Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

D-1-KOLO

 

NEDOKONČENÁ (REPORTÁŽ)

Ten den začal jako každý jiný. Po ránu osm stupňů nad nulou, bezvětří a nad městem leží mlha. Melancholickou podzimní náladu dokresluje barevné listí na stromech i na zemi. S přemístěním k věžáku není důvod spěchat.

 

Na místo určení přicházím téměř zároveň s Martinem, kterého dnes čeká nelehká premiéra na první šachovnici Déčka. Stihnu ještě prohodit pár slov s borci z Áčka, kteří právě vyrážejí ve dvou autech směrem na jih. Nejen za sluníčkem, ale především k prvnímu kolu ligového maratonu, v němž Zbrojovka obhajuje skvělou bronzovou příčku z minulého ročníku II. ligy. Naše Déčko o několik minut později pojede do Valašské Bystřice, kde odehraje úvodní zápas regionální soutěže. Jasnými favority budou domácí. Dnešní duel se dá považovat za součást přípravy na blížící se mistrovství Moravy a Slezska, kam kromě Martina pojedou i Matěj a Nela. Před půl devátou zaujímá svá místa v automobilu kompletní sestava ve složení Martin Dvořák, Šimon Šak, Jarda Zátopek, Matěj Kopecký a Nela Otáhalová. Jardův „stříbrný sršeň" se může vydat na cestu.

 

Po půl deváté začínám měřit vzdálenost mezi centrem a staronovou šachovou hernou na Lapači. Poněkud mě překvapuje skutečnost, že necelou čtvrthodinu před začátkem úvodního kola krajské soutěže vidím v klubovně slovy dva šachisty, kapitána Céčka Ivana Bartoška a Radka Holmana. O patnáct minut později je zřejmé, že dnes na Lapači přece jen nastoupí osm domácích borců proti osmi hostům z Holešova. Kuchyňka, ještě před chvílí zcela opuštěná, najednou nestačí pojmout všechny zájemce o čaj a kávu. Chvíli po deváté začíná ve staronové herně první domácí utkání Zbrojovky v nové sezóně.

 

Během vaření kávičky sleduji dění na nejbližších šachovnicích. Na sedmé a osmé desce se od prvních tahů dějí opravdu zajímavé věci: Vlastík Martinák rozehrál svou partii bílými v divokém stylu a Jarda Galetka s černými figurami čelí vídeňské klasice. Jako velmi sympatická se mi jeví pozice bílého na třetí šachovnici, kde Karel Hradil v duelu s Radkem Holmanem prosadil svůj osvědčený postup. Bílé figury zde získaly prostorovou převahu, která slibuje o něco více než jen vyrovnanou hru. Partie končí ještě před desátou hodinou a Karlova remíza se silným soupeřem dává Céčku naději na dobrý výsledek. Vymezený čas mi nedovoluje sledovat další průběh jistě napínavého šachového dopoledne, a proto zůstane reportáž z dnešního trojutkání nedokončená. Laskavý čtenář nicméně na našich stránkách brzy najde všechny zápasové statistiky.

 

P. M. v. r.
Dáno ve Vsetíně dne 15. října 2017

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk