Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

D-2017-18

 

DÉČKO 2017/2018: BÝT, ČI NEBÝT?

 

První červencový týden probíhá již tradičně ve znamení šachového přeboru města Vsetína. Během loňského ročníku se opakovaně sešlo několik chytrých hlav, aby našly odpověď na naléhavou otázku: kolik družstev by měla Zbrojovka v této sezóně vyslat do soutěží dospělých? Pět týmů se jevilo jako příliš vysoký počet, pouhá dvě družstva představovala opačný extrém. V průběhu turnaje postupně krystalizovaly soupisky Áčka, Béčka a Céčka. Laskavý čtenář nepochybně ví, že kapitány se stali Honza Bosák, Matyáš Kovařík a Ivan Bartošek.

 

Autor těchto řádků se měl pokusit o sestavení čtvrtého týmu Zbrojovky. Několik marných pokusů prokázalo, že Déčko - jestliže vůbec vznikne - může jen stěží zvládnout soutěž osmičlenných družstev. V této souvislosti mohu laskavého čtenáře ujistit, že aktuální soupiska čítající devatenáct jmen je vlastně optický klam. V létě na tomto seznamu figuroval sotva tucet hráčů. Tento počet rozhodně nedával jistotu, že se osmičlenný tým bez větších problémů sejde ke všem zápasům. Také je třeba si uvědomit, že naši mladí šachisté hrají vlastní dlouhodobé soutěže a vedle nich i řadu víkendových turnajů. Zcela oprávněný požadavek, aby nejmladší borci nebyli v rozehrané sezóně přetíženi, nesnadné rozhodování výrazně zjednodušil: mají-li Zbrojovku reprezentovat čtyři týmy, může Déčko hrát jedině soutěž pětičlenných družstev.

 

Nasazení Déčka do regionální soutěže splnilo několik zadání: naši nejmladší šachisté opět získali možnost vyzkoušet si vážné partie v soutěži dospělých, přičemž nehrozí výše zmíněné přetížení. V právě probíhajícím ročníku RS zatím odehrálo alespoň jednu partii devět mladých hráčů. Bylo nás pět, mohou říct šachisté a šachistky, kteří již na podzim nastoupili ke svému vůbec prvnímu utkání v soutěži dospělých. Nela, Jakub, Amálka, Gabriel i Luboš předvedenou hrou a svými výsledky určitě trenéry Zbrojovky potěšili.

 

Nejvíc utkání z celého týmu má na svém kontě Martin Dvořák, který už před vánočními svátky ochotně odehrál všech pět kol a získal čtyři body. Tím se zařadil mezi nejúspěšnější hráče na druhé šachovnici. Výborně se daří i J. Zádrapovi a G. Kamasovi, kteří už stačili přispět ke společnému úsilí družstva celkem osmi body. Vynikající výsledky těchto tří borců tvoří základ úspěchu Déčka v letošní sezóně.

 

Laskavý čtenář by mohl namítnout, že psát o úspěchu Déčka před koncem právě probíhajícího ročníku RS je předčasné. Takovou námitku však nebude těžké vyvrátit: v polovině listopadu by laskavý čtenář asi nehádal, že papírově nejslabší tým se ještě před Novým rokem dostane do čela tabulky a v březnovém závěrečném kole si zahraje o možnost postoupit do vyšší soutěže.

 

P. M. v. r.

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk