Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-8-KOLO

 

Hnůj zapůsobil

 

Článek po minulém nezvládnutém zápase béčka jsem zakončil slovy: „Brodíme se hnojem, ale není všem dnům konec. Hnůj totiž dodává půdě potřebnou výživu a díky tomu je půda úrodná. Nezbývá než doufat, že na nás hnůj zapůsobí a v tabulce porosteme vzhůru tak rychle, jako roste bambus." Dnes, při valašském derby s celkem z Valašské Bystřice, se mělo ukázat, zda hnůj zapůsobil, nebo nikoliv.

 

Podařilo se nám nastoupit v docela dobré sestavě (Stančík, Kovařík, Gabryš, Bosák, Bierská, Závodný, Jurča a Hradil), Valašské Bystřici naopak chyběly jejich opory - hostující Bělunek, Malčánek a Viták. V utkání jsme tedy byli mírnými favority.

 

Asi po hodině hry si prohlížím partie a vidím, že celkem na čtyřech šachovnicích náš hráč obětoval pěšce. Konkrétně Honza Bosák, Adéla Bierská, Marek Jurča a Karel Hradil. Vypadalo to tedy na divoký zápas. Jako první dohrál Marek. Obětoval pěšce, pak soupeře zmáčknul a získal figuru. Super výkon! Karel Hradil získal obětovaného pěšce zpátky a dosáhl slušné pozice. Pak však zahrál pár pasivnějších tahů a pozice již nešla zachránit. Hosté srovnávají na 1-1.

 

Ostatní partie zatím teprve spějí k vyvrcholení. U Kuby se útok při opačných rošádách změnil v koncovku nestejných střelců a dvou párů věží. Zdá se, že Kuba bude muset přijmout remízu. Pak však soupeř dělá hrubou chybu a Kuba vítězí. Hosté opět srovnali, když Jarda Závodný nezvládl složitou koncovku těžkých figur. Naopak velkou radost nám udělala Adéla. Obětovala pěšce, pěkně se vyvinula, zatlačila soupeře, získala kvalitu a vyhrála. Obdobný průběh měla Honzova partie. Z obětovaného pěšce míň udělal figuru navíc a zvítězil. Honza je v krajském přeboru prostě nezastavitelný zabiják - zatím má úžasnou bilanci 5 bodů z 5 partií!

 

Vedli jsme tedy 4-2 a dohrával ještě Lukáš a já. Má pozice byla již delší dobu horší, pasivnější. Nicméně stále se zdálo, že koncovku dvou jezdců proti jezdci a střelci udržím. To Lukáš měl vyšší ambice než udržení remízy. V koncovce jezdce a věže proti jezdci a věži stál Lukáš výrazně lépe. Zanedlouho skončila má partie dělbou bodu, když se mi podařilo vychytat všechny soupeřovy hrozby. Lukáš bojoval podstatně déle, partie skončila taktéž dělbou bodu, ovšem až ve 14 hodin a 14 minut. V lepší věžovce se Lukášovi nepodařilo najít nejpřesnější pokračování. To však vůbec nevadilo, zvítězili jsme 5-3. Hnůj tedy opravdu zapůsobil a béčko se z místa dvanáctého vyšvihlo na místo deváté.

 

Matyáš Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk