Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LM-4-5-KOLO

 

Po černém pátku přišla černá sobota

 

Den po velkých výprodejích v obchodech (černý pátek) se naše družstvo dorostu vypravilo na zápas 1.ligy do Ostravy. Po 80 kilometrech strávených v autě a mírném bloudění těsně u cíle (kdybychom se řídili Klářinou navigací, tak skončíme pravděpodobně někde v Polsku) nás čekal první soupeř - Krnov. Někteří naši hráči nepodcenili domácí přípravu a opravdu se připravili na soupeře. Bohužel si spletli název a namísto „Krnov" hledali „Krlov". Na jedničce Pavel měl velmi těžkého soupeře, ale v zahájení přešel okolo výhody a nakonec po velkém boji prohrál. Vojta na dvojce postavil velmi slušnou pozici, ale víc než remízu nevydoloval. Na trojce Klára odehrála zajímavé zahájení 1.e4 d5, 2.e5 a Klára se zamyslela. Pak zahrála 2.... e6. Po partii nás při rozboru šokovala: „Nemám francouzskou ráda". Kapitán: „tak proč jsi nehrála 2.... Sf5". Klára: „to se mi vůbec nelíbí". Kapitán oněměl, protože na takové argumenty již odpověď není. Celou partii odehrála Klára slušně, ale nakonec to také šlo do remízy. Na čtverce Martin stál velmi pěkně. Pak ale vyměnil své aktivní figury za soupeřovy pasivní a výsledek byl opět nerozhodný. Martin poté odešel se svým tatínkem (řidičem výpravy) za nákupy. Na pětce Nela sehrála velmi solidní partii, stála mírně lépe, ale na výhru to také nebylo. Na šestce náš novic Gabriel sehrál velmi originální partii. Nejprve vymyslel geniální kombinaci jejímž výsledkem byla ztráta věže. Poté vymyslel další geniální kombinaci, jejímž výsledkem byl zisk věže. Bohužel přitom tahal stále jen dámou a králem a vývin ostatních figurek úplně zanedbal. Nakonec prohrál a od kapitána pochvalu určitě nesklidil. Nakonec tedy prohra 2:4, která byla úplně zbytečná a v konečném hodnocení nás bude moc mrzet.

 

Po partiích byla přestávka, kterou jsme využili návštěvou obchodního centra. Zlatým hřebem byl nákup kýble popcornu, který zasponzoroval kapitán. Kapitán doufal, že popcornem hráče nabudí na odpolední kolo. V něm jsme měli TJ Ostravu. Nastoupili na nás v „plné palbě". Pavel na jedničce si bílými ani nečuchl a byl prakticky bez odporu přejet. Na dvojce Vojta odehrál partii dvou tváří. Tou první bylo krásné postavení černými v anglické. Tou druhou bylo totální pokažení pozice a zasloužená porážka. Na třetí a na páté se odehrály dvě prakticky stejné partie. Klářin i Nelin soupeř nastavěl Najdorfovu sicilku a obě holky si s ní poradily prakticky stejně. Prakticky stejně - ale velmi špatně. Obě byly po zásluze poraženy, byť obě svou kůži nedaly zadarmo. Nela tam remízu měla. Na poslední desce si Gabriel vzal poučení z předchozí partie a odehrál poměrně slušnou partii, byť nakonec byl silnějším soupeřem přehrán. Náš debakl jen zmírnil Martin. Ten sehrál moc pěknou partii, namísto pasivního bránění pozice přešel do protiútoku, soupeři odebral pěšce a soupeře ani nepustil do koncovky, protože mu sebral figuru. To byla ale naše labutí píseň, takže celkově 1:5.

 

Když jsme se na zpáteční cestě vymotali z Ostravy, tak už cesta proběhla bez problémů. Co je ovšem velkým problémem, to jsou naše výsledky. Po pěti kolech jsme na posledním místě se skromným ziskem jednoho bodu. Ještě není nic ztraceno (soutěž je v polovině), nicméně kapitán bije na poplach! Pokud své výkony výrazně nezlepšíme, tak na konci soutěže bude znít úplně jiný zvon. Umíráček naší účasti v 1.lize mládeže.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk