Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KP-MLADEZE-2018-1-3

 

Tři králové nebyli jen tři

 

V den Tří králů se v Karolince odehrálo první trojkolo Krajského přeboru starších žáků. Pod vedením trenérů Radka Zádrapy a Matyáše Kovaříka se v Karolince představila dvě naše družstva, a to týmy „B" a „C". Tým „A" totiž hraje o soutěž výše. Ambice našich týmů jsou jasné. Béčko, posílené o Filipa Matůše, hosta z Ústí, se chce pokusit zabojovat o jediné postupové místo, aby jistilo naše áčko ve vyšší soutěži. Céčko by jim k tomu mělo dopomoci porážením kandidátů na přední umístění. A jak se tyto cíle dnes dařilo naplnit?

 

V prvním kole se naše dva týmy utkaly navzájem. Z tohoto měření sil vyšlo jasně lépe béčko, které zvítězilo v poměru 4,5-0,5. Výsledek byl jednoznačný i díky tomu, že na první kolo dostala volno opora „C" týmu, Martin Dvořák. V utkání se podařilo zvítězit Filipu Matůšovi, Nele Otáhalové, Gabrielu Kamasovi a Matěji Kopeckému. Na páté desce skončila partie mezi Romanem Orságem a Amálkou Zádrapovou dělbou bodu.

 

Ve druhém kole čekala béčko přímá konfrontace s jedním z favoritů soutěže, se zlínskými Malenovicemi. Naše družstvo utkání bohužel těsně (v poměru 3-2) prohrálo. O výhry se zasloužil Filip a Nela. Naopak nezklamalo céčko, když stejným poměrem porazilo Staré Město „D". Vyhrál Martin Dvořák, Kuba Zádrapa a Pavel Ptáček. Nutno podotknout, že k výhrám byli docela blízko i Radek Jurča s Lubošem Hlouchem.

 

Třetí kolo nabídlo jeden „válec" a jedno drama. O „válec" se postaralo béčko, když poměrem 5-0 porazilo oslabený Slavičín (hrající pouze ve čtyřech). Drama nabídl nejdelší zápas dne mezi dvěma céčky - Zbrojovka Vsetín „C" vs. Staré Město „C". Po dobrém výkonu zvítězila Amálka. Radek byl rovněž blízko k výhře, v koncovce však správnou cestičku nenašel a partie skončila remízou. Luboš bohužel prohrál, čímž byl stav utkání srovnán. Rozhodovaly partie Kuby a Martina. Po výborném výkonu Martin poráží Ondru Vraje (ELO 1948!). Kubova partie po velmi bojovné partii končí remízou a my můžeme slavit. Céčko Vsetína totiž poráží céčko Starého Města, které patřilo k horkým kandidátům na první místa.

 

Celkově vládne ve Zbrojováckých vodách spokojenost, mírný neúspěch béčka ve druhém kole více než vyvážil výborný výkon céčka v kole třetím. Dnes jsme se mohli spolehnout na výborné výkony mnoha hráčů, zejména Filipa, Nely, Martina, Kuby a Amálky. Těsně v patách jim však byli všichni ostatní. Troufnu si říct, že Kašpar, Melichar a Baltazar dnes nebyli jedinými králi. Králi (a královnami) dnes byli všichni naši mladí šachisté.

 

Dnešní výsledky si můžete přečíst v souhrnné zprávě v pdf ZDE, podrobnosti najdete na chess-results.

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk