Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-4-KOLO

 

Hvězdy nám nepřály

 

V neděli 10. 12. se béčko schází ke svému poslednímu zápasu v roce 2017. Osmičku ve složení Kuba Stančík, Matyáš Kovařík, Lukáš Gabryš, Honza Bosák, Jarda Závodný, Karel Hradil, Vlasťa Martinák a Jiří Růžička přijeli vyzvat hosté z Kroměříže. Elově byli favority hosté, ale ELO je jen číslo, což dokazoval i vývoj zápasu.

 

Jako první dohrává pan Růžička. Počínal si velmi zkušeně, vybudoval dobru, pevnou pozici a soupeři nabídl remízu se slovy: „Kačena se nemá ohřívat!". Soupeř v mírně horší pozici nabídku přijímá a pan Růžička může jít domů na kačenu. V té chvíli mám horší pozici jen já, všichni ostatní stojí lépe nebo vyrovnaně.

 

Jarda Závodný soupeře nejprve obral o dva pěšce, pak sice ztratil v zápletkách figuru, ale pěšců za ni bylo dost. A hlavně se Jardovi povedl pěkný závěr partie, přikládám diagram, zkuste si jej vyřešit!

 

závodný-Navrátil

Závodný - Navrátil, bílý na tahu

 

Nedlouho poté vítězí i Honza. Dlouho se zdálo, že se nic neděje, pozice se zdála v rovnováze a najednou... Mocný Honza ovládl sloupec a se soupeřem byl amen! V té chvíli to vypadalo na výhru u Kuby, dobře stáli i Lukáš, pan Hradil a Vlasťa. Vypadalo to na jednoznačnou výhru...

 

Jenže pak to přišlo. Vlasťovi se rozpadla pozice (soupeř zkušeně ve správnou chvíli otevřel dámské křídlo) a prohrál. Dobré, nevadí, pořád to vypadá dobře. „BUM!" V nadějné pozici se nechal nachytat Lukáš a musel rovněž kapitulovat. Rázem bylo vyrovnáno a schylovalo se k dramatu.

 

Vedení nám po pěkně vedené partii vrací Kuba, celou dobu to byla hra na jednu branku. Jenže to byla také naše labutí píseň. Pan Hradil většinu partie stál lépe díky obsazenému volnému sloupci „a", ale soupeři se z tlaku povedlo vymanit, získal pěšce a zvítězil. Za stavu 3,5 - 3,5 jsem dohrával já. Hned v zahájení jsem vyrobil strašidelnou hrubku a ztratil pěšce. Naději na remízu se mi povedlo vykřesat v koncovce, nicméně soupeř mě zkušeně přetlačil a naši naději uhasil.

 

Prohráváme tedy 3,5 - 4,5, body putují do Kroměříže. Objektivně si myslím, že měl zápas skončit tak 5-3 v náš prospěch, ale „hvězdy nám tentokrát nepřály". Snad nám v novém roce budou přát více, aktuálně nám po 4. kole patří se čtyřmi body devátá příčka.

 

Matyáš

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk