Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LM-6-7-KOLO

 

Šest bodů zůstalo ve Vsetíně

 

První liga mládeže uhání vpřed a pokračovala 6. a 7.kolem. Toto dvoukolo se nedá jinak nazvat, než Valašské derby. Dvoukolo se hrálo v naší klubovně a zúčastnili se ho všechny čtyři "valašské" mládežnické družstva, tj. Hošťálková, Ústí, Vsetín a Zlín. Dopoledne se hrálo dvojutkání Hošťálková-Vsetín a Ústí-Zlín. Hostitelé dostali na úvod malý dáreček. Partie na páté (Štěpán Řezníček) a šesté desce (Nela Otáhalová) byly odehrány velmi rychle a vedli jsme 2:0. Nela se Štěpánem si "střihli" partii ještě jednu, aby využili volný čas. Pak velmi zkušeně "zavěsil" bílými na čtverce Martin Dvořák a vedli jsme 3:0. Klárka Dančáková na trojce měla opět bohatý slovní komentář ke svému výkonu, nicméně vyhrála poměrně bezpečně. Na dvojce se Vojta Jiříček bílými trápil a prohrál. Velmi pěknou partii odehrál na jedničce Pavel Budík, který soupeři sebral pěšce, pak trpěl a trpěl. Soupeři se podařilo pěšce ukořistit zpět, ale to už se Pavlovy figury rozehrály a soupeř se nestačil divit. Takže celkově 5:1. Poté se všichni odebrali sníst si pizzu. Na Pepu Kovaříka budou po dnešku asi vzpomínat ve výrobně pizz, protože objednávku cca 30 kusů najednou tam asi nemají každý den.

 

Najezení hráči zasedli k odpolednímu kolu. V tom nám byl soupeřem Zlín, který prohrál v dopoledním kole s Ústím. Velmi zkušeně si ve své partii počínala Nela, která svého soupeře vůbec k ničemu nepustila a trpělivě mu sbírala materiál, 1:0. Vedle ní sedící Štěpán sehrál velmi nešťastnou partii. Hned v zahájení ztratil bílými pěšce, pak se mírně zaktivizoval, ale přehlédl úder, po němž ztratil figuru a bylo po partii 1:1. Naštěstí máme v družstvu bijce Martina, který soupeře prostě přejel 2:1. Na třetí a druhé desce se hrály kuriózní šachy. Hrály se tzv. zrcadlové šachy, tj. až do desátého tahu byly pozice naprosto shodné. Zhruba v desátém tahu udělali černí stejnou hrubku: tah h6. Pak se pozice odzrcadlily a zatímco Klára velmi brzy získala pěšce a figuru a nebylo o co hrát (3:1), tak Vojta ztratil "jen" pěšce a hrálo se ještě hodně dlouho. Pavel na jedničce vytvořil opět originální zahájení, nicméně stál určitě velmi dobře. Soupeř postavil pevné hradby, vyměnil všechny lehké figury a v pozici 8P + 2V + D se soupeři shodli na remíze. Tím Pavel pojistil naše vítězství, takže kapitán nic nenamítal. Vojta ještě stále bez pěšce bojoval, ale nevymyslel proti soupeři nic a ten ho postupně zatlačil. Celková výhra 3,5:2,5 nás pochopitelně těší.
Odpoutali jsme se od posledního místa a pro záchranu 1.ligy jsme udělali maximum, co bylo v našich silách. Máme to teď ve svých rukách a rozhodne se na závěrečném čtyřkole v dubnu. Do té doby soutěž spí, nicméně jakožto kapitán doufám, že hráči neusnou na vavřínech a budou svědomitě trénovat.

 

Honza

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk