Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

D-4-KOLO

 

DVOJÍ DOMÁCÍ DERBY

Sobota, 17 : 45. Na vsetínském zimním stadionu začíná hokejový zápas a v nedaleké šachové herně je vše připraveno k nedělnímu dvojutkání. Ráno tedy může Céčko nastoupit k derby proti šachistům z Valašského Meziříčí a Déčko přivítá hosty z Valašské Bystřice. Takže si můžeme být jistí, že ať už v neděli na Lapači vyhraje kdokoli, budou to Valaši. A to je jistě dobrá zpráva.

 

Neděle, 17 : 45. Mohl bych napsat několik řádků o dnešním šachovém dvojzápase na Lapači.

 

Týž den, o několik hodin dříve. To ráno bylo jako každé jiné. Zima jako v ruském filmu. Sněhový poprašek ve tmavě bílém(!) provedení výtečně maskoval zrádné náledí. Kapitán Déčka věděl, že za těchto okolností se spěch určitě nevyplatí. Dostatečná časová rezerva byla na ne zcela bezpečné cestě k Lapači spolehlivým průvodcem.

 

Krátce před devátou hodinou počítá kapitán Déčka přítomné borce: stále silnější Kuba, lehce zraněný Martin, vždy usměvavá Klára. Jako pátý člen týmu přichází ke svému prvnímu utkání Gabriel. Mezitím se rychle zaplňuje i vedlejší žlutý salónek a kuchyňka. Hráči Céčka i hosté z Meziříčí a Bystřice jsou tady. S využitím Klářiny nápovědy se ujímám role rozhodčího. Vlastní mobil vypínám i bez nápovědy. Napadá mě, že pan Bell by svůj dlouhým vývojem proměněný vynález asi nepoznal.

 

A nyní alespoň stručně k průběhu dnešního duelu Déčka: 1 : 0, 2 : 0, dlouho nic, 2 : 1, 3 : 1, velmi dlouho nic, 3 : 2. Na tomto místě bych vlastně mohl svůj příspěvek ukončit s odkazem na webové stránky Zbrojovky. Laskavý čtenář si v sekci „soutěže družstev" najde výsledky, z nichž neomylně vyčte, že výhru domácího týmu zajistili Martin Dvořák, Jakub Zádrapa a Gabriel Kamas. Ani nejlaskavější čtenář však ze strohé řeči čísel nepozná, že důležitý první bod ve vyrovnaném zápase získal s černými kameny Jakub. Sluší se připomenout, že je to Kubův druhý bod ze druhé partie v této soutěži. Gabriel na páté šachovnici dlouho odkládá rošádu, ale i on přetavuje zisk materiálu v cenné vítězství. Jen chvíli před tímto druhým „gólem" však dochází na předních dvou deskách ke ztrátám: Klářin soupeř získává pěšáka a vzápětí se mi „daří" vypustit první ze zamýšleného sledu tahů. Ze šachovnice mizí centrální pěšec a musím se vzdát i dvojice střelců. Pozice se začíná hroutit, a to na obou deskách. Klára přichází o další pěšce, ale neztrácí dobrou náladu.

 

Na Martinově šachovnici vyústily události do koncovky, v níž má náš borec vzdáleného volného pěšce navíc. Martin získává druhé vítězství v řadě a rozhoduje utkání dlouho před koncem poslední partie. Zásluhou našich mladých šachistů zůstává Zbrojovka D v horní polovině tabulky.

 

P. M. v. r.

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk