Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-2-KOLO

 

Vsetín B-Holešov A

 

Na 12.11.2017 nám v krajském přeboru vylosovali soupeře z Holešova. Chybělo nám hodně hráčů z přední části soupisky, tudíž jsme byli trochu oslabeni. To však můžeme říci i o sestavě Holešova.

 

Asi dvě minuty před devátou hodinou jsme se dopočítali, že v klubovně je přítomno jen 6 vsetínských hráčů. Naštěstí dva chybějící hráči rychle dorazili, malá panika rychle opadla a my jsme mohli v klidu zahájit utkání. Díky mému rychlému vítězství mi bylo usnadněno, abych věnoval vyšší pozornost ostatním partiím. Dlouho to nevypadalo na žádné šachovnici zcela jednoznačně, v některých jsme stáli o něco lépe, v některých o něco hůře. Kuba na jedničce hrál královskoindickou strukturu bílými, kdy se mu podařilo vyměnit svého špatného střelce za soupeřova dobrého střelce, což mu zaručovalo o něco lepší pozici. Honzova pozice se mi jevila zpočátku jako vyrovnaná. Jarek Závodný si v zahájení udělal pár slabin, tudíž se ocitnul trochu v problémech, posléze však hrozby soupeře vykryl a sám se dostal do iniciativy. Karel Hradil měl vyrovnanou pozici s oboustrannými šancemi. Pavel Budík nezahrál zahájení nejlépe, tudíž ho soupeř hodně tlačil. Ivan Bartošek měl pár slabin v pozici, což však kompenzovala větší aktivita jeho figur. Na poslední šachovnici hrál náš benjamínek a nováček v týmu krajského přeboru Martin Dvořák. Martinovi se podařilo brzy získat soupeřova pěšce, proto jsem jeho pozici hodnotil jako lepší.

 

Jako druhý dohrává Karel Hradil, který bohužel podléhá panu Ignáci Pospíšilovi. Karel ztratil pěšce a pak se rychle dostal pod útok soupeře, tudíž musel rezignovat. Po delší době ukončí partii remízou Jarek Závodný, který skoro celou partii tahal za delší konec, měl v koncovce pěšce navíc a lepší figury k tomu, nicméně Jarkovi se nepodařilo dotáhnout partii do vítězného konce. Poté dohrává Ivan Bartošek, který ve velice bouřlivé pozici na šachovnici poráží drtivým útokem svého soupeře. Pak dohraje Kuba Stančík. Kuba ukázal svůj strategický um a soupeře postupně obíral o jeho nebohé pěšáčky. Krátce na to dostává Pavel Budík nabídku remízy. Pavel se dokázal dostat ze svízelné situace ze zahájení a postupně svou pozici vylepšoval až dostal soupeře pod tlak a byl to na konci právě Pavlův soupeř, kdo bojoval o záchranu partie remízou. Stav byl tedy 4:2, tudíž jsme už měli minimálně remízu jistou, na šachovnicích však ještě bojovali Honza Bosák a Martin Dvořák. Oba usilovali o výhru. Honza Bosák měl dámu a střelce proti dámě a jezdci a ačkoli byli pěšci zablokovaní, Honzův střelec a dáma byli daleko lepšími figurami. Honza v pozici mistrovsky manévroval, čímž dostal soupeře do nevýhody tahu, a pak si už jen užíval postupného postupu svých pěšců a matování soupeřova krále. Jako poslední dohrával Martin, který hrál věžovku se 2 pěšci navíc a následným postupem svou pozici dotáhnul do výhry. Za mne si myslím, že Martin zahrál opravdu hezkou partii.

 

Celkově tedy vyhráváme 6:2, což je moc hezký výsledek.

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk