Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LM-2-2-KOLO

 

Ústečtí nás bodovat nenechali

 

Po sobotním dvojkole ve Frýdku-Místku usedli naši „dorostenci" v neděli dopoledne k šachovnicím na Obecním úřadě v Ústí. Pavel Budík proti Mikuláši Trávníčkovi, Klára Dančáková proti Filipu Matůšovi, Martin Dvořák proti Matěji Kovářovi, Patrik Řezníček proti Tomáši Klímovi, Matěj Kopecký proti Jirkovi Ptáčkovi a Adam Kocůrek proti Toníku Randusovi. Řečí čísel a tabulek, ústečtí jsou na všech postech „lepší".

 

Hrálo se od deseti hodin a bohužel už před jedenáctou prohráli své partie Matěj a Patrik. Ostatní duely se sotva rozjížděly. Všechny čtyři zbývající vypadaly vyrovnaně, nejasně, snad jen Martin se jevil, že to má velmi nadějně rozehrané. Po chvíli začala série nabídek remíz od Toníka Randuse, avšak za stavu 0 : 2 nemohla být o vyhovění ústeckým ani řeč. Okolo poledne přichází Martinovo osudové přehlédnutí, nyní už jsou vyhlídky velmi špatné. Přesto Martin zatíná a rve se dál s Matějem Kovářem.

 

Zodpovědně a trpělivě hrají Pavel (tady už si troufám říct, že bude zaslouženě snižovat) a zejména Klára. Oba naši zástupci na prvních deskách přitom rozhodně nešli do souboje v pozici favorita. Série Toníkových nabídek remízy neustává. Protože se však Adam necítí, že by byl schopen cokoliv, co by vedlo k výhře, vymyslit, čtvrté nabídce je vyhověno. Ve své premiéře v 1. lize mládeže rozhodně nezklamal. Mezitím nabízí remízu i Filip a Klára se jen tak pro formu přišla zeptat, zda remízu může přijmout. Nemůže. Prohráváme 0,5 : 2,5 a Martin, pokud bude spoléhat na nějakou chybu soupeře, vydře možná remízu (?!?)

 

Pavel po třech hodinách snižuje na 1,5 : 2,5. Klára odmítá druhou Filipovu nabídku remízy a po čtvrthodině slaví vítězství, je to 2,5 : 2,5. Pavlovi i Kláře dnes veliká pochvala !!! Martina už viditelně bolí hlava, Matěj má jezdce navíc, navíc trpělivostí on vyniká. Ústečtí fanoušci (Láďa Hrtáň, Ivan Randus) kolabují, když vidí snadné dohrání z Matějovy strany. David Trčálek je klidní ve vedlejší místnosti. Ví proč. Matěj Kovář je přece známý tím, že trpělivostí vyniká. Pozvolně si rozehraje závěrečný úder a po třech hodinách a padesáti pěti minutách Martina poráží. Zbrojovka podlehla ústeckým šachistům 2,5 : 3,5.

 

Pokračování 25. listopadu v Ostravě. Čeká nás tam dvojboj s Lokomotivou Krnov a TJ Ostrava. Snad už bude moct nastoupit Vojta Jiříček, aby vyztužil přední šachovnice. A určitě dostane zase příležitost i Nela, která včera tak příjemně potěšila v úvodním dvojkole...

 

Kompletní přehled výsledků prvních tří kol najdete ZDE, tabulku níže, na fotky z Ústí se můžete podívat ZDE.

 

Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk