Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-1-KOLO

 

Historie se opakuje aneb „Opět vezeme body z Podluží"

Rok se sešel s rokem a zase tu máme soutěže družstev. Ve druhé lize jsme opět ve skupině „E", tj. brněnské, ale brňáků tam moc není. Jen tři a to Jundrov, Univerzita a Moravská Slávia. Zato je tam spousta družstev ze zlínského kraje (Zlín, St.Město, Kroměříž, Vlčnov, Vsetín). Soutěž doplňují ještě dvě „zabrněnské" družstva (Lipovec a Kuřim) a pak dvě družstva z jihu a to Prušánky a Hustopeče.

 

Když jsem obdržel vylosování, tak jsem dvakrát zaklel. Zaprvé máme opět sedmičku, což znamená, že první dvě kola hrajeme venku. A zadruhé, že hned v prvním kole jedeme na jeden z nejdelších výletů - Podlužan Prušánky. Když jsem obesílal spolubojovníky a dostal odpovědi, zaklel jsem potřetí. Karol na turnaji v Tatrách, Pavel na svatbě. Naštěstí máme pro letošek novou posilu - Láďu, takže jsme se na první desku mohli spolehnout. Neděle 15.října byla jak vymalovaná - krásný den, ráno mlha, ale přes den se na nás smálo sluníčko. No a krásný den se promítl i do našich výkonů na šachovnicích. Ale vezmeme to postupně. Hrajeme jednu hodinu - nic. Hrajeme druhou hodinu - nic. V půlce třetí hodiny to vypadalo velmi nadějně. Petr vyhrál bílými a ukázal, že dvojice střelců je mocná zbraň. Pak Matyáš třikrát opakoval pozici, sice s pěšcem více, ale s pasivní pozicí. Pak přišla čtvrtá hodina a v ní série rezultativních výsledků. Honza pokazil pozici a prohrál, Kuba dokázal soupeřovi, že šachové principy (vývin figur, boj o centrum a schování krále) stále platí, Lukáš prokázal známou poučku, že koncovky nestejnobarevných střelců jsou ve většině případů remis, Dominik remizoval (bez pouček) a Radek zase soupeři předvedl, že aktivní král je v koncovce jedna z nejsilnějších figur. Jako poslední dohrával Laďa a i zde se uplatnila poučka, že koncovka nestejnobarevných střelců je obvykle remis. Takže jsme celkově vyhráli 5:3 (tak jako v loňské sezóně).

 

Jako kapitán musím s radostí napsat, že jsme vyhráli poměrně bezpečně a že jsme měli zápas pod kontrolou. Výhry si velmi cením, protože z Podluží se moc body vozit nebudou. Podlužan je určitě kvalitní družstvo. Ještě jeden postřeh bych chtěl připomenout - ve druhé lize hráli po dlouhé době tři dvacetiletí hráči - vlastní odchovanci. Opravte mne, pokud se pletu, ale toto v historii nepamatuju.

 

V neděli (nejen) jsme mysleli i na naše spolubojovníky. Pavla, který dokázal, že je nejen výborným šachistou, ale i skvělým společníkem na svatbě a Karola, který měl na dosah celkové vítězství v Tatrách. Nakonec to Karolovi nevyšlo a tak jsme s ním sdíleli smutek, ale zase jsme se s ním podělili o vítězství.

 

Honza


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk