Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-1-KOLO

 

Remíza - výhra, nebo prohra?

 

Kalendář ukazuje neděli 22. 10. 2017 a my vyrážíme směrem do Postoupek. Odehraje se tam totiž duel mezi naším „béčkem" a tamějším elitním týmem. A když píšu elitním, tak opravdu elitním. Postoupky „A" nastoupily v plné polní - museli jsme čelit jejich základní sestavě. A kdo tedy hájil barvy Zbrojovky? Matyáš Kovařík, Lukáš Gabryš, Petr Smilek, Honza Bosák, Jarda Závodný a tři nováčci v krajském přeboru - Marta Motúzová, Pavel Budík a Vojta Jiříček. Favority utkání jsme rozhodně nebyli, protože Elová převaha byla v 7 případech na straně Postoupek - jen Honza byl naším tajným (teda vlastně netajným) trumfem...

 

Po hodině hry si letmo prohlížím všechny pozice - u Matyáše je pozice v dámském gambitu vyrovnaná, Lukáš v koncovce těžkých figur třímá drobnou výhodu v podobě slabého soupeřova pěšce na e7. Peťa je o pěšce chudší, ale o vývin a dvojici střelců bohatší. Vedle něj sedící Honza vyčaroval nějakou zamotanou divočinu s opačnými rošádami, které vůbec nerozumím. :-D Jarda se snaží držet pevnou pozici, ale soupeř tlačí... U Marty, Pavla ani Vojty partie zatím příliš nevybočily z rovnováhy.

 

Usedám zpět k šachovnici a po chvíli získávám drobnou poziční výhodu. Brzy vítězí Lukáš - dva spojení volní pěšci ve věžovce jsou nezastavitelní! Poté přijímá remízu v nepatrně aktivnější pozici Peťa. Domácí reagují na posledních dvou šachovnicích - Pavel s Vojtou si vybrali nováčkovskou daň. Soupeři je někde ošidili o pěšce a to stačilo k rozpadnutí pozice. Stav po 4 dohraných partiích tedy 2,5-1,5 pro domácí.

 

Půlku přidává Jarda po zajímavém průběhu - v určitou chvíli mohl zvítězit, v jinou chvíli měl zase pěšce méně. Na 3-3 vyrovnává po divoké partii Honza. Matyáš s Martou končí po pěti hodinách téměř současně. Marta bohužel po těžkém boji padla v horší koncovce. Matyáš získal ve střední hře poměrně snadno pěšce a v jezdcové koncovce pak obětoval jezdce. Tři pěšci poté soupeřova jezdce utlačili.

 

Konečný výsledek tedy 4-4. Je pro nás tedy remíza výhrou či prohrou? Vzhledem k úvodním sestavám určitě výhrou. Vzhledem k průběhu partií zase spíše lehkou prohrou. Když to tedy spojím dohromady, vychází mi z toho něco mezi výhrou a remízou...

 

Sokol Postoupky A

 

ŠK Zbrojovka Vsetín B

Bačák Martin 

2110F

0

-

1

1969F

Kovařík Matyáš 

Večeřa Petr 

2019F

0

-

1

1954F

Gabryš Lukáš 

Brázdil Roman 

2109F

½

-

½

1940F

Smilek Petr 

Machalík Marek 

1961F

0

-

1

2138F

Bosák Jan 

Opluštil Vladimír 

1975F

½

-

½

1734F

Závodný Jaroslav 

Dungl Martin 

2054F

1

-

0

1849F

Motúzová Marta 

Netušil Jan 

1883F

1

-

0

1673F

Budík Pavel

Dvouletý Tomáš 

1868F

1

-

0

1584F

Jiříček Vojtěch 

 

4

:

4

 

 

 

Matyáš Kovařík

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk