Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-3-KOLO

 

Goliáš se Davidem zaskočit nenechal

 

Při pohledu na sestavy bychom utkání mezi Francovou Lhotou a Zbrojovkou Vsetín „B" mohli opravdu nazvat soubojem mezi Goliášem a Davidem. Vždyť na všech osmi šachovnicích měli Elovou převahu domácí, průměrně o 250 bodů! Rozdíl mezi známým biblickým příběhem a naším zápasem však byl ve výsledku.

 

K zápasu jsme nastoupili v následující sestavě: Kuba Stančík, Matyáš Kovařík, Lukáš Gabryš, Petr Smilek, Jarda Závodný, Vlasťa Martinák, Martin Dvořák (měla hrát Marta Motúzová, ale bohužel onemocněla, naštěstí se mi ještě v neděli ráno povedlo sehnat Martina, který obětavě nastoupil) a Šimon Šak. O této sestavě bych si dovolil tvrdit, že je tou nejmladší (pokud se mýlím, opravte mne), jaká kdy v historii Zbrojovky nastoupila v krajském přeboru! Průměrný věk týmu činil přibližně 21 let, nejmladším členem byl čtrnáctiletý Martin a nejstarším osmadvacetiletý (to zní fakt vtipně :-D) Vlasťa .

 

A teď již k samotnému zápasu. Jako první dohrává náš „dědeček" Vlasťa - a připisuje si nejlepší skalp v životě poté, co porazil Karla Doležala! Vedli jsme tedy 1:0. To nám však (díky mně) nevydrželo moc dlouho - po třech hodinách hry svou partii vzdávám. Podobně tomu činí i Šimon. Spolehlivou remízu přidává Jarda, a po velice zajímavé partii (příhodné k rozborům) také Martin. Pozici zachraňuje také Petr, domácí vedou 3,5 - 2,5.

 

Dohrává Lukáš (proti němu hráč našeho „áčka", Petr Zvardoň) a Kuba, jehož soupeřem je Jiří Bolacký. Lukáš měl dle mého názoru dobrou pozici, kterou však v časové tísni pokazil a najednou z toho byla věžovka s pěšcem míň. Kubova partie byla velmi zajímavá, ale i přes velmi různorodý materiál zřejmě nikdy zásadně nevybočila z rovnováhy. Lukáš svou partii nakonec prohrál, Kuba se soupeřem se shodli na remíze.
Prohráváme tedy s jedním z favoritů soutěže poměrem 5-3 a já článek končím konstatováním, že David Goliáše sice neporazil, ale alespoň potrápil a zaznamenal pár pěkných výsledků.

 

ŠO TJ Sokol Francova Lhota ŠK Zbrojovka Vsetín B
Bolacký Jiří  2253F ½ - ½ 2044F Stančík Jakub 
Vrátný Radim  2177F 1 - 0 1995F Kovařík Matyáš 
Zvardoň Petr  2024F 1 - 0 1971F Gabryš Lukáš 
Hrtánek Jiří  1980F ½ - ½ 1944F Smilek Petr 
Kubačák Lubomír  2012F ½ - ½ 1740F Závodný Jaroslav 
Doležal Karel  1988F 0 - 1 1623F Martinák Vlastimil
Filák Josef 1749F ½ - ½ 1387F Dvořák Martin
Častulík Jiří  1797F 1 - 0 1283F Šak Šimon
     5 :    3  

 

 

b-fr

      Náš omlazený tým „B"

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

4
1.12.2017 20:11:09 - abcčdďefghchijklmnňopqrřsštťuvwxyzž
Už umím celou abecedu. Ani si nemusím říkat „Velkokníže“.
 

3
1.12.2017 15:08:56 - Pavel
Pravdou je, že poslední větu jsem do svého komentáře psát nemusel. Určitě však nebyla míněna jako prezentace zcela mimořádného úspěchu, jak tvrdí ubohý anonym, který se ani neumí podepsat. Zřejmě svou poznámku musel nadiktovat někomu gramotnému, protože podle jména zvládl za celý život jen první tři písmena abecedy. I pouhé seřazení těchto znaků ve správném pořadí pak může být považováno za vynikající výsledek. Gratuluji!
 

2
29.11.2017 16:49:18 - abc
Pane Mladý, moc Vám k remíze s panem Filákem gratuluji. Určitě je to pro Vás velký úspěch, přestože to tady vůbec nikoho nezajímá.
 

1
27.11.2017 14:54:54 - Velkokníže Pavel
Nu což, domácí favority jste i v silně omlazené sestavě docela potrápili. "Staříčkovi" Vlastíkovi si dovolujeme blahopřát qynikajícímu výsledku, velmi dobře musel zahrát i Martin. Snad nezapomene přinést partiář na dnešní trénink. Ostatně s Josefem Filákem jsme v rámci letošního ročníku staroslavného vsetínského turnaje také remizovali.
 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk