Takže nakonec 3:3 a otázkou je, zdali remíza je ztrátou nebo ziskem. Remíza se silnějším soupeřem není špatná, ale výhra nebyla daleko.

 

Na závěr bych si dovolil malou úvahu na téma hráči, tréning a zápasy. Pavel - netrénuje, ale jeho talent mu prozatím stačí. Klára - tréninkový výpadek a změny prostředí (škola) dělá své a rozhodně to nebyla ta Klára bojovnice z loňského roku. Martin - oproti loňsku výrazné zlepšení. Štěpán - absence tréninku a hraní „vážných" partií se začíná objevovat a domnívám se, že Štěpán stojí na rozcestí jeho další šachové kariéry. Matěj - určitě talent, jehož zásadním problémem je rychlá, ale velmi povrchní hra. Nela - velmi milé překvapení, tady zcela jednoznačně napíšu „poctivý pracant". Takže sečteno a podtrženo: práce „našich" trenérů Petra, Radka, Kuby, Lukáše, Matyáše, Adély a „nenašeho" Martina je zcela jednoznačně vidět. Nicméně každý hráč si svou cestu volí sám.

 

 2.kolo
 ŠK Zbrojovka Vsetín - SK Slavia Orlová "B"  3:3

 

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1.  ŠK Lokomotiva Brno "A"  3  0  0 9 14.5 12
2.  BŠŠ Frýdek-Místek "B"  2  0  0 6 9.5 8
3.  ŠK Lokomotiva Brno "B"  2  0  1 6 9.5 7
4.  ŠK Staré Město "B"  1  1  0 4 7.0 7
5.  SK Slavia Orlová "B"  1  1  0 4 7.0 6
6.  Agentura 64 Grygov  1  0  1 3 7.0 6
7.  ŠK Zlín  1  0  1 3 5.5 5
8.  Šachy Hošťálková  0  1  1 1 4.5 4
9.  ŠK Zbrojovka Vsetín  0  1  1 1 4.0 3
10.  TJ Sokol Ústí  0  0  2 0 3.5 2
11.  TJ Ostrava  0  0  2 0 3.5 2
12.  TJ Lokomotiva Krnov  0  0  2 0 2.5 2

 

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk