Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KP-BEZMEROV-2018

 

Z Bezměrova bronz pro družstvo mladších žáků

 

Devatenáct šachistů a deset fanynek a fanoušků z řad dospělých, zejména tedy rodičů. To bylo složení sobotní výpravy do Bezměrova na krajský přebor družstev mladších žáků. Šesti vozy (každý šofér volil vlastní cestu, a že jich do Bezměrova je) jsme vyrazili do docela mrazivého počasí. Motory fungovaly, šoféři byli spolehliví, potkali jsme se v Bezměrově u kulturáku.

 

V krátkém brífingu jsme si ujasnili složení družstev, řekli si nejdůležitější informace k pravidlům a roli kapitánů týmů. Áčko jsme postavili tak, aby mělo případně šanci a cíl bojovat o medaili, béčko a céčko si přijelo zejména šachově užít sobotu. A s týmem našich fanynek a fanoušků to bylo fakt příjemné.

 

Kapitán Radek Zádrapa měl k dispozici sestavu Patrik Řezníček, Matěj Kopecký, Jakub Zádrapa, Lubomír Hlouch, Amálie Zádrapová, Liliana Strkáčová a také výhled na sedm silných soupeřů. To se potvrdilo, protože áčko opravdu bojovalo na čele - a čtyřikrát vítězně. K tomu jedna remíza a dvě prohry. Bohužel ta druhá, v sedmém kole, byla osudová, neboť s našimi kamarády ze Sokola Ústí, kteří nás připravili o druhé místo a postup na mistrovství republiky. No co, bronzové medaile byly parádní!

 

Béčko a céčko mělo sestavy poskládané na základě rodinných vazeb a také spolužáckých gangů. Kapitán béčka Josef Kovařík měl k dispozici sedmičku hráčů, které bylo třeba točit na šesti šachovnicích, Romana Orsága, Lukáše Obra, Jáchyma Štědrého, Michala Řezníčka, Matyáše Babicu, Beátu Orságovou a Štěpána Klimeše. Od začátku bylo jasné, že to bude těžký turnaj a veliké zkušenosti z partií se silnými soupeři. Nakonec jsme nebyli poslední, třinácté místo ze šestnácti potěšilo.

 

Kapitánem céčka byl Mirek Zajíček a k dispozici měl šestici Matyáš Zajíček, Metoděj Chrobák, Lukáš Krampota, Pavel Ptáček, Eliška Zajíčková a Anička Chrobáková. Céčko hrálo moc hezky, pohybovalo se převážně na stolech uprostřed sálu a skončilo v horní polovině konečné tabulky, na osmém místě.

 

Chtěl bych vyzdvihnout některé výborné individuální výsledky. Luboš Hlouch na čtvrté desce áčka uhrál 6 ze sedmi bodů, stejně tak Pavel Ptáček na čtvrté desce céčka. Úplně nejvíc získala Beáta Orságová na posledních deskách béčka - 6,5 bodu. Nicméně musím také zmínit velmi těžkou pozici lídrů družstev. Patrik Řezníček s těmi největšími mistry šachu, co se v sálu nalézali, dokázal uhrát na první desce áčka 2 body. Roman Orság jako jednička béčka 3 body ze šesti partií a Matyáš Zajíček jako jednička céčka 2 body.

 

Věřím, že si každý účastník sobotu v Bezměrově užil. Naprosto výborný byl štáb našich fanynek a fanoušků. Díky za to. Kompletní statistiky můžete studovat v chess-results ZDE, fotoalbum k prohlídnutí visí ZDE.

 

Josef Kovařík

 

kp mládeže bezměrov 2018

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

2
5.3.2018 20:47:56 - Anna Chrobáková
Byl to krásný turnaj, hodně jsem si zahrála a naše družstvo podávalo velké výkony. Některé děti podávaly tak velké výkony, že to až překvapilo. I když jsme nebyly v první trojce, užila jsem si jak ve hře, tak o přestávkách. Rozhodčí byli skvělí a nehráli na mobilu, což mě příjemně překvapilo. Nemyslím si že mobil musí být všude. Potěšilo mě že Integra A podala neuvěřitelné výkony dokonce na medaili.
 

1
5.3.2018 9:12:58 - Radek Zádrapa
Pro mě krásný turnaj po mnoha stránkách. 1. Velká parta duševně sportujících dětí a podporujících rodičů pohromadě. Pěkné. 2. Hodně šachu a málo telefonních her. 3. Výborné a nadějné individuální výsledky mnoha našich hráčů. 4. Dlouho držená naděje na postup áčka, které, ač až páté nasazené, dlouho sahalo po stříbrné, postup na Mistrovství ČR zaručující, medaili. //Díky všem!
 

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk