Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-2-KOLO

 

Universita Brno - Vsetín

 

Nevím, co se komu vybaví, když se řekne Universita Brno. Mně se vždy vybaví vzpomínky na krásných pět šachových let prožitých při studiu na „výšce" v Brně, kdy jsem měl tu čest za „Uni" hrát. Když jsem se dozvěděl, že letos se s Univerzitou potkáme ve druhé lize, tak jsem se na zápas moc těšil.

 

Los nás svedl k zápasu hned ve druhém kole. Netradičně jsme vyrazili jen jedním autem, protože Dominik je letitý Brňák, Kuba je Brňák čerstvý a Petr je dočasný Pražák a na zápas přijel obětavě z Prahy vlakem. Nejvíc natěšený se zdál být Pavel, protože nám v minulém zápase chyběl (a my jemu také).

 

Domácí nastoupili téměř v kompletní sestavě, my jsme byli oslabeni o Karola a tak nás nečekala zrovna procházka růžovým sadem, ale pořádná bitva. Vezmu to ale popořádku. Vláďa na první desce odehrál černými Maroczyho systém poměrně bezpečně a partii dovedl do remízy. Pavel na druhé sehrál tématickou partii s izolákem v centru. Soupeř ho prakticky donutil obětovat figuru za dva pěšce. Pavel pozici odhadl lépe a vyhrál. Jeho partii bych komentoval slovy klasika (z pohledu soupeře): „zahnal jsem ho do kouta a tam mne zmlátil". Honza na trojce odehrál poměrně klidné zahájení a partii po výměně všech lehkých figur nasměroval do remízy. Dominik na čtverce dokázal soupeři, že i když černý vymění ve francouzské svého bělopolného střelce, neznamená to, že stojí skvěle. Naopak Dominik ovládl sedmou řadu a soupeř to vzdal. Kubovi, na pětce, se náramně hodilo, že často pomáhal na stavbě své sestře. „Mikulůvský beton" se soupeři nepodařilo rozbít ani za pomoci dvojice střelců. Na šestce Radek bojoval s Polskou obranou. Že nevíte, co to je? Já jsem to dodneška nevěděl také. Radek stál dobře, ale soupeř vše „vychytal" a tak byla na světě další remíza. Na sedmičce se stala taková divná věc. Petrův soupeř přišel až po cca 50-ti minutách. Na to, že se hrálo v Brně.... Petr hrál celou partii s přehledem a remíza byla podepsána až jako pojistka na naše vítězství. Na osmičce koncertoval Petr Smilek. Spustil na soupeře útok, soupeř se sice bránil, ale Petrovu tlaku neodolal. Petr vyhrál „zápasovou" partii po delší době a tak teď už to půjde ráz na ráz. Soupeři, bojte se opět starého dobrého bijce!

 

Takže celkový výsledek 2,5 : 5,5 a připisujeme si do tabulky další tři body a jsme zase o kousek blíž k udržení 2.ligy pro Vsetín. Děkuji všem za spolupráci a těším se na další zápas. Kamarádům (a bývalým spolubojovníkům) z Uni přeju jen úspěchy.

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk