Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-9-KOLO

 

Body z bronzu  (Vsetín - Kroměříž B 5:3)

 

Ten titulek, myslím, docela dobře vystihuje utkání 9. kola 2. ligy, kdy jsme hostili kroměřížskou rezervu. Ta i po prohře s námi zůstala zatím na „bronzové" příčce a získané body s nimi byly opravdu tvrdě vybojované. Jako z toho bronzu, ten je totiž také pořádně tvrdý.

 

První skončil souboj Vladimírů (2š: Karlík - Bělunek) a to vcelku zaslouženou remízou. V bílým zvolené Colleho výstavbě měla každá ze stran má své plusy i mínusy a nikdo nechtěl vyrovnanou pozici lámat přes koleno. Druhou remízu zaznamenal v sicilské Kuba (5š: Stančík - Stachoň), když bílý provedl 0-0 a černý netradičně 0-0-0. Pak, za vyrovnaného stavu 1:1 získává cenný bod Karol (1š: Motúz - Mudrák), což nás uklidnilo. V královské indické svého soupeře pozičně sevřel a nakonec postavil pod nekrytelnou matovou hrozbu. Zato nešťastnou partii sehrál opět kapitán Honza (4š: Kapusta - Bosák), kterému se letos vůbec nedaří. Ve výborně rozehrané francouzské získal vyhrané postavení, pak se ovšem dopustil chyby a místo celého bodu tu byla mrzutá nula. Naši jedinou nehodu napravil Pavel (3š: Viták - Cagašík). Ve skandinávské zdvojil soupeři pěšce „c", před ně umístil nádherně jezdce a když černý propásl možnost obětovat za něj kvalitu, završil partii útokem s matovými motivy. Hned na to jsem končil já (8š: Kašík - Juříček). Protivník zvolil výměnnou španělskou a prakticky ze zahájení spěl náš souboj do koncovky J : S, kde se jezdci nedostávalo prostoru. Houževnatou obranou však bílý uhájil remízu. Následná Radkova výhra (6š: Beneš - Zádrapa) nesla znaky Grünfeldovy indické a podle mne byla asi nejupracovanější. Z horší pozice se náš hráč „vysekal" a výhra signalizovala, že tři body zůstanou na Vsetíně. Poslední dohrával Péťa (7š: Zvardoň - Petřík). Rétiho zahájení rozehrál vzorově, pak ale někde polevil (ani nevím kde, ačkoliv seděl vedle mne) a dostal se do obtíží. Aktivní jezdec a věž na 7. řadě mu však garantovala půl bodu.

 

Utkání opět potvrdilo, že nastoupíme-li s prvními třemi hráči, pak jsme nebezpeční i předním celkům naší soutěže, k nimž Kroměříž rozhodně patří, vždyť k nám přijeli v dobré sestavě i se třemi mistry FIDE. A jaký je aktuální stav? Po překvapivé výhře Jundrova nad brněnskou „merendou" získali Jezdci už pětibodový náskok a zdá se, že směřují do 1.ligy. Na paty jim však bude šlapat právě Moravská Slávia, která hraje se Zlínem a s poslední Kuřimí. A tak se naskýtá otázka: „Pokusíme se ještě o bronz?" Šance tu je, protože šlágrem následujícího kola bude souboj Kroměříže s Jundrovem, nás čeká Lipovec a pak doma Hustopeče. Závěr tedy bude hodně zajímavý. (sj)

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk