Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

D-5-KOLO

 

DÉČKO PODZIMNÍM MISTREM!

V neděli 17. prosince odehrála družstva Zbrojovky své poslední trojutkání v roce 2017. Déčko odjíždělo před půl devátou do Huslenek se skromným cílem: zahrát si šachy a případně potrápit vedoucí tým soutěže. Role taxikáře a hrajícího trenéra se opět ujal Jarda Galetka, kterého čekal klíčový duel na první šachovnici. Dalšími účastníky tradičního nedělního srazu před věžákem byli Martin Dvořák a Gabriel Kamas. Klára Dančáková se k výpravě tentokrát přidala na Ohradě a Luboš Hlouch na své spoluhráče čekal před školou v Huslenkách. Jeho první účast v soutěži dospělých se podařilo domluvit v předposlední chvíli - v pátek večer.

 

Po odjezdu Déčka zamířily mé kroky na Lapač, kde nastoupilo naše Áčko proti borcům ze vzdálené Kuřimi. Hosté vyrazili na cestu o půl sedmé a ve staronové herně Zbrojovky se k mému překvapení objevili jako první. Ani u tohoto nepochybně zajímavého utkání jsem nemohl zůstat, ale vše podstatné sdělil přítomným Honza Bosák během pondělní analýzy. Zejména rozbor jeho vlastní partie byl zážitkem skutečně neskutečným. Jak by se asi tvářil laskavý čtenář, kdyby měl možnost sledovat všechny události na Honzově šachovnici „on line"? Kapitán Áčka názorně předvedl, že nejen holanďany se dají úspěšně hrát po výměně dámy za jezdce (a pár pěšců). Po dramatických zápletkách jeho střelci udrželi proti věžím remízu a Zbrojovka svůj poslední ligový zápas v roce 2017 vyhrála 5 : 3.

 

Neděle 17. 12., 11 : 00. Hodinu před obědem Klára veselým hlasem oznamuje, že Déčko má na dosah nečekaně vysoké vítězství. Když po rychlé remíze na druhé desce pomalu odjížděla, byly ostatní partie rozehrány jednoznačně ve prospěch našich borců.

 

Týž den, 14 : 30. Jarda potvrzuje jednoznačné vítězství Déčka: Lubošova partie skončila nerozhodně, Jarda svůj duel dohrál až do matu a celým bodem přispěli ke společnému úspěchu i Martin a Gabriel. Po zcela zasloužené výhře 4 : 1 tak může Déčko strávit Nový rok na čele tabulky. Nejvyšší příčku zkusíme obhájit hned v prvním lednovém utkání proti Valašské Bystřici D. Věřím, že laskavý čtenář nám opět bude držet palce!

 

 

RS-Vsetín 2017/18

Z

+

=

-

Body

Skóre

Výhry

 1

 ŠKZ Vsetín D

5

3

2

0

11

15.5

11

 2

 Valašská Bystřice D

5

3

1

1

10

14.5

10

 3

 Huslenky B

5

3

0

2

9

13.0

10

 4

 Branky

5

1

3

1

6

13.0

7

 5

 Karolinka B

5

1

1

3

4

10.5

3

 6

 Valašská Bystřice E

5

0

1

4

1

8.5

3

 

Dáno ve Vsetíně dne 26. 12. 2017

 

P. M. v. r.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk