Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

TROJUTKANI

 

A, C, D: VITAMÍNY, NEBO VÍTĚZNÉ TROJUTKÁNÍ?

 

Poslední únorovou neděli sehrály tři týmy Zbrojovky důležité zápasy: Áčko přivítalo ve staronové šachové herně na Lapači soupeře z Kroměříže, Céčko cestovalo do Hošťálkové a Déčko vyrazilo do Valašské Bystřice s cílem vybojovat alespoň tři a půl bodu, což by zajistilo lepší startovní pozici pro finálový duel regionální soutěže. Laskavý čtenář nyní může sledovat nedělní cestu Déčka za vítězstvím.

 

Na tradiční místo srazu vedle nového staveniště v centru Vsetína zřejmě přišel jako první Martin. Krátce poté se objevil kapitán teamu a vzápětí se dostavila Klára. Po oslavě narozenin a úspěchu vsetínského hokeje trochu unavená, ale s neodolatelným úsměvem, který nemůže zmrazit ani drsné únorové počasí. O čtvrt na devět se ze změti aut zaparkovaných vedle staveniště vynořil malý velký příznivec olympiády a Ester Ledecké Matěj a téměř ve stejné chvíli přijel i nejstarší účastník zájezdu Jarda Galetka. Brzy se mělo ukázat, že velikou překážkou na cestě Déčka za bodovým ziskem bude Dušná. Jarda však tuto výzvu zvládl a spolehlivě nás dopravil na místo určení.

 

V hrací místnosti Společenského domu U Pernických se v neděli konal také zápas mezi domácím „B" a Valašským Meziříčím. Nic menšího než přímý souboj o první místo v krajské soutěži. Naše utkání s domácím E-teamem proto bylo přeloženo na galerii.

 

Qylíčení samotného průběhu zápasu není třeba mnoha řádků. Již dlouho před jedenáctou jsme vedli 3 : 0. Nejprve ukončila svůj duel matovým útokem Klára a jen o chvíli později zaznamenali výhru i Martin a Matěj. Trojice vsetínských mládežníků náhle musela řešit naléhavou otázku: co s načatým dopolednem? Za těchto okolností jsme s Jardou bez ohledu na dění na šachovnicích nabídli remis, ale bez úspěchu. Můj soupeř, jehož pozice se začínala zhoršovat, po několika tazích opakovanou nabídku přijal. Jardova soupeřka se snažila přetavit materiální výhodu v celý bod.

 

 Valašská Bystřice E  ŠKZ Vsetín D
 Jurča Zdeněk
 1578 ½ - ½  1695  Mladý Pavel
 Obšivačová Jana
 1261 1 - 0  1666  Galetka Jaromír
 Juříček Štěpán
 1000 0 - 1  1484  Dančáková Klára
 Sewiola Šimon
 1000 0 - 1  1357  Dvořák Martin
 Kamlar Michal
 1000 0 - 1  1347  Kopecký Matěj

   1½ :    3½

 

Mladí vsetínští šachisté mezitím zjistili, že místní pizzerie otevírá v neděli s úderem dvanácté. Nu což, koncovka dvou figur proti dámě určitě nebude dohrána v několika minutách. V poledne se otevřely dveře restaurace a mohli jsme si objednat výbornou pizzu. Ze srovnání s mnoha jinými vyšla pizzerie ve Valašské Bystřici jako jednoznačný vítěz.

 

P. M. v. r.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk